Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3X360
Okładka The King of Fighters XII (PS3)
OkładkaThe King of Fighters XII (PS3)

The King of Fighters XII

King of Fighters XII to kolejna odsłona popularnej serii dwuwymiarowych bijatyk. Ta część oferuje przede wszystkim znacznie ulepszoną oprawę wizualną oraz standardowe elementy - pięciorundowe walki w systemie 3-na-3.

Bijatyki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The King of Fighters XII Premiera

28lip2009

PS3 X360

The King of Fighters XII to kolejna odsłona leciwej, lecz bynajmniej nietracącej na popularności serii bijatyk. Opisywana część pojawiła się na rynku w 15 rocznicę powstania cyklu i jest swego rodzaju artystycznym i duchowym jego odrodzeniem.

Mechanika rozgrywki to znany z poprzednich części standard – gracze mają możliwość wzięcia udziału w walkach prowadzonych przez 5 rund w systemie 3-na-3. Fanów serii powinno ucieszyć również pozostanie przy technice 2D – wszelkie tła zostały przedstawione bardzo szczegółowo, przy czym należy wspomnieć, iż są one rysowane ręcznie. Nowością jest za to oprawa graficzna zawodników, którzy zostali przedstawieni w wysokiej rozdzielczości i płynnych animacjach.

The King of Fighters XII oferuje 22 grywalne postacie – jest to najmniejsza ilość zawodników w historii całej serii, jednak jest to cena, jaką musieli zapłacić graficy za dopieszczenie wspominanych wcześniej elementów – po prostu zabrakło czasu na dodanie kolejnych bohaterów. Gra nie posiada również fabuły jako takiej, zamiast tego jej twórcy skupili się na dostarczeniu produktu, który jak sami określają, jest najlepszą bijatyką stworzoną w technologii 2D.

Gra oferuje rozgrywkę dla jednego gracza jak również możliwość zmagań wieloosobowych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 6,4 / 10 na podstawie 70 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,5 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

The King of Fighters XII cena w dniu premiery: 199,99 PLN

Klasyfikacja PEGI The King of Fighters XII

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The King of Fighters XII Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS3
X360