Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 20 kwietnia 2005

Poradnik: Doom 3: Resurrection of Evil

Redakcja GRYOnline.pl, 20 kwietnia 2005, 19:20

Poradnik do Doom 3: Resurrection of Evil stanowi uzupełnienie przewodnika do podstawowej wersji gry i skupia się tylko i wyłącznie na nowych elementach zabawy: broniach, potworach oraz kompletnej solucji, ubarwionej grubo ponad setką obrazków.

Błękitny piorun trafi Nintendo DS
Błękitny piorun trafi Nintendo DS

eLKaeR, 20 kwietnia 2005, 17:44

Wspólną cechą właściwie wszystkich teraźniejszych konsol, zarówno stacjonarnych, jak i kieszonkowych, jest możliwość zdecydowania przy zakupie o kolorze obudowy. Przykładowo system PS2 zazwyczaj kojarzy się z głęboką czernią, ale na sklepowych półkach leży jeszcze np. wersja srebrna. Mobilna platforma Nintendo DS wkrótce również ma być dostępna na Zachodzie w odmienionej szacie barwnej.

Poradnik: Scrapland

Redakcja GRYOnline.pl, 20 kwietnia 2005, 17:38

Poradnik do przygodowej gry science-fiction Scrapland, w którym znajdziecie dokładny opis przejścia wszystkich misji w trybie singleplayer potrzebnych do ukończenia rozgrywki.

Tin Soldiers: Julius Caesar w "złocie"

Krystian Smoszna, 20 kwietnia 2005, 17:19

Kiedy w lutym bieżącego roku firma Koios Works po raz pierwszy poinformowała o pracach nad nową odsłoną serii Tin Soldiers, raczej nikt nie przypuszczał, że gra zostanie ukończona w tak szybkim tempie. A jednak cuda się zdarzają. W dzisiejszym oświadczeniu prasowym, jakie wystosował koncern Matrix Games – wydawca programu – czytamy, że Tin Soldiers: Julius Caesar osiągnął „złoty” status.

Barbarzyńca z prawdziwego zdarzenia - zapowiedziano Age of Conan: Hyborian Adventures

Elrond, 20 kwietnia 2005, 16:45

Szykuje się prawdziwa gratka dla fanów prozy Roberta Ervina Howarda i stworzonego przez niego herosa, Conana z Cymerii. W pierwszej połowie przyszłego roku, jeśli nie zdarzy się nic nieprzewidzianego, będziemy mieli okazję zaistnienia w grze z rodzaju Online Action RPG, zatytułowanej Age of Conan: Hyborian Adventures. Informację taką przekazali przedstawiciele firmy Funcom.

Ultima 5 Lazarus jednak opóźniona

Elrond, 20 kwietnia 2005, 15:15

Niestety muszę zmartwić wszystkich fanów serii Ultima, którzy oczekują pojawienia się konwersji 5 części tej słynnej sagi na obecne realia, zatytułowanej Ultima 5 Lazarus. Zapowiadana na początku tego roku data wydania, 18 maja, niestety nie zostanie dotrzymana.

Nowości w temacie Star Wars: Empire at War
Nowości w temacie Star Wars: Empire at War

eLKaeR, 20 kwietnia 2005, 14:55

Już tylko cztery tygodnie dzielą nas od oficjalnej premiery kolejnego epizodu filmowych Gwiezdnych Wojen, noszącego nazwę Zemsta Sithów (Revenge of the Sith). Niektóre wątki z owego kinowego majstersztyku George’a Lucasa pojawią się w nadchodzącej PeCetowej grze Star Wars: Empire at War. Dysponujemy świeżymi informacjami tekstowo-graficznymi, dotyczącymi omawianego produktu z gatunku RTS.

Xbox 360 w dwóch wersjach?

Elrond, 20 kwietnia 2005, 13:38

Spekulacje na temat najnowszego dziecka Microsoftu, Xbox 360, przybierają na sile wraz ze zbliżaniem się magicznej daty, kiedy to konsola zostanie pokazana publicznie (12 maja). Kilka dni temu podaliśmy pierwsze, nieoficjalne szczegóły na temat konsoli, dzisiaj natomiast mamy następną porcję informacji dotyczących Xbox 360.

