Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Command & Conquer: Red Alert 3 - Uprising (PC)

Command & Conquer: Red Alert 3 - Powstanie PC

Command & Conquer: Red Alert 3 - Uprising

Dodatek do gry Command & Conquer: Red Alert 3 wydanej przez koncern Electronic Arts w 2008 roku. Rozszerza on fabułę gry podstawowej o kolejne wątki rozgrywające się po wydarzeniach ukazanych w grze podstawowej.

To jest dodatek do gry Command & Conquer: Red Alert 3.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Command & Conquer: Red Alert 3 - Uprising (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12marca2009

12marca2009

pudełko PL

Uprising to pierwsze samodzielne rozszerzenie do strategii czasu rzeczywistego Red Alert 3. Autorzy postanowili wzbogacić historię znaną z podstawowej wersji swojego dzieła. Dodatek skupia się więc na wydarzeniach następujących po zakończeniu trzeciej odsłony gry, przedstawiając dalsze losy trzech mocarstw. Możemy więc pomóc wycofującym się Sowietom, wesprzeć Imperium Wschodzącego Słońca w próbach odzyskania honoru i pozycji oraz zmierzyć się z wszechogarniającą korupcją i dwulicowością w szeregach zwycięskich Aliantów.

Dodatek oferuje trzy małe kampanie, po jednej dla każdej z wymienionych frakcji. Czwarty zestaw misji przedstawia natomiast wydarzenia z przeszłości jednej z czołowych postaci Imperium Wschodzącego Słońca, czyli komando Yuriko. Oprócz tego, autorzy przygotowali specjalny tryb zwany trybem wyzwań. Składa się on z 50 misji o różnym stopniu trudności i opartych na unikalnych zasadach, w których walczymy z dziewięcioma dowódcami. Na potrzeby add-onu opracowano również kilka nowych jednostek i wiele innych pomniejszych elementów.

Warto również wspomnieć, że w dodatku możemy obejrzeć świeżą porcję przerywników filmowych z prawdziwymi aktorami, które były też cechą charakterystyczną podstawowej wersji gry. W ich nagraniu wzięło udział wiele gwiazd, a wśród nich chociażby panie Ivana Milicevic i Gemma Atkinson.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 530 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79 PLN

Gry podobne do Command & Conquer: Red Alert 3 - Powstanie

Klasyfikacja PEGI Command & Conquer: Red Alert 3 - Powstanie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Command & Conquer: Red Alert 3 - Powstanie

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Command & Conquer: Red Alert 3 - Powstanie - recenzja gry
Command & Conquer: Red Alert 3 - Powstanie - recenzja gry

Recenzja 17 marca 2009, 07:57

Skoro o podnoszeniu poprzeczki mowa, warto wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy. Scenariusze w Powstaniu mogłyby być nieco łatwiejsze, gdyby autorzy pozwoliliby się z nimi zmierzyć w trybie kooperacji. W podstawce zawsze mieliśmy pod ręką sojusznika, który pomagał na rozmaite sposoby, od wydobycia rudy począwszy, na systematycznym nękaniu przeciwników skończywszy. W rozszerzeniu całkowicie pominięto możliwość współpracy z aliantem, zarówno tym żywym, jak i tym sterowanym przez komputer. Gracze muszą więc uporać się z kampanią samodzielnie, co w oczywisty sposób wpływa na zwiększenie ogólnego poziomu trudności.