Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Elven Legacy (PC)
OkładkaElven Legacy (PC)

Dziedzictwo Elfów PC

Elven Legacy | Fantasy Wars: Elven Legacy | Fantasy Wars: Dziedzictwo Elfów

Osadzona w realiach fantasy turowa gra strategiczna studia Ino-Co, uznawana fakultatywnie za kontynuację bądź samodzielne rozszerzenie wydanej w tym samym roku gry Fantasy Wars.

To jest dodatek do gry Fantasy Wars.

Strategiczne | fantasy | turowe

Dziedzictwo Elfów Premiera PC

21grudnia2007

pudełko PL

27lutego2009

producent: Ino-Co wydawca: Paradox Interactive wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Elven Legacy (Dziedzictwo Elfów) to tytuł oficjalnego, samodzielnego dodatku do gry Fantasy Wars. Podobnie jak w przypadku wersji podstawowej, za rozszerzenie odpowiedzialna jest firma Ino-Co.

W historii krainy Illis otwiera się nowy rozdział. Gracz ponownie trafia do świata pełnego magii, w którym Elfy usiłują przywrócić swoją rasę do świetności znanej z dawnych czasów. Ktoś usiłuje uzyskać dostęp do starożytnej magii, Wielkiego Drzewa, dającego możliwość reinkarnacji.

Do dyspozycji otrzymujemy m.in. dwie kampanie, w których wcielić możemy się w dowodzącego armiami Elfów lub Ludzi. Co więcej, twórcy gry przygotowali szereg misji bonusowych, gdzie przykładowo możemy stanąć na czele wojsk Orków. Dostęp do misji dodatkowych otrzymujemy wtedy, gdy podstawowe zadania wykonamy w określonym czasie. Wspomniane rozszerzenie, wydane w krajach zachodnich nakładem firmy Paradox Interactive, w porównaniu ze swoim rosyjskim odpowiednikiem bogatsze jest o 3 dodatkowe kampanie, tak więc znacznie wydłuża przyjemność z rozgrywki. Dużym plusem jest fakt, iż misje występujące w kampaniach, mimo powiązania fabularnego nie są liniowe.

W Dziedzictwie Elfów obecni są nowi bohaterowie, a także unikalne zdolności i umiejętności, czary, jednostki bojowe czy artefakty. Poprawiono algorytmy sztucznej inteligencji oraz poszerzono wachlarz strategii i taktyk podczas walk. Niezaprzeczalnym atutem gry jest obecność edytora, dzięki któremu możemy tworzyć własne misje i scenariusze, a następnie rozgrywać je w trybie multiplayer.

Uwaga: Polskie wydanie Elven Legacy stanowi część zestawu Fantasy Wars: Złota Edycja, zawierającego również grę pełną wersję Fantasy Wars.

Uwaga: Na zachodzie gra Elven Legacy reklamowana i dystrybuowana jest jako sequel Fantasy Wars.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 630 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dziedzictwo Elfów

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Dziedzictwo Elfów Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP