Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Naruto: Path of the Ninja 2 (NDS)

Naruto: Path of the Ninja 2 NDS

Kontynuacja wydanej na platformach przenośnych serii gier jRPG z elementami bijatyki, znanej w rodzimej Japonii pod nazwą Naruto RPG.

RPG | seriale animowane | ninja | manga i anime | Naruto | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Naruto: Path of the Ninja 2 (NDS)

producent: TOMY

wydawca: D3 Publisher

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

14października2008

Naruto: Path of the Ninja 2 to przedstawiciel gatunku tzw. japońskich RPG-ów. Jest to zarazem kontynuacja gry, która na rynku zadebiutowała pod koniec 2007 roku. Za przygotowanie sequela ponownie odpowiedzialne jest japońskie studio developerskie TOMY.

Opisywana produkcja w bardzo wyraźny sposób nawiązuje do cieszącego się niezwykle dużą popularnością anime, stworzonego przez Masashiego Kishimoto. Gracz ma okazję poznać dalsze losy tytułowego nastoletniego adepta sztuk walki, wyruszając z nim w niebezpieczną podróż. W Naruto: Path of the Ninja 2 pojawia się około trzydziestu grywalnych bohaterów. Oprócz Uzumakiego Naruto są to tak znane osobistości jak Sakura czy Tenten.

Kontynuacja wyróżnia się między innymi za sprawą poprawionego systemu rozgrywania walk. Jest on teraz bardziej intuicyjny, co zostanie docenione w szczególności przez mniej doświadczonych fanów Naruto. Z myślą o wyjadaczach gatunku przygotowano z kolei między innymi nowe zabójcze combosy. Co ciekawe, wiele spośród dostępnych ataków zakłada wykorzystanie ekranu dotykowego konsoli DS. W trakcie zabawy dowodzi się drużyną składającą z kilku wybranych przez siebie postaci. Także i tu można liczyć na kilka ważnych usprawnień, dotyczących między innymi ustalania lidera zespołu czy działania systemu odpowiedzialnego za aktywowanie konkretnych członków zespołu.

W przeciwieństwie do pierwszej części, która oferowała atrakcje wyłącznie dla pojedynczego gracza, tym razem nie zapomniano o sympatykach multiplayera. Uczestnicy zabawy przystępują tu do bezpośrednich starć, mających na celu wyłonienie najlepszego mistrza sztuk walki. Oprawa wizualna Naruto: Path of the Ninja 2 prezentuje zbliżony poziom wykonania do pierwszej odsłony tego cyklu. Rozgrywka toczy się na dolnym ekranie, a wydarzenia ukazywane są w rzucie izometrycznym. Górny ekran służy zaś między innymi wyświetlaniu statystyk członków drużyny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 9.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Naruto: Path of the Ninja 2

Wymagania wiekowe Naruto: Path of the Ninja 2

odpowiednia dla każdego wieku

Naruto: Path of the Ninja 2 zapowiedziane
Naruto: Path of the Ninja 2 zapowiedziane

wiadomość15 maja 2008

Firmy TOMY Corporation i D3Publisher of America zapowiedziały powstanie kontynuacji jRPG na podstawie popularnej mangi autorstwa Masashi Kishimoto - Naruto: Path of the Ninja 2. Podobnie jak pierwsza część, gra tworzona jest specjalnie z myślą o konsoli Nintendo DS. W sprzedaży powinna ukazać się we wrześniu tego roku.