Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Fantasy Wars (PC)
OkładkaFantasy Wars (PC)

Fantasy Wars PC

Opracowana przez studio Ino-Co klasyczna strategia turowa w realiach fantasy. Akcja gry przenosi nas do krainy zamieszkanej przez cztery typowe rasy, tzn. ludzi, elfy, krasnoludy oraz orki.

Strategiczne | fantasy | turowe

Fantasy Wars Premiera PC

31sierpnia2007

pudełko PL

27lutego2009

producent: Ino-Co wydawca: Fulqrum Games / 1C Entertainment wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Fantasy Wars to klasyczna strategia, osadzona w klimatach fantasy. Rozgrywka prowadzona jest w systemie turowym. Tytuł ten pod wieloma względami przypomina więc słynne serie Heroes of Might & Magic czy też Disciples. Omawiana pozycja w większym stopniu pokłada jednak nacisk na warstwę taktyczną kolejnych starć. Elementy typowe dla gier role-playing odgrywają niemniejszą rolę.

W opisywanej grze pojawiają się cztery podstawowe rasy. Powinny one być doskonale znane miłośnikom fantasy. Oprócz ludzi są to krasnoludy, orki oraz elfy. Gracz może przejąć kontrolę nad każdą z tych czterech ras, wcielając się tym samym w postać dowódcy potężnej armii. Wątek fabularny w trakcie właściwej zabawy odgrywa dość istotną rolę.

Warto odnotować, iż producenci gry przygotowali w sumie trzy odrębne kampanie, składające się z szeregu różnorakich misji. Fantasy Wars opiera się w głównej mierze na rozgrywaniu kolejnych potyczek oraz eksploracji świata gry. Równie istotny jest rozwój postaci dowódcy, a także zbierane przez armię doświadczenie. W czasie bitew bardzo istotne są różnorakie zagrania taktyczne. Gracz musi wystawiać do kolejnych pojedynków odpowiednie dla danej sytuacji typy jednostek. Istotną rolę odgrywa również ukształtowanie terenu, które może mieć duży wpływ na dalszy rozwój toczonej potyczki.

Sterowana przez gracza postać dowódcy musi się przede wszystkim zajmować tworzeniem oraz dalszym rozwojem armii. Do naszej dyspozycji oddano ponad 70 różnych typów oddziałów, różniących się między sobą nie tylko wyglądem, ale i zastosowaniem na polu bitwy. Posiadane oddziały można w dość znacznym stopniu upgrade’ować, dzięki czemu stają się nie tylko silniejsze, ale i bardziej przydatne. Istotną rolę w świecie gry odgrywa również magia. Istnieje oczywiście możliwość poznawania coraz to potężniejszych zaklęć. Niejednokrotnie szalę zwycięstwa może także przechylić zdobyty wcześniej potężny artefakt.

Wizualnie Fantasy Wars wypada stosunkowo dobrze. Na uwagę zasługuje przede wszystkim rozbudowane, a na dodatek w pełni trójwymiarowe środowisko, w którym toczone są kolejne bitwy. To samo tyczy się również samych jednostek, którymi w trakcie zabawy mamy okazję dowodzić. Fantasy Wars posiada pełnoprawny multiplayer, w którym pojedynki mogą być rozgrywane na jednym komputerze, za pośrednictwem popularnego trybu hot-seat, w którym gracze na zmianę wykonują swoje ruchy.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 320 głosów czytelników.

Fantasy Wars cena w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Fantasy Wars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Fantasy Wars Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP