Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Elven Legacy (PC)

Dziedzictwo Elfów PC

Elven Legacy | Fantasy Wars: Elven Legacy | Fantasy Wars: Dziedzictwo Elfów

Osadzona w realiach fantasy turowa gra strategiczna studia Ino-Co, uznawana fakultatywnie za kontynuację bądź samodzielne rozszerzenie wydanej w tym samym roku gry Fantasy Wars.

To jest dodatek do gry Fantasy Wars.

Strategiczne | fantasy | turowe

PC Windows
Okładka Elven Legacy (PC)

producent: Ino-Co

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21grudnia2007

27lutego2009

pudełko PL

Elven Legacy (Dziedzictwo Elfów) to tytuł oficjalnego, samodzielnego dodatku do gry Fantasy Wars. Podobnie jak w przypadku wersji podstawowej, za rozszerzenie odpowiedzialna jest firma Ino-Co.

W historii krainy Illis otwiera się nowy rozdział. Gracz ponownie trafia do świata pełnego magii, w którym Elfy usiłują przywrócić swoją rasę do świetności znanej z dawnych czasów. Ktoś usiłuje uzyskać dostęp do starożytnej magii, Wielkiego Drzewa, dającego możliwość reinkarnacji.

Do dyspozycji otrzymujemy m.in. dwie kampanie, w których wcielić możemy się w dowodzącego armiami Elfów lub Ludzi. Co więcej, twórcy gry przygotowali szereg misji bonusowych, gdzie przykładowo możemy stanąć na czele wojsk Orków. Dostęp do misji dodatkowych otrzymujemy wtedy, gdy podstawowe zadania wykonamy w określonym czasie. Wspomniane rozszerzenie, wydane w krajach zachodnich nakładem firmy Paradox Interactive, w porównaniu ze swoim rosyjskim odpowiednikiem bogatsze jest o 3 dodatkowe kampanie, tak więc znacznie wydłuża przyjemność z rozgrywki. Dużym plusem jest fakt, iż misje występujące w kampaniach, mimo powiązania fabularnego nie są liniowe.

W Dziedzictwie Elfów obecni są nowi bohaterowie, a także unikalne zdolności i umiejętności, czary, jednostki bojowe czy artefakty. Poprawiono algorytmy sztucznej inteligencji oraz poszerzono wachlarz strategii i taktyk podczas walk. Niezaprzeczalnym atutem gry jest obecność edytora, dzięki któremu możemy tworzyć własne misje i scenariusze, a następnie rozgrywać je w trybie multiplayer.

Uwaga: Polskie wydanie Elven Legacy stanowi część zestawu Fantasy Wars: Złota Edycja, zawierającego również grę pełną wersję Fantasy Wars.

Uwaga: Na zachodzie gra Elven Legacy reklamowana i dystrybuowana jest jako sequel Fantasy Wars.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 630 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dziedzictwo Elfów

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dziedzictwo Elfów

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP
Trzy dodatki do Elven Legacy zapowiedziane
Trzy dodatki do Elven Legacy zapowiedziane

wiadomość30 września 2009

Firma Paradox Interactive zapowiedziała Elven Legacy Trilogy, czyli trzy zestawy dodatkowej zawartości – zatytułowane Ranger, Siege oraz Magic - do strategii Elven Legacy. Rozszerzenia wyjdą w kolejnych miesiącach tego roku (październik, listopad, grudzień). Co w nich zobaczymy? Jeszcze więcej misji, zadań, bohaterów, artefaktów, czarów, magii i fantastycznych przeciwników.