Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieX360WiiPS3
Okładka Karaoke Revolution Presents: American Idol Encore 2 (X360)

Karaoke Revolution Presents: American Idol Encore 2

Kolejna odsłona popularnej serii gier muzycznych, podejmujących tematykę karaoke. Tym razem mamy okazję wzięcia udziału w amerykańskiej wersji popularnego programu "Idol".

Towarzyskie | karaoke | muzyczne

Okładka Karaoke Revolution Presents: American Idol Encore 2 (X360)

producent: Blitz Games

wydawca: Konami

data premiery gry:

18lis2008

PS3 X360 Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Karaoke Revolution Presents: American Idol Encore 2 to gra muzyczna, nawiązująca do zabawy karaoke. Produkt ten stanowi kontynuację wydanej w 2007 roku gry Karaoke Revolution Presents: American Idol.

Podstawową atrakcją American Idol Encore 2 jest możliwość wzięcia udziału w popularnym programie telewizyjnym Idol, a konkretnie jego amerykańskiej wersji. Podobnie jak w przypadku pierwszej części, zabawa podzielona jest na kilka zasadniczych etapów. Swoją przygodę z wirtualną edycją Idola rozpoczyna się od wstępnych przesłuchań, po czym awansuje się do kolejnych kwalifikacji. Zwieńczeniem poniesionych trudów jest możliwość występowania przed dużą publiką.

W American Idol Encore 2 pojawiają się naturalnie jurorzy znani z amerykańskiej wersji Idola. Są to mianowicie Paula Abdul, Randy Jackson oraz Simon Cowell, słynący z dość ekscentrycznych komentarzy na temat uczestników show. Wspomniane postaci na potrzeby gry użyczyły swoich wizerunków. Ponadto komentują oni każdy występ gracza, a ich opinia ma zazwyczaj kluczowy wpływ na to, czy zdoła on awansować do kolejnej rundy programu.

Zabawa przebiega w zbliżony sposób do innych gier z tego gatunku. Na ekranie wyświetlany jest więc tekst piosenki, a zadaniem gracza jest wyśpiewanie jej zgodnie z otrzymanymi dodatkowymi wskazówkami. Na potrzeby omawianej kontynuacji wybrano około czterdziestu różnych utworów, przy czym istnieje możliwość pobierania dodatkowych piosenek i wykorzystywania ich w trakcie rozgrywki. Bawić można się w pojedynkę lub z udziałem drugiego gracza, równocześnie śpiewając tekst danej piosenki.

Oprawa wizualna American Idol Encore 2 prezentuje zbliżony poziom wykonania do pierwszej części serii. Na uwagę zasługują nowe opcje modyfikacji wyglądu wybranego przez siebie piosenkarza. Gracz może zdecydować się na unikalną fryzurę czy ciekawe elementy ubioru. Wszystko to ma za zadanie przyciągnięcie uwagi jurorów oraz widowni.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Gry podobne do Karaoke Revolution Presents: American Idol Encore 2

Wymagania wiekowe Karaoke Revolution Presents: American Idol Encore 2

odpowiednia dla każdego wieku

PS3
X360
Wii