Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 18 kwietnia 2005, 14:00

Universal Pictures zatrudnia nowego scenarzystę do filmu Spy Hunter

Film Spy Hunter, nad którym od dłuższego czasu pracuje wytwórnia Universal Pictures, poczeka na nowy scenariusz – informuje Variety. Twórcy obrazu nie byli usatysfakcjonowani historią stworzoną przez Zaka Penna i postanowili wynająć kolejnego scenarzystę, który dokona w skrypcie niezbędnych korekt. Wybrańcem okazał się Stuart Beattie, który wcześniej pracował m.in. przy Piratach z Karaibów.

Film Spy Hunter, nad którym od dłuższego czasu pracuje wytwórnia Universal Pictures, poczeka na nowy scenariusz – informuje Variety. Twórcy obrazu nie byli usatysfakcjonowani historią stworzoną przez Zaka Penna i postanowili wynająć kolejnego scenarzystę, który dokona w skrypcie niezbędnych korekt. Tym wybrańcem okazał się Stuart Beattie, który wcześniej współpracował już m.in. przy Piratach z Karaibów.

To już czwarte podejście wytwórni Universal Pictures do scenariusza Spy Hunter. Wcześniej zajmowali się nim kolejno: Mark Swift i Damian Shannon (obaj znani z produkcji Freddy vs. Jason), Michael Brandt i Derek Haas (2 Fast 2 Furious), a także wspomniany wyżej Zak Penn. Przywiązanie do częstej zmiany scenarzystów może niepokoić, ale z drugiej strony jest miło, że producenci dbają o wysoką jakość filmu.

Spy Hunter będzie produkcją w całości opartą na klasycznej grze arcade pod tym samym tytułem. Głównym bohaterem filmu jest Alec Sects, niegdysiejszy pilot amerykańskich sił powietrznych, które zostaje powołany do służby w agencji rządowej o nazwie International Espionage Services (IES). Kierując eksperymentalnym samochodem G-6155 Interceptor, uzbrojonym w dużą ilość broni i gadżetów (możliwość zmiany pojazdu w łódkę lub motocykl), Sects stanie do konfrontacji z Daemonem Curry, przywódcą przestępczej organizacji NOSTRA International, która planuje przejąć władzę nad światem. Oczywiście, bandyci dysponują własnymi, naszpikowanymi futurystycznym sprzętem samochodami, co zaowocuje efektownymi pojedynkami na ulicach dużych miast jak i poza jego granicami. Reżyserią filmu zajmie się John Woo.