Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 19 kwietnia 2005

Poradnik: Brothers in Arms: Road to Hill 30

Redakcja GRYOnline.pl, 19 kwietnia 2005, 19:38

Poradnik do gry Brothers in Arms: Road to Hill 30 zawiera szczegółowy opis przejścia przygotowanej przez producentów kampanii singleplayer, na którą składa się około dwudziestu misji (wraz z kilkoma nie do końca interaktywnymi poziomami).

Pierwsze zdjęcia lokacji z filmu Silent Hill
Pierwsze zdjęcia lokacji z filmu Silent Hill

Cisek, 19 kwietnia 2005, 16:11

Mimo, że prawdopodobnie zdjęcia jeszcze się nie rozpoczęły, na sieci są już dostępne pierwsze zdjęcia lokacji, w których będzie rozgrywała się filmowa adaptacja najsłynniejszej serii survival-horrorów ze studia Konami. Trzeba przyznać, że mimo iż są to tylko obrazki przedstawiające puste lokacje, to już teraz robią spore wrażenie, zwłaszcza gdy ruszymy swoją wyobraźnią i dodamy do nich mgłę lub ciemności.

Nowe screenshoty z Half-Life 2: Aftermath prosto z Korei
Nowe screenshoty z Half-Life 2: Aftermath prosto z Korei

eLKaeR, 19 kwietnia 2005, 14:44

Trzy dni temu zaprezentowaliśmy Szanownym Odwiedzającym pierwszy materiał wizualny, dotyczący nadchodzącego dodatku do gry Half-Life 2, noszącego podtytuł Aftermath. Obraz był jednak cokolwiek ciemny i w związku z tym raczej mało efektowny. Dlatego też zdobyliśmy dla Was trzy kolejne screenshoty o zdecydowanie większej czytelności.

Koniec PeCetowego monopolu na The Sims 2
Koniec PeCetowego monopolu na The Sims 2

eLKaeR, 19 kwietnia 2005, 13:55

Ponad cztery miliony egzemplarzy gry The Sims 2 znalazło dotychczas swoich nabywców, co jest niewątpliwym sukcesem koncernu Electronic Arts. Korporacja owa chce teraz jeszcze podnieść popularność rzeczonego produktu i właśnie dlatego opracowuje edycje, dedykowane konsolom stacjonarnym (PS2, Xbox i GCN) oraz mobilnym (GBA, PSP i DS), a nawet nowoczesnym telefonom komórkowym.

Buka opóźniona

Elrond, 19 kwietnia 2005, 12:43

Wszystkich graczy, którzy informację o prezentacji flagowych obecnie produkcji firmy Buka na targach E3 uznali za oznakę szybkiego pojawienia się tych gier na rynku, muszę srogo rozczarować. Okazuje się bowiem, iż Moscow Rush, Pacific Storm, Pathologic oraz Stalin Subway ukażą się znacznie później niż pierwotnie planowano.

Kolejna amatorska modyfikacja zniszczona przez potężny koncern
Kolejna amatorska modyfikacja zniszczona przez potężny koncern

Krystian Smoszna, 19 kwietnia 2005, 12:25

Zapewne wśród naszych czytelników znajdują się fani serialu telewizyjnego Stargate SG-1, którzy słyszeli już o amatorskiej modyfikacji do Half-Life 2, nazwanej Stargate: Source. Od dłuższego czasu ów projekt pięknie się rozwijał, ale jak to zwykle w życiu bywa, brutalna rzeczywistość musiała sprowadzić twórców „nakładki” na ziemię.

Co dalej z grą State of Emergency 2?

Elrond, 19 kwietnia 2005, 11:45

Tydzień temu informowaliśmy Was, iż szkockie studio VIS Entertainment zakończyło działalność i zawiesiło wszelkie prace nad projektowanymi grami. Wiadomość ta z pewnością zasmuciła fanów State of Emergency 2, którzy z niecierpliwością oczekiwali na pojawienie się gry na rynku. Jednak wygląda na to, iż nie wszystko jeszcze stracone a ta zręcznościowa gra akcji ma szansę ujrzeć światło dzienne.

Wspominki z pierwszego forum Reklamy w Grach Komputerowych

Elrond, 19 kwietnia 2005, 11:11

Serwis Game Initiative podał do wiadomości, iż w pierwszym forum na temat reklam w grach komputerowych, które odbyło się 14 kwietnia w Nowym Jorku, uczestniczyło 250 przedstawicieli agencji reklamowych, firm developerskich oraz wydawców. Jak można się domyślać, większość stanowili reklamodawcy poszukujący nowych możliwości zainteresowania potencjalnych klientów swoimi produktami. Poniżej ...

Przerwa techniczna w godz. 3-4 w nocy

Redakcja GRYOnline.pl, 19 kwietnia 2005, 10:25

W nocy z 19 na 20 kwietnia, w godzinach od 3 do 4 będzie mieć miejsce przerwa w działaniu głównych serwisów wortalu GRY-OnLine. Przerwa spowodowana będzie rozbudową serwera bazodanowego. Przepraszamy za tę chwilową niedogodność.