Genji od Sony

Elrond, 20 kwietnia 2005, 13:16

3 marca informowaliśmy Was, iż legenda branży gier komputerowych, "ojciec" m.in. Street Fightera, pan Yoshiki Okamoto, nawiązał współpracę z Microsoftem, dotyczącą tworzenia gier na Xboxa 360. W świetle tych doniesień niespodzianką jest wiadomość, iż studio Yoshiki Okamoto, Game Republic tworzy grę na PS2, zatytułowaną Genji (najwidoczniej Okamoto stwierdził, iż pisanie gier przeznaczonych ...

Sony uruchomi wirtualne targowisko dla użytkowników EverQuest II

Krystian Smoszna, 20 kwietnia 2005, 13:10

Stosunkowo niedawno głośno było o procederze sprzedawania wirtualnych przedmiotów z gry World of WarCraft na aukcjach internetowych. Blizzard sumiennie tępi nieuczciwych graczy, blokując im konta. Również włodarze Sony poirytowani obserwują takie historie w przypadku EverQuest II, ale nie posuwają się do aż tak drastycznych metod. Wręcz przeciwnie, panowie postanowili sami wejść do "interesu".

inXile - oferta pracy przy grze na silniku Unreal

Elrond, 20 kwietnia 2005, 12:48

Na oficjalnej stronie firmy inXile, odpowiedzialnej za projekt The Bard's Tale pojawiły się oferty pracy dla developerów gier. Wśród wymagań widnieje znajomość zagadnień programowania rozgrywek sieciowych oraz doświadczenie przy projektach na konsole Xbox. Potencjalni pracownicy powinni być również zaznajomieni z silnikiem Unreal, co sugerować może, iż studio zamierza rozpocząć prace przy grze...

W 80 dni dookoła świata z francuskim wydawcą
W 80 dni dookoła świata z francuskim wydawcą

Krystian Smoszna, 20 kwietnia 2005, 12:15

Najnowsza propozycja firmy Frogwares’ – Around the World in 80 Days (W 80 Dni Dookoła Świata) ma już wydawcę, na razie jednak tylko na terytorium Francji. Został nim koncern Focus Home Interactive. Gra trafi na tamtejszy rynek pod koniec bieżącego roku.

Premiera Call of Duty 2 coraz bliżej
Premiera Call of Duty 2 coraz bliżej

eLKaeR, 20 kwietnia 2005, 11:55

Zupełnie nowy „silnik” napędzać ma sequel gry Call of Duty, traktującej o II Wojnie Światowej. Ponadto usprawnione przez Infinity Ward algorytmy Sztucznej Inteligencji zaowocują nie tylko zwiększeniem realizmu zachowania się wrogów, ale także pozytywnie wpłyną na zdolność naszych kompanów do efektywnego współdziałania. Chcielibyśmy pokazać Wam trzy screenshoty, których jeszcze nie prezentowaliśmy.

War Front: Turning Point - nowe szczegóły

Elrond, 20 kwietnia 2005, 10:58

Kilka dni temu informowaliśmy Was o podpisaniu porozumienia między CDV Software Entertainment a węgierską firmą developerską Digital Reality, która zaowocuje powstaniem gry War Front (premierowy pokaz odbędzie się na tegorocznych targach E3). Dzisiaj możemy przybliżyć Wam nieco więcej szczegółów na temat tej produkcji.

Jak się ma kwitnąca wiśnia do czwartej odsłony Onimusha?
Jak się ma kwitnąca wiśnia do czwartej odsłony Onimusha?

eLKaeR, 20 kwietnia 2005, 10:44

Delikatną biało-różową barwę mają korony kwitnących wiśni, czyli symbolicznych drzew Japonii. Motyw ten wykorzystała dalekowschodnia firma Capcom na uruchomionej całkiem niedawno stronie internetowej, odliczającej czas do chwili oficjalnej prezentacji nowej tajemniczej gry. Jednak magazyn Famitsu najwyraźniej rozszyfrował zagadkę jeszcze przed przewidzianym terminem.

