Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXBOX
Okładka Pirates of the Caribbean (PC)
OkładkaPirates of the Caribbean (PC)

Piraci z Karaibów

Pirates of the Caribbean

Tworzona pierwotnie jako Sea Dogs II przygodowa gra akcji z elementami RPG, oparta na filmie Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły.

RPG | TPP | piraci | filmy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Piraci z Karaibów Premiera

1lip2003

PC XBOX

producent: Akella wydawca: Bethesda Softworks wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Pirates of the Caribbean to gra przygodowa/cRPG oparta na motywach filmu fabularnego Jerry’ego Bruckheimera (Armageddon, Pearl Harbor) o tytule „Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl” z Johnnym Deppem w roli głównej. Akcja przenosi gracza do XVII-wieku, złotej ery piractwa, gdzie staje się niezależnym kapitanem okrętu żaglowego z tamtych czasów, szukającym szczęścia, sławy i pieniędzy na Karaibach. Akcja gry rozpoczyna się w momencie gdy nasz bohater staje się świadkiem ataku sił francuskich na wyspę znajdującą się pod kontrolą Anglików. Udaje mu się wydostać i zawiadomić o zajściu gubernatora pobliskiej kolonii angielskiej. Ten sam gubernator wysyła bohatera z powrotem, by zinfiltrował zajętą przez Francuzów wyspę i dopowiedział się jakie są ich plany i jaką siłą militarną dysponują. Tu zaczyna się przygoda, przygoda która zaprowadzi bohatera w sam środek walki o wpływy w regionie, w której biorą udział oba mocarstwa, okoliczni piraci, kupcy i inni rządni sławy zawadiacy. W całej tej opowieści zetknie się też z legendarnym skarbem ukrytym gdzieś na sekretnej wyspie.

Podobnie jak to miało miejsce w poprzedniej tego typu grze firm Akella i Bethesda Softworks, tj. „ Sea Dogs” (Pirates of the Caribbean to w istocie przerobiony Sea Dogs II), gracz ma dowolność w podejmowaniu decyzji (np. po której stronie konfliktu się opowiedzieć), wytyczaniu tras swej żeglugi, odwiedzaniu określonych portów, itp. Może imać się różnych płatnych zleceń, wykonywać liczne questy poboczne, rozmawiać z napotkanymi w miastach czy portach NPC-tami, kupować nowe, lepsze okręty, zatrudniać załogę, oficerów, uzbrajać okręt, itp. Cały czas postać bohatera zwiększa swoje doświadczenie stając się coraz lepszym kapitanem, doskonaląc umiejętności władania bronią białą, itp. Na szczególne wyróżnienie zasługują niezwykle efektowne potyczki morskie, w tym zarówno walka na dystans z użyciem artylerii pokładowej, jak abordaże i walka wręcz. Cała akcja przedstawiona jest w niezwykle zaawansowanej trójwymiarowej oprawie graficznej - można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest to najlepsza grafika jaką dysponowały dotychczas (moment premiery) gry o tej tematyce. Widzimy przepiękne duże żaglowce, załogę na pokładzie, działa, doskonale modelowaną wodę, porośnięte roślinnością wyspy, doświadczamy też różnych warunków atmosferycznych, w tym nawet tornad czy sztormów.

Ostatnia modyfikacja 8 lutego 2024

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 6569 głosów czytelników.

Piraci z Karaibów cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Piraci z Karaibów

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Piraci z Karaibów Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Procesor Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32MB
  • 1.5 GB HDD
PC
XBOX