Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 29 kwietnia 2005

Wallace i Gromit powracają w Zemście Królika
Wallace i Gromit powracają w Zemście Królika

Krooliq, 29 kwietnia 2005, 17:26

Obraz kinowy Wallace and Gromit: Curse of the Were-Rabbit zadebiutuje na dużym ekranie w październiku tego roku. A tymczasem firma Frontier Developments Ltd. poinformowała dziś, że wspólnie z Aardman Animations Ltd. pracuje nad kolejną grą o przygodach słynnego, animowanego duetu - wynalazcy i jego psa.

Poradnik: LEGO Star Wars

Redakcja GRYOnline.pl, 29 kwietnia 2005, 17:16

Poradnik do gry LEGO Star Wars zawiera informacje o dostępnych typach postaci oraz opis przejścia trzech pierwszych epizodów gwiezdnej sagi, odkrywający wszystkie ich tajemnice wraz z cieszącymi oczy bonusami.

Gizmondo doczeka się pokazu na E3 2005

ComCo, 29 kwietnia 2005, 15:00

W dniach 18-20 maja oczy całego, „growego” świata zwrócą się ku Los Angeles i odbywających się tam targów E3 - to niemal pewne. Pewnikiem jest również fakt pojawienia się na tej imprezie konsoli Gizmondo, która miała być bezpośrednią konkurencją dla Nintendo DS i Sony PSP, jednak wciąż nie może się przebić i znaleźć swojej pozycji na rynku (patrz wiadomość z 13 kwietnia).

Heroes of the Pacific na Starym Kontynencie dzięki Codemasters
Heroes of the Pacific na Starym Kontynencie dzięki Codemasters

ComCo, 29 kwietnia 2005, 14:36

Korporacja Codemasters zapowiedziała, że zajmie się wydaniem na obszarze Europy gry Heroes of the Pacific - ciekawie zapowiadającej się symulacji walk powietrznych, której tłem są bitwy II Wojny Światowej toczone nad Pacyfikiem. Gra trafi do użytkowników komputerów PC oraz posiadaczy konsol: PlayStation 2 oraz Xbox we wrześniu tego roku, co faktyczne oznacza kolejne opóźnienie premiery programu.

Guild Wars czeka na śmiałków ze Stanów Zjednoczonych, Europy i Australii

ComCo, 29 kwietnia 2005, 13:30

Świat Guild Wars - najnowszej, bardzo rozbudowanej produkcji MMOcRPG, która powstała dzięki współpracy firm ArenaNet oraz NCsoft - jest już dostępny do eksploracji dla północnoamerykańskich, europejskich i australijskich graczy. W tych miejscach na naszym globie równocześnie rozpoczęto bowiem sprzedaż pudełkowej wersji programu. Niestety, o premierze gry w Polsce w dalszym ciągu nic nie wiadomo.

Rozszerzenie do Rome: Total War wciąż nieoficjalnie w produkcji

Kull, 29 kwietnia 2005, 12:34

Nieoficjalne informacje o pracach nad pierwszym dodatkiem do gry strategicznej Rome: Total War, pojawiły się pod koniec stycznia tego roku. Przejęcie (w marcu 2005) przez koncern SEGA studia Creative Assembly, rzuciło cień niepewności na ten i tak niepotwierdzony przecież tytuł. Wszystko wskazuje jednak na to, iż nie zaprzestano prac nad owym projektem.

Beta-testy Auto Assault rozpoczęte
Beta-testy Auto Assault rozpoczęte

Krooliq, 29 kwietnia 2005, 10:49

Właśnie rozpoczęły się beta-testy gry MMO Auto Assault. Pierwsze konta dla graczy, którzy zgłosili się na stanowisko testera, zostały już uruchomione. Jednak nabór trwa dalej, zatem wszyscy chętni (osiemnastolatkowie lub starsi - taki jest wymóg) do stoczenia walk za pomocą futurystycznego sprzętu i pojazdów, mogą zgłosić swoją kandydaturę pod tym adresem.

Studio Snowblind uzyskało prawa do marki Dark Alliance

Krystian Smoszna, 29 kwietnia 2005, 10:45

Pamiętacie jeszcze Interplay, niegdyś wielki koncern, dzisiaj stojący u progu bankructwa? Ostatni raz było o nim głośno przy okazji sprzedaży praw do tworzenia nowych gier z serii Fallout. Okazuje się, że to nie koniec zabiegów marketingowych Herve’a Ceana i spółki, chociaż dziś nie są one tak spektakularne jak kilka miesięcy temu.