Czy targi E3 2005 ujawnią trzecią część Max Payne?

eLKaeR, 20 kwietnia 2005, 09:44

Pochodząca z Finlandii firma Remedy Entertainment znana jest entuzjastom elektronicznej rozrywki przede wszystkim dzięki bestsellerowej serii, traktującej o mrocznym żywocie Maxa Payne’a. Na przestrzeni ostatnich czterech lat wydano dwie pozycje (2001 i 2003 rok) z tego cyklu i nie jest wcale wykluczone, iż już wkrótce ujrzymy część trzecią.

Nowa seria komputerów Alienware nawiązująca do Gwiezdnych Wojen
Nowa seria komputerów Alienware nawiązująca do Gwiezdnych Wojen

Krystian Smoszna, 20 kwietnia 2005, 09:36

Firma Alienware, słynąca z produkcji efektownych, ale też i stosunkowo drogich komputerów, zaprezentowała ostatnio nową ofertę, która powinna przypaść do gustu wszystkim fanom filmów z serii Gwiezdne Wojny George’a Lucasa. Sprzęt nosi nazwę Aurora i został podzielony według klasyfikacji na ciemną i jasną stronę Mocy.

Poradnik: Championship Manager 5

Redakcja GRYOnline.pl, 20 kwietnia 2005, 08:59

Poradnik do menedżera został przygotowany dla tych, którzy nie radzą sobie z mnogością opcji, jakie zawiera Championship Manager 5. Mamy tutaj podane na tacy wszystkie najważniejsze informacje dotyczące poszczególnych aspektów gry.

Zagraj w Dark Age of Camelot przez 14 dni za darmo!

Krystian Smoszna, 20 kwietnia 2005, 08:55

Firma Mythic Entertainment – producent znanej gry MMORPG o nazwie Dark Age of Camelot – poinformowała, że udostępniła nową wersję „trial” wspomnianego wyżej programu, która pozwala bawić się całkowicie za darmo przez czternaście kolejnych dni.

Psychonauts w sklepach
Psychonauts w sklepach

Krystian Smoszna, 20 kwietnia 2005, 08:04

Studio Double Fine Productions doczekało się premiery swojej debiutanckiej gry o nazwie Psychonauts. Program w wersji na PeCety oraz konsolę Xbox trafił wczoraj do amerykańskich sklepów. Użytkownicy platformy PlayStation 2 na razie muszą uzbroić się w cierpliwość.

Pierwszy dodatek do Bitwy o Śródziemie w produkcji?

Krystian Smoszna, 20 kwietnia 2005, 07:25

Czy koncern Electronic Arts planuje oficjalne rozszerzenie gry Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie? Od wczoraj zadają sobie to pytanie wszyscy fani programu, którzy odwiedzili stronę jednego ze sklepów sprzedających oprogramowanie rozrywkowe w Republice Południowej Afryki.

Eidos na targach E3 z niezapowiedzianym dotąd tytułem

Krystian Smoszna, 20 kwietnia 2005, 07:18

Koncern Eidos opublikował listę gier, jakie zostaną udostępnione publiczności w trakcie najważniejszej imprezy poświęconej elektronicznej rozrywce w tym roku – targach E3. Wśród nich znalazły się nie tylko wielce oczekiwane hity, ale również niezapowiedziany dotąd projekt.

Close Combat: First to Fight już na rynku
Close Combat: First to Fight już na rynku

Krystian Smoszna, 20 kwietnia 2005, 07:07

Od wczoraj, popularna seria gier strategicznych o nazwie Close Combat, ma swojego przedstawiciela w popularnym gatunku strzelanin korzystających z perspektywy pierwszej osoby. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, First to Fight – najnowsza odsłona kultowej serii - jest dostępna w amerykańskich sklepach.