Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOX
Okładka Pirates of the Caribbean (PC)

Piraci z Karaibów

Pirates of the Caribbean

Przygodowa gra akcji z elementami RPG oparta na filmie Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły. Oprócz tytułu i filmowych motywów (przede wszystkim obecności statku Czarna Perła), gra Pirates of the Caribbean ma niewiele wspólnego z kinowym pierwowzorem.

Akcji | TPP | piraci | filmy

Okładka Pirates of the Caribbean (PC)

producent: Akella

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

1lip2003

PC XBOX

Pirates of the Caribbean to gra przygodowa/cRPG oparta na motywach filmu fabularnego Jerry’ego Bruckheimera (Armageddon, Pearl Harbor) o tytule „Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl” z Johnnym Deppem w roli głównej. Akcja przenosi gracza do XVII-wieku, złotej ery piractwa, gdzie staje się niezależnym kapitanem okrętu żaglowego z tamtych czasów, szukającym szczęścia, sławy i pieniędzy na Karaibach. Akcja gry rozpoczyna się w momencie gdy nasz bohater staje się świadkiem ataku sił francuskich na wyspę znajdującą się pod kontrolą Anglików. Udaje mu się wydostać i zawiadomić o zajściu gubernatora pobliskiej kolonii angielskiej. Ten sam gubernator wysyła bohatera z powrotem, by zinfiltrował zajętą przez Francuzów wyspę i dopowiedział się jakie są ich plany i jaką siłą militarną dysponują. Tu zaczyna się przygoda, przygoda która zaprowadzi bohatera w sam środek walki o wpływy w regionie, w której biorą udział oba mocarstwa, okoliczni piraci, kupcy i inni rządni sławy zawadiacy. W całej tej opowieści zetknie się też z legendarnym skarbem ukrytym gdzieś na sekretnej wyspie.

Podobnie jak to miało miejsce w poprzedniej tego typu grze firm Akella i Bethesda Softworks, tj. „ Sea Dogs” (Pirates of the Caribbean to w istocie przerobiony Sea Dogs II), gracz ma dowolność w podejmowaniu decyzji (np. po której stronie konfliktu się opowiedzieć), wytyczaniu tras swej żeglugi, odwiedzaniu określonych portów, itp. Może imać się różnych płatnych zleceń, wykonywać liczne questy poboczne, rozmawiać z napotkanymi w miastach czy portach NPC-tami, kupować nowe, lepsze okręty, zatrudniać załogę, oficerów, uzbrajać okręt, itp. Cały czas postać bohatera zwiększa swoje doświadczenie stając się coraz lepszym kapitanem, doskonaląc umiejętności władania bronią białą, itp. Na szczególne wyróżnienie zasługują niezwykle efektowne potyczki morskie, w tym zarówno walka na dystans z użyciem artylerii pokładowej, jak abordaże i walka wręcz. Cała akcja przedstawiona jest w niezwykle zaawansowanej trójwymiarowej oprawie graficznej - można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest to najlepsza grafika jaką dysponowały dotychczas (moment premiery) gry o tej tematyce. Widzimy przepiękne duże żaglowce, załogę na pokładzie, działa, doskonale modelowaną wodę, porośnięte roślinnością wyspy, doświadczamy też różnych warunków atmosferycznych, w tym nawet tornad czy sztormów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 6537 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Piraci z Karaibów

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Piraci z Karaibów

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32MB
  • 1.5 GB HDD
Piraci z Karaibów - recenzja gry
Piraci z Karaibów - recenzja gry

Recenzja 13 października 2003, 10:13

Ratusze miejskie to arena rozgrywek politycznych oraz siła napędowa biegu fabuły, a zarazem jedne z najpiękniejszych budynków na wyspach – obok kościołów. Każda kolonia posiada swojego gubernatora, a z biegiem czasu bywa, że przechodzi ona z rąk do rąk i tym samym zmieniana zostaje obsada stanowisk od strażnika bramy po gubernatora właśnie. Osiem wspomnianych wysp to: Conceicao, Douwesen, Falaise de Fleur, Isla Muelle, Oxbay, Quebradas Costillas, Redmond oraz atol Khael Roa. Ich nazwy wskazują pięć nacji, które żywią swoje roszczenia względem archipelagu: Anglicy, Francuzi, Holendrzy, Portugalczycy i Hiszpanie oraz poniekąd ponadnarodowi piraci. Z każdą z tych nacji względnie organizacji gracz może pozostawać w stosunkach przyjaznych lub nie, okazyjnie zaś zdarza się napotykać „dyplomatów”, którzy za opłatą skłonni będą to i owo w reputacji gracza wyrównać.

PC
XBOX