Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 15 kwietnia 2005

Poradnik: DRIV3R

Redakcja GRYOnline.pl, 15 kwietnia 2005, 16:33

Poradnik do trzeciej części Drivera zawiera szczegółowy opis wszystkich 26 misji trybu Undercover, garść ogólnych porad, a także trochę bonusów w postaci mapek i wskazówek przydatnych do odblokowania ukrytych samochodów i innych sekretów.

Codemasters na E3 - w jakim celu?

Elrond, 15 kwietnia 2005, 14:41

Wczoraj informowaliśmy Was, iż na zbliżających się targach Electronic Entertainment Expo zabraknie stoiska Codemasters, jednak przedstawiciele firmy pojawią się na nich osobiście, nie wiadomo tylko w jakim celu. Dzisiaj cel ten jest już znany. Prezes firmy Codemasters, David Darling, wygospodarował wielomilionowy fundusz, który zostanie przeznaczony na pozyskanie i finansowanie nowych serii...

Edytowanie Brothers in Arms: Road to Hill 30 już niebawem

eLKaeR, 15 kwietnia 2005, 14:14

Znany rodzimy lektor telewizyjny Jarosław Łukomski (vide m.in. serial Band of Brothers, czyli Kompania Braci) użyczył swojego głosu w procesie opracowywania polskiej wersji Brothers in Arms: Road to Hill 30, przeznaczonej dla PeCetów. Dziś odbyła się oficjalna krajowa premiera tej znakomitej gry, traktującej o II Wojnie Światowej. Tymczasem firma Gearbox Software szykuje niespodziankę.

Gry o których usłyszymy na E3 – Ubisoft

Cisek, 15 kwietnia 2005, 14:01

Po naszej ostatniej publikacji pojawiły się głosy, że Ubisoft zawiódł w kwestii prezentowanych na E3 tytułów. Chyba mało kto zwrócił uwagę na informację, że lista będzie modyfikowana, aż do dnia rozpoczęcia targów. Dziś mogliście już przeczytać o grach JoWood, które pojawią się na targach. Pragniemy więc uspokoić i donosimy, że stoisko Ubisoft również będzie miało wiele do zaoferowania.

Koniec profesjonalnych podkładów głosowych w grach wideo?

Elrond, 15 kwietnia 2005, 13:42

Być może cała sytuacja nie przedstawia się tak czarno jak to zapisałem w tytule wiadomości, faktem jest jednak, iż artyści (amerykańscy) użyczający swych głosów bohaterom gier komputerowych nie są zadowoleni z obecnych kontraktów. Jeśli aktorzy i wydawcy nie dogadają się, to całkiem możliwe, iż w niedługim czasie pojawią się gry z bardzo mizernymi podkładami głosowymi.

Kwiecień bez Dungeon Lords
Kwiecień bez Dungeon Lords

eLKaeR, 15 kwietnia 2005, 12:44

Zapewne entuzjaści komputerowych gier typu cRPG z nadzieją oczekiwali przyszłotygodniowej premiery pozycji o nazwie Dungeon Lords, przygotowywanej przez połączone sztaby Heuristic Park i DreamCatcher Interactive. Niestety plany developerów uległy gwałtownej zmianie i właśnie dlatego musiano odsunąć w czasie termin komercyjnego debiutu omawianego produktu.

Co się dzieje z Operation Flashpoint 2 na PC?

Elrond, 15 kwietnia 2005, 12:17

Firma Codemasters w odpowiedzi na coraz liczniejsze zapytania graczy dotyczące PeCetowej wersji Operation Flashpoint 2 postanowiła przerwać zasłonę milczenia. Rzecznik prasowy firmy stwierdził, iż prace nad grą wciąż trwają i nie ma mowy o jakimkolwiek ich przerwaniu.

Wkrótce okiełznamy Mustangi z fabryki Forda
Wkrótce okiełznamy Mustangi z fabryki Forda

eLKaeR, 15 kwietnia 2005, 10:44

Ciemnozielonym Fordem Mustangiem GT-390 kierował pamiętny Steve McQueen w filmie Bullitt z 1968 roku. Wspominany model samochodu produkowany jest od ponad czterdziestu lat i stanowi prawdziwą legendę amerykańskiej motoryzacji. Swoisty wirtualny przegląd historii jednego z najsłynniejszych czterokołowców całego świata umożliwi nam powstająca gra dla konsol Sony PlayStation 2 i Microsoft Xbox.

JoWooD na targach E3 2005

Elrond, 15 kwietnia 2005, 10:36

Tegoroczne targi Electronic Entertainment Expo (18-20 maja, Los Angeles), zbliżają się coraz większymi krokami. Nic więc dziwnego, iż firmy wydawnicze powoli umieszczają w sieci "nęcące" potencjalnych odwiedzających, listy gier, które zaprezentują na E3. Zobaczmy wobec tego, co ujrzą gracze na stoisku firmy JoWooD.

Sukcesy i porażki antyterrorystów cz.5
Sukcesy i porażki antyterrorystów cz.5

Kull, 15 kwietnia 2005, 10:33

W dni dzisiejszym na półki sklepowe powinna trafić kolejna część serii SWAT tym razem oznaczona cyfrą 4... Miłośnicy tego gatunku gier ponownie będą mieli okazję na dokładne zaplanowanie i przeprowadzenie najtrudniejszych operacji... My tymczasem kontynuujemy opis słynnych wydarzeń z udziałem antyterrorystów, które rzeczywiście miały miejsce w historii. Dzisiejszy przykład opisuje jedną z większych amerykańskich wpadek w historii odbijania zakładników...

