Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiNDS
Okładka Guilty Gear Dust Strikers (NDS)

Guilty Gear Dust Strikers NDS

Guilty Gear Dust Strikers jest kontynuacją znanej cyklu Guilty Gear. W Dust Strikers znajdziemy wszystkie 21 znanych i lubianych postaci, które dane nam było oglądać w poprzednich wydaniach serii.

Bijatyki | 2D | multiplayer | na 2 osoby | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Guilty Gear Dust Strikers (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

26kwietnia2006

Guilty Gear Dust Strikers jest pierwszą bijatyką na konsolę Nintendo DS i zarazem kontynuacją znanej serii Guilty Gear. W Dust Strikers znajdziemy wszystkie 21 znanych i lubianych postaci, które dane nam było oglądać w poprzednich wydaniach serii: Sol-Badguy, Potemkin, May, Dizzy i inni. Niestety nie wprowadzono nowych bohaterów. Obecne są natomiast nowe elementy rozgrywki.

Walka ma miejsce na dużych, najeżonych pułapkami, wielopoziomowych “levelach”, które rozciągają się na oba ekrany NDSa. Gra oferuje sześć trybów rozgrywki. Między innymi: Arcade, Survival, VS Battle oraz Mini-gierki. Najciekawszą nowością wydaje się ta ostatnia pozycja. Dostępnych jest 10 “gier w grze”. Pośród nich: bilard, siłowanie się na rękę i ćwiczenie fechtunku. Dobre wyniki w mini grach są premiowane odblokowaniem dodatkowych, specjalnych ataków naszych bohaterów. Ponadto do serii Guilty Gear powróciły efektowne ciosy znane z edycji X2 #Reload: Psych Burst, Dust Attack, Roman Cancel.

Ulubione przez nas serie ciosów można ćwiczyć na przeciwniku komputerowym lub znajomych. Maksymalnie może stoczyć ze sobą pojedynek czterech graczy, łączących się za pomocą technologii bezprzewodowej. Zwycięzcą zostaje osoba, która jako ostatnia pozostanie żywa na placu boju. Jak przystało na produkcję z serii Guilty Gear walka wieloosobowa jest szybka i atrakcyjna. Miejscami może jednak wydać się nieco zbyt chaotyczna, gdyż przychodzi nam mierzyć się z kilkoma przeciwnikami jednocześnie na wielopoziomowych platformach, a rozmiar postaci jest nieco mniejszy niż w innych bijatykach 2D. Atrakcyjność tej pozycji podnosi kolorowa i wyrazista grafika.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 9.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Guilty Gear Dust Strikers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Zapowiedziano grę Guilty Gear 2 Overture
Zapowiedziano grę Guilty Gear 2 Overture

wiadomość19 lipca 2007

Gra Guilty Gear i jej kontynuacje (niebędące pełnoprawnymi sequelami) są doskonale znane miłośnikom dwuwymiarowych bijatyk. Z pewnością ucieszy ich fakt, że firma Arc System Works zapowiedziała grę opatrzoną numerkiem 2. Nie będą natomiast zachwyceni na wieść o zmianach wprowadzonych do serii przez tę kontynuację.

Guilty Gear X2 Accent Core jeszcze w tym roku pojawi się w Stanach Zjednoczonych
Guilty Gear X2 Accent Core jeszcze w tym roku pojawi się w Stanach Zjednoczonych

wiadomość24 czerwca 2007

W ostatnich dniach kwietnia przekazaliśmy Wam, że mieszkańcy Japoni otrzymają grę z serii Guilty Gear dedykowaną konsoli Wii. Dowiedzieliśmy się wówczas, że firma Arc System Works szykuje tytuł Guilty Gear X2 Accent Core, którego premierę w Japonii planuje się na 26 lipca 2007 r. Doszły do nas informacje, że niniejsza produkcja w wersji dla Wii i PS 2 pojawi się również na amerykańskich półkach.

Guilty Gear także na platformie Wii

wiadomość27 kwietnia 2007

Dwuwymiarowe bijatyki z popularnej serii Guilty Gear były dotąd znane entuzjastom konsol ze stajni Nintendo jedynie w formie kieszonkowej – Game Boy Advance dostał Guilty Gear X: Advance Edition, a na platformie Nintendo DS pojawiła się pozycja pt. Guilty Gear Dust Strikers. Sytuacja ta ulegnie jednak w przyszłości zmianie.

Guilty Gear DS - oficjalna strona ruszyła
Guilty Gear DS - oficjalna strona ruszyła

wiadomość24 kwietnia 2006

Dla wszystkich oczekujących na grę Guilty Gear Dust Strikers, czyli najnowszą bijatykę firmy Majesco, która zmierza na przenośną konsolę Nintendo DS, mamy dobrą wiadomość. W sieci jest już dostępna oficjalna strona gry.