Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Swashbucklers: Blue & Grey (PC)
OkładkaSwashbucklers: Blue & Grey (PC)

Swashbucklers: Stal kontra proch PC

Swashbucklers: Blue & Grey

Swashbucklers: Stal kontra proch to przygodowa gra akcji, wyprodukowana przez studio deweloperskie firmy Akella.

Przygodowe | TPP | piraci | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Swashbucklers: Stal kontra proch Premiera PC

16marca2007

pudełko PL

6stycznia2009

producent: Akella wydawca: Fulqrum Games / 1C Entertainment wydawca PL: Wydawnictwo Bauer Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Swashbucklers: Stal kontra proch

Piraci z Karaibów

Sea Dogs: Piraci

Sea Dogs II

Kolejna, po Captain Blood produkcja firmy Akella, o pirackiej tematyce. Swashbucklers: Blue & Grey (dawniej Swashbucklers: Legacy of Drake) to typowa gra akcji/TPP z pewnymi elementami role-playing, która opowiada historię młodego kapitana Abrahama Grey’a.

Fabuła opisywanego tytułu przenosi graczy w czasy amerykańskiej Wojny Secesyjnej. Siły Unii rozpoczęły wówczas blokadę południowych portów, pozbawiając tym samym Konfederację ważnych strategicznie połączeń handlowych. W ramach rewanżu, Konfederaci zaprzęgli do walki wszelakiej maści piratów oraz korsarzy, których działania miały zakończyć morską dominację statków Unii. Główny bohater rozpoczyna swoją przygodę jako jeden z przemytników, jednak szybko zostaje postawiony przed wyborem opowiedzenia się po stronie Północy, bądź Południa. Możemy więc wybrać rolę kapitana okrętu pływającego pod banderą Konfederacji lub stać się szpiegiem działającym dla Unii.

Lwią część gry spędza się na pokładzie statku bohatera pływając po wodach Karaibów czy okolic południowego wybrzeża Stanów Zjednoczonych oraz tocząc walki z napotykanymi okrętami wojennymi. Nie oznacza to jednak, iż gracz jest ograniczony do pozostawania na morzu. Niektóre etapy, szczególnie te, które są bezpośrednio związane z kapitanem Grey’em, są rozgrywane na suchym lądzie. Przebieg tych misji jest już odgórnie ustalony, na gracza czekają jednak liczne zwroty akcji. Gracz może w trakcie zabawy wzmacniać swój okręt poprzez montowanie nowych typów dział, pierwszych karabinów maszynowych, czy innych broni z końca XIX. wieku (w stylu rakiet prochowych). Nie zabrakło również możliwości wzmacniania statystyk i umiejętności prowadzonego herosa (wraz z postępami osiągniętymi w rozgrywce dostajemy odpowiednią ilość punktów do rozdzielenia).

Istotne elementy fabuły są opowiedziane przy użyciu licznych scen przerywnikowych przygotowanych na enginie gry. Kamera przez większość część rozgrywki ukazuje akcję z perspektywy trzeciej osoby niezależnie od tego czy poruszamy się po suchym lądzie czy sterujemy statkiem Grey’a (widok zza pleców prowadzonej postaci lub zza płynącego okrętu). Silnik napędzający Swashbucklers: Blue & Grey to słynny RenderWare w wersji 3.6, który wykorzystany już został do produkcji wielu słynnych gier, choćby ostatnich odsłon serii Grand Theft Auto.

Ostatnia modyfikacja 19 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 274 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.1 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Swashbucklers: Stal kontra proch cena w dniu premiery: 8,5 PLN

Klasyfikacja PEGI Swashbucklers: Stal kontra proch

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Swashbucklers: Stal kontra proch Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows 2000/XP