Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiNDS
Okładka Bleach: The Blade of Fate (NDS)
OkładkaBleach: The Blade of Fate (NDS)

Bleach: The Blade of Fate NDS

Bleach: The Blade of Fate to japońska bijatyka 2D bazująca na popularnym w Kraju Kwitnącej Wiśni serialu anime. Co wyróżnia go spośród natłoku podobnych pozycji, które falami zalewają rynek?

Bijatyki | manga i anime | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bleach: The Blade of Fate Premiera NDS

9października2007

producent: Treasure wydawca: SEGA Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Bleach: The Blade of Fate to japońska bijatyka 2D bazująca na popularnym w Kraju Kwitnącej Wiśni serialu anime. Co wyróżnia go spośród natłoku podobnych pozycji, które falami zalewają rynek? Między innymi możliwość równoczesnej walki czterech postaci naraz, które toczą bój na dwóch płaszczyznach – na pierwszym planie oraz bardziej w głębi ekranu.

Akcja w Bleach: The Blade of Fate jest dość spektakularna – cały ekran tonie w rozbłyskach, efektach specjalnych i różnego rodzaju komunikatach wyłaniających się z boku. Jak to w japońskich bijatykach, postacie po naładowaniu stosownego paska energii, są w stanie wyprowadzać super ataki, które są dużo bardziej dokuczliwe dla przeciwników niż zwykłe okładanie ich pięściami i kopniakami. Warto dodać, iż kamera dostosowuje swoją pracę do wydarzeń na ekranie – czasami obserwujemy całą akcję z dalszej perspektywy, jednak gdy zajdzie taka potrzeba, następuje zoom na walczące postacie, by lepiej ukazać np. wyprowadzany właśnie specjalny atak. Tempo walk jest bardzo, bardzo szybkie, co przypomina trochę staroszkolne pozycje z automatów. Nowa jest jednak wspomniana już możliwość jednoczesnej walki 4 postaci naraz, które mierzą się ze sobą na dwóch płaszczyznach. Pomiędzy dwoma planami można przeskakiwać wciskając jeden z przycisków konsoli.

Na górnym ekranie DS-a obserwujemy faktyczną walkę, dolny zaś służy do ukazania systemu kart, który również pełni kluczową rolę w całej zabawie. Do wypróbowania czeka ponad 50 różnych kart, które pełnią różnego rodzaju funkcje – może to być na przykład podleczenie naszej postaci, usprawnienie jej umiejętności defensywnych (oponenci wyrządzają nam wtedy mniej szkód), czy utrudnienie walki przeciwnikowi.

Bleach: The Blade of Fate przynosi ze sobą kilka trybów rozgrywki. Mamy główny Story Mode, który przedstawia historię sterowanej przez nas postaci, Arcade Mode (mierzymy się z wieloma przeciwnikami po kolei), czy też Challenge Mode, gdzie twórcy stawiają nam zadanie zaliczenia serii wymyślonych przez nich wyzwań. Można grać również w trybie multiplayer z przyjaciółmi. Już posiadając jedną kopię Bleach: The Blade of Fate, można wysłać stosowne demo swoim znajomym i tym samym grać nawet w 4 osoby naraz.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Bleach: The Blade of Fate

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.