Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars (PS3)
OkładkaSupersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars (PS3)

Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars PS3

Gra w znacznym stopniu nawiązująca do zasad piłki nożnej. Sterujemy świetnie opancerzonymi pojazdami, próbując wbijać metalowe kule do znajdujących się na arenie bramek.

Akcji | samochodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars Premiera PS3

9października2008

producent: Psyonix Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars

Need for Speed Carbon

Full Auto 2: Battlelines

Smash `N` Survive

Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars jest grą akcji, nastawioną w znacznym stopniu na multiplayerowy aspekt rozgrywki. Gracz zasiada za kierownicami świetnie opancerzonych pojazdów, a swoje zmagania toczy na specjalnie przygotowanych do tego celu arenach. Opisywaną grę opracowano z myślą o klientach serwisu PlayStation Network.

Podstawowe założenia rozgrywki przypominają piłkę nożną, albowiem zadaniem graczy jest wbijanie charakterystycznych metalowych kul do bramek, co pozwala na powiększenie wyniku punktowego. Do dyspozycji gracza oddano kilkanaście różnych pojazdów, napędzanych silnikami rakietowymi. Cechą wspólną wszystkich tych maszyn jest to, że są one bardzo zwrotne. Ponadto używanie turbodopalacza pozwala na wykonywanie efektownych powietrznych akrobacji. Warto jednak zaznaczyć, że w grze zastosowano model uszkodzeń. Kolejne kraksy, czy to z elementami otoczenia czy z autami konkurentów, w negatywny sposób odbijają się na osiągach sterowanej maszyny.

Z racji prezentowanej tematyki gracz przez cały czas zmuszony jest do działania w drużynie, wchodząc w bezpośrednie interakcje z innymi osobami. Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars oferuje możliwość brania udziału w rozgrywkach ligowych, prowadzenia rankingów najlepszych zawodników czy odblokowywania cennych nagród za osiągnięcia pojedynczych graczy lub całych ekip. Ciekawostką jest też możliwość wysyłania do Sieci swoich popisów. Singleplayer pełni głównie funkcję rozbudowanego samouczka, stanowiącego jedynie krótki wstęp do zabawy w Sieci. Proste mini-gry pozwalają zrelaksować się pomiędzy kolejnymi meczami.

Oprawa wizualna omawianej gry prezentuje bardzo wysoki poziom wykonania. Na ekranie obserwuje się ładnie animowane pojazdy,a kolejnym kraksom towarzyszą efektowne rozbłyski i eksplozje. Na uwagę zasługują też szczegółowo zaprojektowane, wielopoziomowe areny.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.