Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiNDS
Okładka Dragon Ball Z: Supersonic Warriors 2 (NDS)

Dragon Ball Z: Supersonic Warriors 2 NDS

Rozgrywka w Dragon Ball Z: Supersonic Warriors 2 koncentruje się na widowiskowych pojedynkach z udziałem znanych z oryginału postaci, na czele z Goku, Piccolo oraz Cellem.

Bijatyki | seriale animowane | Dragon Ball | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Dragon Ball Z: Supersonic Warriors 2 (NDS)

producent: Banpresto

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

22listopada2005

Sequel bijatyki Dragon Ball Z: Supersonic Warriors, która została wydana w 2004 roku na handheld Game Boy Advance. „Dwójkę” opracowano już wyłącznie z myślą o posiadaczach kieszonkowej konsoli DualScreen, aczkolwiek nie zrezygnowano z prezentowania akcji w dwuwymiarze. Jak wskazuje tytuł opisywanej produkcji, w grze pojawiają się najbardziej znani bohaterowie z (popularnych także w naszym kraju) mangi i anime Dragon Ball Z.

Supersonic Warriors 2 cechuje zespołowy system walki, przypominający w pewnym stopniu Capcom vs. SNK 2. Podczas rozgrywki można bowiem stworzyć zespół trzech wojowników stający do walki z inną drużyną. Oczywiście w każdej chwili dostępna jest opcja „przełączania się” pomiędzy wybranymi postaciami, co czyni zmagania atrakcyjniejszymi, a także wprowadza do nich niewielki element konieczności taktycznego planowania pojedynku.

Wśród szesnastu grywalnych postaci znajdujemy m.in. Goku, Gohana, Goku korzystającego z mocy superwojownika, Piccolo, Cella, Androida #20, czy Androida #18. Oprócz szeregu podstawowych ciosów (wyprowadzanych ręką lub nogą) czy ruchów (skok, blokowanie), każda postać dysponuje tutaj odmienną, charakterystyczną tylko dla siebie „smoczą mocą”, która zadaje przeciwnikowi spore obrażenia. Co ciekawe, w czasie zmagań pojawiają się również postacie niezależne w stylu Dende'go, które wspierają walczących.

W Dragon Ball Z: Supersonic Warriors 2 podstawowy ekran Nintendo DS służy do obserwowania trwającego pojedynku. Z kolei dotykowy ekran konsoli pozwala na „przyzywanie” danej postaci na arenę walki, czy też umożliwia wydanie rozkazów grupowego ataku na przeciwnika. Do tego wszystkiego dochodzi również charakterystyczna, wzorowana na mandze i anime Dragon Ball, grafika oraz dynamiczna ścieżka dźwiękowa zaczerpnięta z telewizyjnego serialu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 144 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Gry podobne do Dragon Ball Z: Supersonic Warriors 2

Klasyfikacja PEGI Dragon Ball Z: Supersonic Warriors 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Dragon Ball atakuje Revolution i PS2!
Dragon Ball atakuje Revolution i PS2!

wiadomość21 kwietnia 2006

Według informacji podanych przez japoński magazyn V-Jump, trwają intensywne prace nad kontynuacją Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi. Gra miałyby pojawić się jeszcze w tym roku w wersji na Playstation 2 oraz Nintendo Revolution!