Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 kwietnia 2005

Deadhunt, czyli hordy nieumarłych czekają na unicestwienie
Deadhunt, czyli hordy nieumarłych czekają na unicestwienie

ComCo, 6 kwietnia 2005, 16:38

Firma REL Games poinformowała o rozpoczęciu sprzedaży nowej pozycji z jej katalogu wydawniczego, tj. Deadhunt - strzelanki pierwszoosobowej (gra akcji/FPS), stawiającej głównie na dynamiczną wymianę ognia i likwidowanie zastępów nieumarłych. Celem gracza jest bowiem ocalenie ostatniego bastionu ludzkości przed hordą szkieletorów oraz zombie.

Burza mózgów w Eidosie. Kogo wybrać? SCi? Elevation Partners?

Łosiu, 6 kwietnia 2005, 14:17

Czytając najnowsze branżowe doniesienia dotyczące sytuacji Eidosu nie sposób odnieść wrażenia, że firma ta po prostu wrze. Jak wiemy, niedawno SCi oraz Elevation Partners złożyły oferty przejęcia podupadłego brytyjskiego wydawcy, a zarząd Eidosu, nadal nie zdecydował się na przyjęcie żadnej z nich. Co więcej niektórzy udziałowcy, poirytowani tym, że oferta SCi, dużo korzystniejsza niż Elevation Partners, ciągle nie została zaakceptowana rozważają wyrzucenie na bruk członków zarządu firmy.

Poradnik: Sid Meier’s Alpha Centauri

Redakcja GRYOnline.pl, 6 kwietnia 2005, 14:12

Poradnik do Sid Meier’s Alpha Centauri opisuje ogólne, uniwersalne sposoby postępowania oraz porady dotyczące wyboru parametrów rozgrywki, wyboru frakcji i innych podstawowych aspektów gry. Poradnik przeznaczony jest raczej dla początkujących graczy. Jest to drugi publikowany przez nas poradnik do gry, która ma już swoje lata.

Dlaczego Sam Fisher używa dezodorantu AXE?

Michał Bobrowski, 6 kwietnia 2005, 12:51

Splinter Cell: Chaos Theory został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez recenzentów na całym świecie. Można się spodziewać, że pozytywne komentarze i opinie bardzo dobrze wpłyną na poziom sprzedaży tego tytułu. Jak się okazuje, sytuacja ta cieszy nie tylko właścicieli Ubi Softu ale również decydentów w firmach, których część na pierwszy rzut oka ma mało wspólnego z grami komputerowymi...

Wiosenny dodatek do Zoo Tycoon 2

ComCo, 6 kwietnia 2005, 12:14

Firmy: Microsoft Game Studios oraz Blue Fang Games przygotowały prezent dla miłośników wydanej pod koniec 2004 roku strategii-ekonomicznej, pt. Zoo Tycoon 2. Otóż wszyscy gracze posiadający dostęp do Internetu mogą teraz pobrać z poziomu gry zupełnie nową, wiosenną scenerię.

Oprogramowanie blokujące dostęp do wybranych gier

ComCo, 6 kwietnia 2005, 10:56

Zapewne z myślą o rodzicach, którzy boją się, że ich pociechy spędzają czas przy komputerze grając w nieodpowiednie dla nich pozycje elektroniczno-rozrywkowe, firma SMARTguard Software przygotowała nowy produkt o nazwie Wallfly. Zdaniem developera, ten program skutecznie blokuje dostęp do gier zawierających elementy przemocy czy treści o podłożu seksualnym.

Nowe screenshoty z Tony Tough: A Rake's Progress
Nowe screenshoty z Tony Tough: A Rake's Progress

Krystian Smoszna, 6 kwietnia 2005, 10:53

Od czasu opublikowania ostatnich screenshotów z Tony Tough: A Rake’s Progress upłynęły już ponad trzy miesiące. Dziś możemy zaserwować Wam kolejną dawkę w postaci trzech, świeżutkich jeszcze obrazków.

Sprzedaż PSP na amerykańskim rynku w liczbach

ComCo, 6 kwietnia 2005, 10:51

Pomimo braku oficjalnych danych ze strony korporacji Sony, analitycy w Stanach Zjednoczonych pokusili się o sprawdzenie ilości sprzedanych egzemplarzy nowej, przenośnej konsoli PSP na tamtejszym rynku. Według ankiet przeprowadzonych wśród największych amerykańskich sprzedawców tej platformy, w pierwszym tygodniu po debiucie ów handheld trafił do rąk około 475-575 tysiąca osób.