Apostasy - amatorski komiks dla fanów Half-Life 2
Apostasy - amatorski komiks dla fanów Half-Life 2

Krystian Smoszna, 15 kwietnia 2005, 10:19

Lubisz Half-Life 2? Niecierpliwisz się z braku konkretnych wieści na temat pierwszego, oficjalnego dodatku? Masz dość modyfikacji? Może spróbujesz czegoś odmiennego. Na stronie amatorskiego projektu BrashFink pojawił się właśnie pierwszy numer komiksu o nazwie Apostasy, który w całości opiera się o świat znany z produktów Valve Software.

Polska premiera Brothers in Arms

Michał Bobrowski, 15 kwietnia 2005, 10:16

Na rodzime półki sklepowe trafiło polskie wydanie gry Brothers in Arms: Road to Hill 30. Na pewno cechą charakterystyczna tego wydania, a zarazem sporą nowością jest przygotowanie wersji w trzech wariantach językowych.

Gratka dla miłośników muzyki w grach z serii Hitman
Gratka dla miłośników muzyki w grach z serii Hitman

Krystian Smoszna, 15 kwietnia 2005, 10:03

Jesper Kyd – laureat tegorocznych nagród BAFTA w kategorii „najlepsza muzyka” za grę Hitman: Contracts, ogłosił w oficjalnym oświadczeniu prasowym publikację specjalnego albumu składającego się z dwóch płyt CD, na którym zawarto ścieżki dźwiękowe z gier Hitman: Codename 47 oraz Hitman 2: Silent Assassin. W tym drugim przypadku, utwory zostały poddane procesowi powtórnego masteringu.

Firma Take Two podana do sądu za sprzedaż "nie swojej" gry

Elrond, 15 kwietnia 2005, 09:54

Niewielka firma wydawnicza Ideas From the Deep, zorientowana na gry rodzinne, pozwała do sądu giganta rynku branżowego, Take Two Interactive. Przedstawiciele IFD twierdzą, iż Take Two wydaje i sprzedaje kopie gry, do której wszelkie prawa licencyjne posiada właśnie IFD. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, iż IFD nie mając odpowiednich funduszy na wytoczenie batalii sądowych poinformowała ...

Alone in the Dark 5 w produkcji?

Krystian Smoszna, 15 kwietnia 2005, 09:35

O piątej odsłonie legendarnej serii Alone in the Dark pisaliśmy ostatnio w styczniu, przy okazji przeprowadzonego przez serwis IGN wywiadu z Uwe Bollem. Choć „oficjalnie” gra nie znajduje się w fazie produkcji, niemiecki reżyser utrzymywał, iż wszystkie koncepcje dotyczące programu są już gotowe. Dzisiaj możemy zaprezentować Wam kolejny dowód świadczący o tym, że autorzy planują piątego AitD.

Powstanie film dokumentalny o historii id Software
Powstanie film dokumentalny o historii id Software

Krystian Smoszna, 15 kwietnia 2005, 09:14

Amerykańska sieć telewizyjna Showtime przymierza się do stworzenia filmu dokumentalnego o firmie id Software, koncentrującego się na jej dwóch najbardziej znanych personach: Johnie Carmacku oraz Johnie Romero. Obraz przedstawi historię rozwoju koncernu oraz gatunku gier, znanego dzisiaj jako FPS – donosi magazyn Variety.

Top 10 gier w US (15/04/05)

Krystian Smoszna, 15 kwietnia 2005, 08:34

Przedstawiamy trzynaste notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 27 marca do 2 kwietnia.

Forza Motorsport (Xbox) - status GOLD
Forza Motorsport (Xbox) - status GOLD

ComCo, 15 kwietnia 2005, 08:31

Microsoft Game Studios z dumą ogłosił zakończenie (status „gold” i wysłanie płyty-matki do tłoczni) developingu oczekiwanej od dawna, bardzo realistycznej gry wyścigowej na swoją konsolę, tj. Forza Motorsport. W założeniach producenta, całość ma być swego rodzaju xboxowym odpowiednikiem serii Gran Turismo z platformy PlayStation 2, zaś rynkowy debiut opisywanej pozycji na Zachodzie nastąpi dokładnie 3 maja bieżącego roku.

War Front w przygotowaniu, czyli zakończ II Wojnę Światową w 1949 roku
War Front w przygotowaniu, czyli zakończ II Wojnę Światową w 1949 roku

ComCo, 15 kwietnia 2005, 07:51

Umowa zawarta pomiędzy firmami CDV a Digital Reality zaowocuje powstaniem kolejnej strategii czasu rzeczywistego. War Front, bo tak brzmi nazwa nadchodzącej pozycji, ma posiadać fikcyjną/alternatywną do prawdziwych wydarzeń historycznych fabułę. Według scenariusza gry, II Wojna Światowa nie skończyła się bowiem w 1945 roku, lecz trwa około czterech lat więcej. Zadaniem gracza jest oczywiście doprowadzenie tego konfliktu do samego końca.