Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS3
Okładka Buzz! Quiz TV (PS3)

Buzz! Quiz TV PS3

Buzz! Quiz TV jest kolejną odsłoną popularnej serii. Główną nowością w przypadku edycji przeznaczonej na konsolę PlayStation 3 jest wykorzystanie możliwości sieciowych najnowszej stacjonarnej platformy japońskiej firmy.

Towarzyskie | quiz | multiplayer | rodzinne | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Buzz! Quiz TV (PS3)

data premiery gry w wersji PS3:

4lipca2008

4lipca2008

pudełko PL

Buzz! Quiz TV jest kolejną odsłoną cieszącej się ogromną popularnością serii produktów. Jest to zarazem pierwszy tytuł z tego cyklu, który zdecydowano się wydać na konsolę PlayStation 3. Poprzednie gry z serii Buzz! ukazywały się bowiem wyłącznie na PS2. Opisywany produkt do zaoferowania ma całą masę różnorakich nowości. Głównym usprawnieniem jest dodanie wielu istotnych opcji związanych z wykorzystaniem sieciowego aspektu rozgrywki. Z oczywistych względów licznych poprawek doczekała się także oprawa audiowizualna. Tyczy się to zarówno widocznych na ekranie postaci, jak i studia, wewnątrz którego toczone są zmagania. Podstawowe założenia pozostały jednak niezmienione. Bierzemy więc udział w teleturnieju, odpowiadając na stawiane przez prowadzącego (sympatycznego Buzza) pytania. Przeważnie wybieramy pomiędzy czterema możliwymi wariantami odpowiedzi.

W opisywanej produkcji zawarto około 5000 pytań, które podzielone zostały na pięć podstawowych kategorii – muzyka, film i telewizja, sport, wiedza ogólna oraz styl życia. Gracz może oczywiście ustalić, czy chce skupić się na pytaniach z konkretnej dziedziny, czy może życzy sobie żeby gra losowała zadania ze wszystkich dostępnych grup.

Wspomniane już opcje sieciowe dotyczą przede wszystkim możliwości przystąpienia do zabawy z graczami z innych zakątków świata. W poprzednich tytułach z cyklu Buzz! możliwa była jedynie zabawa przy wspólnym ekranie telewizora. W zmaganiach sieciowych mogą uczestniczyć maksimum cztery drużyny. Ponadto przewdziano możliwość organizowania profesjonalnych turniejów.

Kolejna ważna innowacja dotyczy możliwości zaprojektowania własnego quizu, składającego się z dowolnej ilości pytań. Opracowane przez siebie zadania można włączyć do gry, bądź też przesłać na stronę producenta. Pozwoli to oczywiście na pobranie tych pytań przez innych graczy. Oprócz zestawów przygotowanych przez fanów serii można także liczyć na obecność oficjalnych rozszerzeń, przygotowanych przez producentów Buzz! TV Quiz.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 248 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do Buzz! Quiz TV

Klasyfikacja PEGI Buzz! Quiz TV

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Buzz! Quiz TV - recenzja gry
Buzz! Quiz TV - recenzja gry

Recenzja 20 sierpnia 2008, 11:34

Buzz! Quiz TV jest grą zdecydowanie przeznaczoną do zabawy w większym gronie. Pojedynczy gracz może, co prawda, wziąć udział w teleturnieju, gdzie samotnie odpowiada na kolejne pytania, jednak jest to zaledwie namiastka frajdy płynącej z sesji w pełnym komplecie zawodników. Ideę zabawy wieloosobowej rozwija internetowy tryb multiplayer Sofa vs. Sofa, gdzie zebrana przed jednym telewizorem grupa konkuruje z drugą. Minusem grania w Internecie jest brak obsługi komunikacji głosowej, traci na tym trochę atmosfera gry.