Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2005, 07:33

Pierwsza gra na podstawie nowego filmu o Piratach z Karaibów zapowiedziana

Chociaż do premiery zapowiadanego wstępnie na lipiec 2006 roku filmu Pirates of The Carribean: Dead Man’s Chest pozostało jeszcze sporo czasu, już teraz w branży elektronicznej rozrywki wydaje się widzieć poruszenie związane z tym tytułem.

Chociaż do premiery zapowiadanego wstępnie na lipiec 2006 roku filmu Pirates of The Carribean: Dead Man’s Chest pozostało jeszcze sporo czasu, już teraz w branży elektronicznej rozrywki wydaje się widzieć poruszenie związane z tym tytułem. Studio Buena Vista Games, zajmujące się produkcją gier dla wytwórni Walta Disney’a, zapowiedziało wczoraj powstanie pierwszego programu, nawiązującego do wspomnianego wyżej obrazu.

Pierwsza gra na podstawie nowego filmu o Piratach z Karaibów zapowiedziana - ilustracja #1

Rynkowy debiut Pirates of the Carribean: Dead Man’s Chest na konsole Nintendo DS oraz PlayStation Portable zbiegnie się z premierą filmu. Gra pozwoli wcielić się w role kapitana Jacka Sparrowa, Williama Turnera oraz Elizabeth Swann, którzy po raz kolejny wyruszą na pełną fantastycznych przygód wyprawę. Mimo, że w produkcie Buena Vista Games zobaczymy specjalnie przygotowane dla jego potrzeb lokacje, nie zabraknie również tych, które pojawią się w filmie.

Buena Vista Games ma bardzo ambitne plany związane z marką Piraci z Karaibów i zapewne już wkrótce dowiemy się o kolejnych tytułach z serii – tym razem przeznaczonych na „większe” konsole oraz platformę PC.