Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Sea Dogs II (PC)

Sea Dogs II PC

Druga część solidnej gry traktującej o piratach i wielkich mocarstwach XVII wieku, które ścierały się ze sobą na terenach karaibskich mórz południowych.

RPG | piraci | RPG akcji

PC Windows
Okładka Sea Dogs II (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jest to druga część najlepszego remake’a słynnej gry autorstwa Sida Meiera – Pirates, którego pojawienie się pobudziło do życia wielu pozostających w cieniu fanów morskich wojaży i pirackich rabunków. Stał się on, aż takim przebojem, że jego producent, rosyjska firma Akella postanowiła stworzyć kontynuację. Akcja Sea Dogs 2 toczy się 30 lat później po wydarzeniach znanych z pierwszej części, kiedy Nicholas Sharp jest już starym nawigatorem z bogatym bagażem doświadczeń.

Wcielamy się w postać jednego z jego dzieci, każde posiada odmienną osobowość i charakterystyczne cechy. Od naszego wyboru, w którą postać się wcielimy zależeć będzie dalszy przebieg naszej przygody, która toczy się na tym samym co w poprzednich Sea Dogsach, lecz posiadającym więcej portów i wysp archipelagu. W naszej podróży w przez wzburzone wody odbędziemy wiele questów, stoczymy śmiertelne pojedynki dowodząc słynnymi okrętami tamtych czasów oraz zostaniemy wręcz wciągnięci w ciekawą historię obfitującą w tajemnicze wydarzenia.

 • Gra posiada ulepszony silnik graficzny, który już w części pierwszej zaskakiwał bogactwem szczegółów i starannością wykonania. Dopracowano również system animacji postaci oraz sylwetki wszystkich występujących statków.
 • Nowa, interesująca historia osadzona w na karaibskich morzach południowych XVII wieku.
 • Duża ilość zadań.
 • Wiernie odwzorowany model fizyczny i zachowanie się statków.
 • Różnorodność okrętów, począwszy od małych handlowych, skończywszy na wielkich okrętach liniowych.
 • Możliwość wyboru bohatera, którym będziemy grać.
 • Ciekawe połączenie elementów gatunków cRPG, przygodowych i strategicznych.
 • Bardzo dobra grafika zaskakująca bogactwem detali, pływające delfiny, przeźroczysta woda, łopoczące żagle.
 • Duża liczba niezależnych postaci.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Oczekiwania czytelników: 8.6 / 10 na podstawie 386 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Sea Dogs II

12+

Wymagania sprzętowe Sea Dogs II

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium II 300MHz
 • 64MB RAM
 • akcelerator 3D
Sea Dogs II - zapowiedź
Sea Dogs II - zapowiedź

Przed premierą 14 lutego 2003, 12:16

Do tego dochodzi około trzydziestu okrętów, oddanych pod naszą komendę, których wygląd został opracowany na postawie planów jednostek z tamtego okresu. Zwłaszcza faza walki na morzu, z wystrzałami armatnimi, kłębami dymu spowijającymi opadające żagle i hakami zarzucanymi na nieprzyjacielskie statki przy abordażu, ma być najbardziej realistyczna, w porównaniu do innych gier (za bardzo, co prawda nie ma z czym tego porównywać, ale skoro twórcy tak twierdzą, to pewnie wiedzą, co mówią :-)). Sam abordaż nie sprowadza się już tylko do pojedynku pomiędzy dowódcami okrętów, ale walczymy teraz na pokładzie statku mając do pomocy po czterech marynarzy, których stan zdrowia odpowiada liczebności załogi. Każdy z nich walczy z jednym przeciwnikiem, a po pokonaniu go może wspomóc kolegę. Wrogowie mogą się teraz poddać w obliczu miażdżącej przewagi, a sprzymierzonym jednostkom możemy wydawać rozkazy. Walka będzie odbywała się w czasie rzeczywistym a dzięki dużej ilości dostępnych ciosów i zasłon, na pewno niejednemu w jej trakcie nieźle podniesie się poziom adrenaliny w organizmie. Dodatkowym atutem będzie możliwość znalezienia kilku rodzajów ręcznych pistoletów pomocnych w walce, choć ze względu na umiejscowienie akcji w XVII wieku będą się one długo ładować, żeby zrównoważyć przewagę siły ognia nad bronią białą.