Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 27 kwietnia 2005

HotDogs HotGals, czyli nietypowa strategia ekonomiczna
HotDogs HotGals, czyli nietypowa strategia ekonomiczna

ComCo, 27 kwietnia 2005, 14:58

Zespół developerski Fuzzyeyes planuje zaskoczyć graczy dość nietypową grą strategiczno-ekonomiczną, zatytułowaną HotDogs HotGals. Nietypową nie ze względu na temat (rozwijamy sieć fast-foodów), lecz na wirtualne pracowniczki (bardzo ponętne kelnerki czy sprzedawczynie), jakim gracze dowolnie dobierają służbowe stroje (czyt. skąpe odzienie w postaci chociażby bikini stoi tu na porządku dziennym).

W czerwcu dostaniemy lepszą wersję Falcon 4.0
W czerwcu dostaniemy lepszą wersję Falcon 4.0

Krystian Smoszna, 27 kwietnia 2005, 13:18

28 czerwca w Stanach Zjednoczonych zadebiutuje gra Falcon 4.0: Allied Force, którą należy traktować jako reedycję opublikowanego w grudniu 1998 roku programu Falcon 4.0. Przeróbką programu pod dzisiejsze standardy zajęła się firma Graphsim Entertainment, a całość została wydana dzięki koncernowi Atari.

Nowy dodatek do Anarchy Online, czyli Funcom i targi E3

Krystian Smoszna, 27 kwietnia 2005, 12:47

Szybki wgląd w listę gier, jakie zamierza pokazać koncern Funcom na tegorocznych targach E3, które w Los Angeles odbędą się pomiędzy 18 a 20 maja, ujawnia nowy, czwarty z kolei dodatek do gry Anarchy Online. Lost Eden – bo tak nazywać będzie się wspomniane rozszerzenie, nie zostało wcześniej zapowiedziane, nawet w formie plotek.

Blitzkrieg II z oficjalną (ogólną) datą wydania
Blitzkrieg II z oficjalną (ogólną) datą wydania

ComCo, 27 kwietnia 2005, 12:09

Rynkowy debiut gry Blitzkrieg II, sequela popularnej strategii czasu rzeczywistego, planowany był wstępnie na początek bieżącego roku. Premiera rzecz jasna nie nastąpiła, studio developerskie Nival Interactive milczało zaś w tej kwestii aż do dzisiaj. Według oficjalnych zapowiedzi, omawiany wojenny RTS powinien trafić do ogólnoświatowej sprzedaży na jesieni, wcześniej oczywiście zaliczając pokaz na majowych targach E3.

Przychody ze sprzedaży nowych konsol przekroczyły w pierwszym kwartale roku miliard dolarów

Krooliq, 27 kwietnia 2005, 11:30

Według najnowszych analiz z NPD Funworld wypuszczenie na rynek konsoli PlayStation Portable i niesłabnąca sprzedaż Nintendo DS sprawiły, że przychody osiągnięte w pierwszym kwartale tego roku na konsolowym rynku są naprawdę imponujące. Dane pokazują, że sprzedaż wzrosła o 23 % w porównaniu z zeszłym rokiem, a kieszonkowy sprzęt zarejestrował ogromny, wręcz rekordowy wzrost obrotów, bo aż o 162 %.

Więcej szczegółów Rush for Berlin

Elrond, 27 kwietnia 2005, 10:58

Dzisiaj rano mieliście okazję dowiedzieć się, co też na zbliżające się targi E3 przygotowała firma Deep Silver. Teraz postaramy się podać Wam garść szczegółów na temat gry Rush for Berlin, która nie pojawiała się wcześniej w zapowiedziach firmy.

Kto zostanie milionerem dzięki grze Advent Rising?

Krooliq, 27 kwietnia 2005, 10:29

Powyższy tytuł sugerować może zapowiedź kolejnej strategii ekonomicznej, gdzie gracz wciela się w rolę jakiegoś biznesmena i zaczyna mozolnie zbijać swoją fortunę. Jednak tym razem nie o wirtualne pieniądze tutaj chodzi, a o zupełnie prawdziwe banknoty. Aktualnie firma Majesco ogłosiła konkurs, gdzie główną wygraną jest 1 milion dolarów.

Empire Earth II od jutra na sklepowych półkach
Empire Earth II od jutra na sklepowych półkach

ComCo, 27 kwietnia 2005, 10:07

Za niecałe dwadzieścia cztery godziny zachodni gracze - wielbiciele strategii czasu rzeczywistego zyskają kolejny powód do radości. Korporacja Vivendi Universal Games poinformowała bowiem o wysłaniu pudełek z Empire Earth II do sklepów w Stanach Zjednoczonych, sama gra będzie zaś dostępna w rynkowej sprzedaży od jutra.

Polacy nie gęsi i swój Techland mają - zapowiedziano dwie nowe gry

Elrond, 27 kwietnia 2005, 09:30

Na temat produkcji komputerowych powstających w naszym pięknym kraju pisano już niejednokrotnie. Niestety, w większości wypadków nie były to opinie pozytywne. Jednak wśród przeciętnych deweloperów trafiają się i perełki, jak chociażby Techland, którego Chrome czy Xpand Rally znalazły uznanie nie tylko w oczach graczy z Polski.

Chat z Brianem Fargo o the Bard's Tale

Redakcja GRYOnline.pl, 27 kwietnia 2005, 09:09

Przedstawiamy zapis chata, który odbył się z Brianem Fargo, założycielem InXile Entertainment a jednocześnie producentem wielu doskonałych gier fabularnych, wśród nich kultowego Fallouta.

Piraci z Karaibów w grze MMO - tym razem oficjalnie

Krystian Smoszna, 27 kwietnia 2005, 08:30

Nie trzeba było długo czekać na oficjalne oświadczenie prasowe koncernu Walt Disney w sprawie rzekomego powstania gry MMO opartej o popularną markę Piraci z Karaibów. O takich planach informowaliśmy wczoraj posiłkując się wieściami z magazynu Variety. Dzisiaj możemy te rewelacje potwierdzić.

Deep Silver na E3

Krystian Smoszna, 27 kwietnia 2005, 08:07

Do grona firm, które postanowiły zaprezentować swoją ofertę gier na tegoroczne targi E3 (18-20 maja), dołączył wczoraj również koncern Deep Silver.

Oficjalna zapowiedź Prey

Krystian Smoszna, 27 kwietnia 2005, 07:35

O wznowieniu prac nad Prey informowały kolejno: serwis CNN Money, koncern Take 2 Interactive oraz renomowany magazyn PC Gamer. Tym razem przyszedł czas na główne postaci dramatu, czyli studio 3D Realms, które wystosowało właśnie w tej sprawie oficjalne oświadczenie prasowe.

Nowe gry korzystające z technologii SpeedTreeRT
Nowe gry korzystające z technologii SpeedTreeRT

Krystian Smoszna, 27 kwietnia 2005, 06:58

Firma Interactive Data Visualisation, twórcy technologii SpeedTreeRT, o której szerzej informowaliśmy 18 marca bieżącego roku, przedstawiła listę producentów gier video, którzy podpisali już stosowne dokumenty na wykorzystanie bardzo realistycznego środowiska naturalnego w swoich programach.