Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiNDS
Okładka Naruto: Ninja Destiny (NDS)
OkładkaNaruto: Ninja Destiny (NDS)

Naruto: Ninja Destiny NDS

Dynamiczna bijatyka studia Tomy, będąca kolejną próbą przeniesienia uniwersum popularnej serii anime Naruto na ekrany przenośnej konsolki Nintendo DS. Fabuła Naruto: Ninja Destiny w znacznym stopniu pokrywa się z wydarzeniami przedstawionymi do 140 odcinka telewizyjnego serialu.

Bijatyki | seriale animowane | ninja | manga i anime | Naruto | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Naruto: Ninja Destiny Premiera NDS

15lutego2008

producent: TOMY wydawca: Bandai Namco Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Naruto: Ninja Destiny to kolejna próba przeniesienia popularnego anime na konsolę Nintendo DS. Podobnie jak w przypadku poprzednich produkcji z tej serii, ma się do czynienia z dynamiczną bijatyką.

Do dyspozycji gracza tym razem oddano szesnaście różnych postaci, wśród których nie mogło oczywiście zabraknąć tytułowego adepta sztuki ninjutsu. Wybór postaci odgrywa istotną rolę, tym bardziej, iż każdy z wojowników obdarzony został specyficznymi dla siebie rodzajami ataków. Warto dodać, iż niektórzy bohaterowie początkowo są zablokowani. Dostęp do nich staje się możliwy dopiero w dalszej fazie rozgrywki.

Fabuła Naruto Destiny w znacznym stopniu pokrywa się z wydarzeniami przedstawionymi do 140 odcinka emitowanego przez stację Cartoon Network serialu. Do pokonania jest osiem głównych etapów, przedzielonych krótkimi filmami przerywnikowymi. Oprócz trybu fabularnego można także zdecydować się na pojedynki jeden na jednego. W zależności od własnych preferencji, można się tu bawić z komputerowym przeciwnikiem lub stanąć w szranki z innym graczem, wykorzystując opcję bezprzewodowej komunikacji.

Jedno z głównych usprawnień dotyczy jakości zastosowanej grafiki. W przeciwieństwie do poprzednich tytułów z serii Naruto, w których walczyło się w dwuwymiarowym środowisku, Ninja Destiny jest pierwszym tytułem wydanym na DS-a oferującym trójwymiarowe otoczenie. Akcja wyświetlana jest na górnym ekranie konsoli. W porównaniu z innymi grami z tego cyklu poprawiono animacje ruchów oraz dodano wiele nieznanych do tej pory ciosów. Istotną nowością jest ponadto unikalny system power-upów. Akcje te aktywuje się poprzez klikanie na odpowiednich ikonkach, widocznych na dolnym ekranie dotykowym.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 5,6 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Naruto: Ninja Destiny

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.