Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPC
Okładka Pirates of the Burning Sea (PC)

Pirates of the Burning Sea PC

Pozycja z gatunku MMOcRPG osadzona w XVIII wiecznych, pirackich realiach, wykonana w nowoczesny sposób, z zaawansowaną grafiką 3D. Akcja gry toczy się na Karaibach w XVIII wieku, zaś gracz staje się kapitanem okrętu i ma całkowitą dowolność w swych poczynaniach.

RPG | TPP | zagraj za darmo | piraci | sieciowe

PC Windows
Okładka Pirates of the Burning Sea (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22stycznia2008

Pozycja z gatunku MMOcRPG osadzona w XVIII wiecznych, pirackich realiach, wykonana w nowoczesny sposób, z zaawansowaną grafiką 3D (Intrinsic Alchemy engine). Najlepiej pasuje do niej określenie - „Sea Dogs jako Massive Multiplayer Online”, jednakże nie można też nie porównać jej do gry World of Pirates, nowoczesnej wersji legendarnych Piratów Sida Meiera, wykonanej przy użyciu stosunkowo prostej grafiki 2D i także dedykowanej rozgrywce tysięcy graczy w Internecie.

Akcja gry toczy się na Karaibach w XVIII wieku, zaś gracz staje się kapitanem okrętu, może dowolnie modernizować swój statek i dowodzić jego załogą oraz zadecydować, czy stanie się piratem, korsarzem, kupcem czy też dowódcą okrętu królewskiej marynarki wojennej - jak w każdej grze tego gatunku wszystko zależy tylko od decyzji grającego. Twórcy dość szczegółowo odtworzyli ówczesne Karaliby, na mapie ograniczonej linią kontynentu znajdziemy wszystkie ważniejsze wyspy, a wielkość świata gry została specjalnie dostosowana do tego, by zapewnić kilku tysiącom grających na jednym serwerze satysfakcjonującą rozgrywkę, tj. wzajemną interakcję, przez co rozumie się m.in. w przypadku grupy graczy piratów, tworzenie flotylli okrętów i wspólne atakowanie konwojów handlowych, plądrowanie miast portowych, czy też jako kapitan jednostki służącej pod sztandarem jej królewskiej mości, polowanie na piratów i walka z wrogami własnego państwa.

Naturalnie Pirates of the Burning Sea to nie tylko walka. Świat gry pełen jest najróżniejszych portów i osad ludzkich zamieszkałych przez NPC-ty, a gracz może zająć się np. zarabianiem pieniędzy, budową ogromnej morskiej kompanii handlowo-transportowej, uczestniczeniem w wyprawach badawczych i odkrywaniem nowych lądów oraz szeregiem innych atrakcyjnych rzeczy. Twórcy przygotowali również pokaźną ilość questów, związanych także z aktualną sytuacją polityczną, tj. powolnym zmniejszeniem się wpływów Hiszpanii w Nowym Świecie i narastającymi ruchami niepodległościowymi w Ameryce. Znacznie ma również przynależność do danej grupy społecznej, począwszy od narodowości (co wiąże się np. z portami do których możemy wpływać), aż po pomniejsze organizacje założone przez samych grających. Istnieje też możliwość samodzielnej budowy okrętów czy wytwarzania broni i to nawet wykorzystując własne tekstury i modele 3D. Gracze poza własnym okrętem mogę posiadać własne posiadłości, domy, itp.

Od końca listopada 2010 roku produkcja zmieniła model finansowy i jest udostępniana na zasadach Free to Play. Oznacza to, że rozgrywka jest darmowa, aczkolwiek aby uzyskać specjalne bonusy musimy skorzystać z wbudowanego systemu mikrotransakcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 151 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.3 / 10 na podstawie 68 głosów czytelników.

Gry podobne do Pirates of the Burning Sea

Klasyfikacja PEGI Pirates of the Burning Sea

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Pirates of the Burning Sea

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 4 GB HDD, Windows XP/Vista

Wieści ze świata (Age of Conan, Diablo III, Pirates of the Burning Sea) 20/12/12
Wieści ze świata (Age of Conan, Diablo III, Pirates of the Burning Sea) 20/12/12

wiadomość20 grudnia 2012

Dziś piszemy m.in. o rozszerzeniu bezpłatnej wersji gry MMO Age of Conan, banowaniu oszukujących graczy w Diablo III, zaprzestaniu wspierania darmowej produkcji Pirates of the Burning Sea, a także beta testach Steama dla użytkowników Linuksa Ubuntu. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wystartowało darmowe Pirates of the Burning Sea
Wystartowało darmowe Pirates of the Burning Sea

wiadomość30 listopada 2010

Zgodnie z zapowiedziami Pirates of the Burning Sea dołączyło do coraz liczniejszej grupy gier MMORPG korzystających z darmowego modelu wzbogaconego dobrowolnymi mikropłatnościami.

Pirates of the Burning Sea kolejnym darmowym MMO
Pirates of the Burning Sea kolejnym darmowym MMO

wiadomość17 września 2010

Przechodzenie z modelu abonamentowego na F2P – free-to-play – to obecnie jedna z najmodniejszych praktyk wśród producentów i wydawców gier MMO. W trend ten postanowiła się również wpisać firma Flying Lab Software. W niedalekiej przyszłości udostępni ona za darmo swoje pirackie MMO Pirates of the Burning Sea, licząc na znaczny wzrost zainteresowania produkcją.

Wieści ze świata (Demon's Souls, Legacy of Kain, Darkspore) 27/07/10
Wieści ze świata (Demon's Souls, Legacy of Kain, Darkspore) 27/07/10

wiadomość27 lipca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o alfa testach Natural Selection 2, NBA Jam w wersjach na Xboksa 360 i PlayStation 3, współpracy Maxis z BioWare, wyłączeniu serwerów gry Demon’s Souls, a także materiałach graficznych ze skasowanej odsłony cyklu Legacy of Kain. Zapraszamy do lektury.

Pierwsze rozszerzenie do Pirates of the Burning Sea w sierpniu
Pierwsze rozszerzenie do Pirates of the Burning Sea w sierpniu

wiadomość21 czerwca 2010

Firma Flying Lab Software poinformowała, że Power & Prestige – pierwsze duże rozszerzenie do gry MMO Pirates of the Burning Sea – zadebiutuje na rynku w sierpniu bieżącego roku.