Gra Close Combat: First to Fight pojechała do tłoczni
Gra Close Combat: First to Fight pojechała do tłoczni

Krooliq, 6 kwietnia 2005, 10:41

Najnowsza produkcja zespołu developerskiego Destineer Studios, czyli gra o nazwie Close Combat: First to Fight pojechała już do tłoczni. Światowa premiera tego produktu w wersji na PC i konsole Xbox nastąpi 19 kwietnia. Natomiast w Polsce tytuł ten pojawi się dzięki firmie Cenega Poland. Niestety nie wiemy jeszcze kiedy.

Anulowany projekt ojców Duke Nukem Forever powróci podczas E3 2005?
Anulowany projekt ojców Duke Nukem Forever powróci podczas E3 2005?

eLKaeR, 6 kwietnia 2005, 09:44

Zanim jeszcze jawne stało się przedsięwzięcie, zatytułowane Duke Nukem Forever, firma 3D Realms zamierzała stworzyć trójwymiarową grę akcji pt. Prey. Jednakże właśnie kolejny „Książę” spowodował, iż postanowiono przerwać pracę nad rzeczoną pozycją. Według ostatnich informacji prosto z renomowanego serwisu CNN/Money, projekt został wznowiony – efekty ujrzymy ponoć w trakcie majowych targów E3 2005.

SWAT 4 już jest!
SWAT 4 już jest!

Krooliq, 6 kwietnia 2005, 09:22

Dziś mamy dobrą wiadomość dla wszystkich oczekujących na premierę gry SWAT 4. Tak jak wcześniej zapowiadał wydawca tej produkcji - Vivendi Universal Games, tak też się stało i wczoraj tytuł ten trafił do amerykańskich sklepów w cenie 49,99 $. Polscy gracze muszą uzbroić się w cierpliwość, ale na krótko, ponieważ premiera tego produktu u nas odbędzie się już 14 kwietnia.

Potwierdzono pojawienie się 89 gier na Gizmondo do końca 2005 roku

ComCo, 6 kwietnia 2005, 09:20

Gizmondo to nowa przenośna konsola, która w założeniach rywalizuje o ten sam kawałek tortu co Nintendo DS i Sony PSP. Jak na razie, omawiany handheld może tylko pozazdrościć konkurencji sukcesów, jednak szefowie projektu nie chcą przedwcześnie składać broni i zapowiedzieli, że do końca tego roku Gizmondo zostanie wsparte przynajmniej 89 grami.

Szykuje się kontynuacja Enigma: Rising Tide

eLKaeR, 6 kwietnia 2005, 08:44

PeCetowy morski symulator Enigma: Rising Tide, obszernie zrecenzowany przez nas w 2004 roku, miał być pierwotnie przeznaczony do masowej internetowej zabawy. Jednak ostatecznie udostępniono użytkownikom jedynie tryb single-player. Developerzy z Tesseraction Games zamierzają mimo wszystko w przyszłości powrócić do zarzuconego pomysłu, ale wcześniej chcą przygotować jeszcze sequel wspomnianej gry.

Członkowie id Software myślą poważnie o rynku konsolowym

Krystian Smoszna, 6 kwietnia 2005, 08:40

Mimo, że ostatni produkt id Software o nazwie Doom 3 sprzedawał się bardzo dobrze, czołowe postaci firmy z Toddem Hollensheadem na czele, poważnie zastanawiają się nad zmianą platformy, na które powstawać będą ich nowe gry.

Jak dokładnie będzie wyglądać The Sims 2: Nightlife?
Jak dokładnie będzie wyglądać The Sims 2: Nightlife?

eLKaeR, 6 kwietnia 2005, 07:44

Po akademickim życiu w grze The Sims 2, możliwemu za sprawą dodatku o podtytule University (Na Studiach), przyjdzie czas na imprezowanie po zmierzchu w produkcie pt. The Sims 2: Nightlife. Wstępnie poruszyliśmy temat nowego rozszerzenia dnia 28 lutego 2005, a teraz prezentujemy Szanownym Czytelnikom świeżą porcję materiałów tekstowo-graficznych.

Poznajcie odmienioną Larę Croft z Tomb Raider: Legend
Poznajcie odmienioną Larę Croft z Tomb Raider: Legend

eLKaeR, 6 kwietnia 2005, 07:07

Ponętną Larę Croft wymyślił w połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku Toby Gard, który teraz aktywnie udziela się w ramach firmy Crystal Dynamics przy tworzeniu kolejnej części słynnej serii Tomb Raider o podtytule Legend. Na temat niniejszej gry pisaliśmy już przed pięcioma dniami, ale dziś chcielibyśmy przedstawić dodatkowe informacje tekstowe wraz z nowym wizerunkiem seksownej pani archeolog.