Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2008, 12:31

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (24 września 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: szalejemy z Naruto, czekamy na pudełkową wersję Audiosurf, nagrywamy pirackie powiedzonka, odpoczywamy od Xbox Live, gramy w betę LittleBigPlanet. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: szalejemy z Naruto, czekamy na pudełkową wersję Audiosurf, nagrywamy pirackie powiedzonka, odpoczywamy od Xbox Live, gramy w betę LittleBigPlanet. Zapraszamy do lektury.

Naruto: Path of the Ninja 2

Kontynuacja popularnej produkcji jRPG autorstwa TOMY Corporation została już w pełni ukończona, w związku z czym gra osiągnęła fazę złota. Już niedługo, bo 14 października rozpocznie się jej sprzedaż na terenie Stanów Zjednoczonych. Póki co nie wiemy niestety, czy nowe przygody Naruto i spółki zostaną wydane w Europie.

Audiosurf

Już w październiku rozpocznie się oficjalna, światowa sprzedaż pudełkowej wersji zręcznościowej produkcji Audiosurf – wielkiego hitu usługi Steam. Tytuł zainteresuje prawdopodobnie wszystkich graczy-melomanów. Pozwala on bowiem na automatyczne generowanie tras na podstawie podkładu muzycznego.

Offshore Tycoon

W pierwszym kwartale przyszłego roku do sprzedaży na terenie Europy wprowadzona zostanie pozycja o tytule Offshore Tycoon, powstająca z myślą o Nintendo DS i Wii. Przejmiemy w niej kontrolę nad portem morskim i flotą różnego rodzaju statków. Za grę odpowiedzialne są firmy Lexicon Entertainment oraz CyberPlanet Interactive.

Pirates of the Burning Sea

Obchody wirtualnego święta Talk Like A Pirate Day, zorganizowanego w ramach MMORPG Pirates of the Burning Sea, wiążą się nie tylko z udostępnieniem 14-dniowego, darmowego triala, ale także konkursem na najbardziej wygadanego sieciowego pirata. Mianowicie, pięć najciekawszych, nagranych przez graczy powiedzonek trafi do gry. Zwycięzcy otrzymają również specjalne t-shirty oraz zostaną wymienieni z imienia i nazwiska na łamach oficjalnego serwisu poświęconego grze. Konkurs potrwa do 3 października.

SimCity Creator

SimCity Creator – najnowsza odsłona popularnego cyklu strategii ekonomicznych SimCity została wysłana do sklepów detalicznych i trafi do sprzedaży na całym świecie 28 września. W Polsce zaś pojawi się 3 października. W przypadku konsoli Wii jest to pierwsza produkcja z tej serii. NDS otrzymał już swoje SimCity w połowie 2007 roku.

Brain Quest

Doczekaliśmy się premiery dwóch odsłon Brain Quest – cyklu będącego odpowiedzią EA na sukces serii Brain Training firmy Nintendo. Obie pozycje zostały wydane z myślą o Nintendo DS. Bazują one na amerykańskim bestsellerze o tym samym tytule, wydanym przez Workman Publishing Company. Znajdziemy w nich ponad 6 tysięcy pytań i łamigłówek.

Lost in Blue: Shipwrecked

Konami rozpoczęło amerykańską sprzedaż gry Lost in Blue: Shipwrecked. Produkcja jest najnowszą odsłoną popularnego cyklu Lost in Blue, znanego do tej pory wyłącznie posiadaczom Nintendo DS. Wcielimy się w niej w rozbitka i wykonując określone czynności postaramy się o przetrwanie w zastanych ciężkich warunkach. Gra jest miksem RPG i przygodówki. Zawiera blisko 40 zróżnicowanych mini-gier.

Buzz!

Sony Computer Entertainment America wprowadziło do sklepów w Stanach Zjednoczonych dwie nowe odsłony rozrywkowego cyklu Buzz! Są nimi Buzz! Master Quiz i Buzz! Quiz TV powstałe z myślą o (odpowiednio) PSP i PlayStation 3.

Dark Horizon

Do amerykańskich sklepów trafiło także Dark Horizon, poinformowała firma Paradox Interactive. Gra zostanie udostępniona także w Europie. Dojdzie do tego już pojutrze.

Xbox Live

W poniedziałek, 29 września, dojdzie do wyłączenia usługi Xbox Live. Przerwa w działaniu potrwa jeden dzień, poinformował Major Nelson. W czasie jej trwania zostaną przeprowadzone prace przygotowujące system pod wielką aktualizację, do której powinno dojść jeszcze w tym roku. Wraz z nią dodana zostanie obsługa awatarów oraz nowy interfejs.

Warhammer Online: Age of Reckoning

Mark Jacobs, prezes firmy EA Mythic, poinformował o zbanowaniu blisko 400 graczy Warhammer Online: Age of Reckoning, którzy w ramach gry dopuszczali się handlu złotem. Nie była to oczywiście jednorazowa akcja – proces wyszukiwania tego typu osób będzie kontynuowany.

Tenchu 4

Tenchu 4, pierwsza odsłona przygód niebezpiecznych ninja powstała z myślą o Nintendo Wii, trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i Europie. Dojdzie do tego na początku przyszłego roku.

LittleBigPlanet

Firma Sony Computer Entertainment poinformowała o rozpoczęciu oficjalnych europejskich beta-testów gry LittleBigPlanet. Potrwają one do 12 października. Debiut pełnej wersji nastąpi z kolei 22 października. Dzień wcześniej grę będą mogli nabyć Amerykanie.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Sarah's Emergency Room

Rise of the Argonauts

Tarr Chronicles: Sign of Pride

Space Chimps

Spider-Man: Web of Shadows

Stargate Worlds

WWII Battle Tanks: T-34 vs. Tiger

Double D Dodgeball

Ultimate Band Wii

Ultimate Band NDS

Galeria filmów

... a także najnowsze filmy z gier:

Jillian Michaels' Fitness Ultimatum 2009

Disaster: Day of Crisis

LEGO Batman: The Videogame

Quantum of Solace

gry