Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 kwietnia 2005

EMPiK – TOP Lista po raz 15

Elrond, 18 kwietnia 2005, 14:54

Raporty ze sprzedaży gier w tygodniu 11.04.2005-17.04.2005, które napłynęły do kwatery głównej EMPiK z 59 salonów tej sieci zaowocowały powstaniem 15 już notowania najczęściej kupowanych gier przez klientów EMPiKu. Rzućmy wobec tego okiem na gusta naszych rodaków w minionym tygodniu.

Universal Pictures zatrudnia nowego scenarzystę do filmu Spy Hunter

Krystian Smoszna, 18 kwietnia 2005, 14:00

Film Spy Hunter, nad którym od dłuższego czasu pracuje wytwórnia Universal Pictures, poczeka na nowy scenariusz – informuje Variety. Twórcy obrazu nie byli usatysfakcjonowani historią stworzoną przez Zaka Penna i postanowili wynająć kolejnego scenarzystę, który dokona w skrypcie niezbędnych korekt. Wybrańcem okazał się Stuart Beattie, który wcześniej pracował m.in. przy Piratach z Karaibów.

Konkurs The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay - gra za friko! zakończony
Konkurs The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay - gra za friko! zakończony

Solnica, 18 kwietnia 2005, 13:25

Zakończył się nasz mini konkurs dla posiadaczy abonamentów MayClub w którym nagrodą dla zwycięzcy był egzemplarz gry The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay: Developer’s Cut. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do osoby o ksywce ...

Moto GP 4 oficjalnie w produkcji
Moto GP 4 oficjalnie w produkcji

ComCo, 18 kwietnia 2005, 11:37

Na trzeci kwartał bieżącego roku firma Namco Hometek zaplanowała rynkowy debiut Moto GP 4 - najnowszej, czwartej już odsłony bardzo popularnej serii symulacji wyścigów motocyklowych. Miłośnicy jednośladów, posiadający konsolę Sony PlayStation 2, mogą już teraz (powoli) zacząć odkładać pieniądze na ten tytuł.

Oddworld Inhabitants kończy z grami

Łosiu, 18 kwietnia 2005, 11:18

Skończył się jedenastoletni okres egzystencji studia developerskiego Oddworld Inhabitants w branży gier wideo – tą smutną nowinę przekazał serwisowi The Hollywood Reporter, Lorne Lanning, jeden z jego współzałożycieli. Sześćdziesięcioosobowe studio w San Luis Obispo zostało co prawda zamknięte, ale to nie koniec tej firmy. Przenosi się ona do Bay Area i rozpoczyna produkcję filmów animowanych.

Zapomnijcie o (i tak zapomnianym…) Iritor Online

ComCo, 18 kwietnia 2005, 10:20

Odległa przyszłość i obca planeta do eksploracji dla graczy uwielbiających wirtualne zmagania online - takie zapowiedzi usłyszeliśmy 7 lipca 2002 roku od pracowników studia Wootsoft, a dotyczyły one produkcji MMOcRPG, pt. Iritor Online. Od tamtego czasu nie było jednak żadnych informacji na temat tego projektu, zaś wszystkie obecne znaki na niebie i ziemi wskazują, że developing tejże gry został anulowany.

Still Life już jest
Still Life już jest

Krooliq, 18 kwietnia 2005, 09:51

Firma The Adventure Company podała właśnie do wiadomości, że tak jak wcześniej zapowiadała, tak też się stało i najnowsza przygodówka wyprodukowana przez zespół developerski Microids, czyli gra Still Life trafiła już do sklepów w Północnej Ameryce. Niestety dalej nie wiadomo, kiedy i czy ten tytuł pojawi się u nas.

Universal Combat: A World Apart w "złocie"

Krystian Smoszna, 18 kwietnia 2005, 09:50

Derek Smart, głównodowodzący firmą 3000AD, wystosował oficjalne oświadczenie, w którym ogłosił, że jego najnowszy produkt o nazwie Universal Combat: A World Apart uzyskał „złoty” status i powędrował do tłoczni.

Fund4Games przejmuje prawa do gier z dawnego katalogu wydawniczego Acclaim

ComCo, 18 kwietnia 2005, 09:49

Fund4Games, firma która była i jest głównym sponsorem powstania Juiced, a także współpracuje z wieloma innymi, małymi studiami developerskimi, wykupiła prawa do dwóch tytułów, za których przygotowanie odpowiadał upadły już teraz koncern Acclaim. Mowa tu o następujących pozycjach: Interview With A Made Man oraz ATV: Quad Power Racing 3. Wspomniana spółka rozpoczęła poszukiwania chętnych wydawców.

Zmiany w PeCetowej wersji gry Grand Theft Auto: San Andreas w pigułce

Krystian Smoszna, 18 kwietnia 2005, 09:19

Popularny serwis PlanetGrandTheftAuto zebrał do kupy wszystkie opublikowane dotąd informacje na temat różnić pomiędzy PeCetową wersją Grand Theft Auto: San Andreas, a jej pierwowzorem z konsoli PlayStation 2. Przedstawiają się one następująco...

Nowa produkcja MMO dla azjatyckich graczy

ComCo, 18 kwietnia 2005, 08:56

Korporacja UbiSoft podpisała ostatnio wstępne porozumienie z firmą Pegasus Infinite Digital Culture & Media Co. Ltd. (w skrócie: Pegasus), na mocy którego powstanie nowa pozycja spod znaku Massively Multiplayer Online. Nadchodzący tytuł zostanie oparty o przygotowywany film kinowy o nazwie „The Promise” („Wu Ji”) i przeniesie miłośników wirtualnych zmagań do fantastycznego świata, stylizowanego na antyczne Chiny.