3 poradniki na długi weekend

Redakcja GRYOnline.pl, 29 kwietnia 2005, 10:41

Przed nami długi weekend. Ponieważ zdajemy sobie sprawę z niemożności spędzenia tak dużej ilości wolnego czasu wyłącznie na świeżym powietrzu, postanowiliśmy pomóc Wam w doborze zajęć. Dlatego publikujemy na raz poradniki do trzech aż gier.

Przechwałki Ubisoftu na temat przeszłości i plany na przyszłość

Kull, 29 kwietnia 2005, 10:17

Ubisoft opublikował dane podsumowujące wyniki finansowe firmy w czwartym kwartale ubiegłego roku fiskalnego oraz sumaryczne wyniki dotyczące całego roku. Przy okazji ogłoszono listę gier, jakie koncern chce wydać w najbliższych miesiącach. Wśród wymienionych tytułów znajduje się kilka niespodzianek i dwa całkowicie nowe programy.

O dacie premiery i wymaganiach sprzętowych Battlefield 2

Krystian Smoszna, 29 kwietnia 2005, 09:56

Coraz realniejsza wydaje się czerwcowa data premiery gry Battlefield 2, nad którą od dłuższego czasu w pocie czoła pracuje firma Digital Illusions. Według zbliżonych do Electronic Arts (wydawcy wspomnianego wyżej programu) źródeł, produkt trafi na rynek 23 czerwca bieżącego roku.

Bandai na E3

Krystian Smoszna, 29 kwietnia 2005, 09:49

Kolejnym koncernem, który postanowił podzielić się z opinią publiczną informacjami na temat gier prezentowanych na targach E3, jest japoński Bandai. Tradycyjnie już w jego ofercie nie znajdziemy żadnego programu na PC, jest tu natomiast spora dawka produktów przygotowanych z myślą o popularnych konsolach.

Rainbow Six: Lockdown – premiera przesunięta
Rainbow Six: Lockdown – premiera przesunięta

Krooliq, 29 kwietnia 2005, 09:37

Niezbyt optymistyczne wiadomości mamy dziś dla wszystkich oczekujących na premierę kolejnej odsłony z serii taktycznych gier akcji Rainbow Six, czyli Rainbow Six: Lockdown. Aktualnie koncern Ubisoft poinformował, że premiera tej produkcji będzie opóźniona. Pierwotnie planowano debiut rynkowy tego tytułu na marzec, później przesunięto termin na kwartał trwający od kwietnia do czerwca, a aktualnie przy dacie premiery widnieje trzeci kwartał.

Supreme Ruler 2010 w "złocie"

Krystian Smoszna, 29 kwietnia 2005, 09:24

Koncern Strategy First opublikował wczoraj oficjalne oświadczenie prasowe, w którym ogłosił zakończenie prac nad Supreme Ruler 2010. Program osiągnął „złoty” status i powędrował do tłoczni. „Najwyższy czas” to jedyna słowa, jakie cisną się w tym momencie na usta. Produkt firmy Battlegoat powstawał aż pięć lat.

Electronic Arts śle oficjalne Pozdrowienia z Rosji
Electronic Arts śle oficjalne Pozdrowienia z Rosji

Krystian Smoszna, 29 kwietnia 2005, 08:59

Po raz pierwszy o nowej grze z Jamesem Bondem w roli głównej, wspominaliśmy 5 kwietnia bieżącego roku, przy okazji informacji płynących z magazynu The Hollywood Reporter, mówiących o udziale Seana Connery’ego w produkcji programu. W dniu wczorajszym Electronic Arts oficjalnie zapowiedział From Russia with Love (Pozdrowienia z Rosji). Agent 007 powrócił.

Pracownicy Elixir Games na bruku

Krystian Smoszna, 29 kwietnia 2005, 07:32

Firma Elixir Games – producent takich gier jak Evil Genius i Republic: The Revolution – przestała istnieć. Ta smutna wiadomość pojawiła się w formie oficjalnego oświadczenia prasowego wczoraj, późnym wieczorem.

Premiera Bet on Soldier przesunięta

Krystian Smoszna, 29 kwietnia 2005, 06:59

Nasi czytelnicy, którzy z zapartym tchem oczekują pojawienia się nowatorskiej gry akcji o nazwie Bet on Soldier, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Producent programu – firma Kylotonn – poinformował, że nie uda się mu dotrzymać planowanego terminu premiery i zamiast w maju, gra trafi na rynek dopiero we wrześniu bieżącego roku.

Middle-Earth Online ze zmienionym tytułem

Krystian Smoszna, 29 kwietnia 2005, 06:48

Firma Turbine Entertainment zmieniła tytuł gry Middle-Earth Online na The Lord of the Rings Online. Takie oto rewelacje zostały przekazane fanom przez przedstawiciela firmy, na oficjalnym forum innej produkcji tego zespołu – Asheron’s Call.