Ataki na Final Fantasy XI

Elrond, 19 kwietnia 2005, 10:17

Firma Square Enix potwierdziła podejrzenia graczy Final Fantasy XI, którzy od jakiegoś już czasu obserwowali dziwne "zachowanie" gry. Otóż od 9 kwietnia serwery z grą oraz usługą PlayOnline były regularnymi ofiarami ataków typu DDoS (Distributed Denial of Service). W piątek na przykład ataki te doprowadziły do trzygodzinnej przerwy w działaniu serwerów.

Star Wars Galaxies w zestawie z dodatkami

ComCo, 19 kwietnia 2005, 10:13

Wygląda na to, że LucasArts szykuje ciekawy zestaw dla wszystkich osób, które w najbliższym czasie pragną użyć mocy i wkroczyć w realia MMOcRPG, pt. Star Wars Galaxies: An Empire Divided. Otóż 24 maja w sprzedaży najpewniej pojawi się specjalny pack o nazwie The Total Experience, zawierający wszystko, czego potrzebuje gracz pragnący rozpocząć przygodę w wirtualnym uniwersum omawianej pozycji.

GameStop wykupi EB Games, czyli fuzja największych sklepów branżowych

ComCo, 19 kwietnia 2005, 09:35

GameStop oraz Electronics Boutique (EB Games), dwie z największych na świecie sieci sklepów, które oferują swoim klientom szeroki asortyment gier, zabawek i sprzętu elektroniczno-rozrywkowego, podpisały szczegółowe porozumienie, na mocy którego utworzą jedną, potężną korporację.

Pierwsze screenshoty z Gothic III
Pierwsze screenshoty z Gothic III

Krystian Smoszna, 19 kwietnia 2005, 09:32

W czerwcowym numerze niemieckiego magazynu PC Action zostanie opublikowana zapowiedź wielce oczekiwanej, trzeciej części gry o nazwie Gothic. Oprócz dawki konkretnych informacji, znalazł się tu wywiad z jednym z twórców programu – Björnem Pankratzem. Zaprezentowano również pierwsze screenshoty.

Pokaz Revolution ominie targi E3 2005

ComCo, 19 kwietnia 2005, 09:11

Szefowie Nintendo zdecydowali się nie pokazać na majowych targach E3 swojej aktualnie opracowywanej konsoli przyszłej generacji, tj. Revolution (następca GameCube'a). Na podjęciu takiej decyzji zaważyły głównie duże obawy przed konkurencją, Sony i Microsoftem, która może bezczelnie skopiować (podpatrzyć) rewolucyjne pomysły powyższego koncernu.

Gratka dla fanów Inherit the Earth: Quest for the Orb
Gratka dla fanów Inherit the Earth: Quest for the Orb

Krystian Smoszna, 19 kwietnia 2005, 08:56

Fani gier przygodowych z pewnością pamiętają wydaną w 1994 roku grę Inherit the Earth: Quest for the Orb, którą dwa lata temu „wskrzesiła” firma Wyrmkeep Entertainment. Allison Hershey, główny projektant programu oraz wspomniany wyżej koncern zapraszają na specjalną stronę poświęconą sympatycznym bohaterom gry, gdzie można zobaczyć niepublikowane wcześniej szkice oraz komiksy.

Poradnik: Armies of Exigo

Redakcja GRYOnline.pl, 19 kwietnia 2005, 08:37

Poradnik do strategii czasu rzeczywistego Armies of Exigo zawiera opis przejścia od początku do końca wszystkich misji z trzech kolejnych kampanii na najwyższym poziomie trudności.

Delta Force: Xtreme w "złocie"

Krystian Smoszna, 19 kwietnia 2005, 08:28

Istniejący od 1988 roku koncern NovaLogic do bogatej listy wyprodukowanych przez siebie gier może dopisać kolejny program. Delta Force: Xtreme, kolejna odsłona popularnej serii strzelanin osiągnęła wczoraj „złoty” status i powędrowała do tłoczni.

Top 10 gier na PC w UK (19/04/05)

Krystian Smoszna, 19 kwietnia 2005, 08:06

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na PC w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest piętnastą w tym roku i obejmuje okres od 10 do 16 kwietnia.

Unreal Championship 2: The Liandri Conflict w sklepach

Krystian Smoszna, 19 kwietnia 2005, 07:50

Koncern Midway Games opublikował oficjalne oświadczenie prasowe, w którym poinformowano o premierze gry Unreal Championship 2: The Liandri Conflict. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, program w ekskluzywnej wersji na konsole Xbox trafił wczoraj do amerykańskich sklepów.

Bohaterowie rodem z Dragon Ball Z będą walczyć dalej
Bohaterowie rodem z Dragon Ball Z będą walczyć dalej

eLKaeR, 19 kwietnia 2005, 07:44

Entuzjastom gier walki rodem z Dalekiego Wschodu właściwie nie mogła umknąć trylogia Dragon Ball Z: Budokai, stworzona na kanwie dość popularnego (również w naszym kraju) serialu animowanego o Super Wojownikach. Teraz w oparciu o markę „Smoczych Kul” powstaje nowa bijatyka – projekt realizuje firma Spike na zlecenie korporacji Bandai.

Pierwsza gra na podstawie nowego filmu o Piratach z Karaibów zapowiedziana
Pierwsza gra na podstawie nowego filmu o Piratach z Karaibów zapowiedziana

Krystian Smoszna, 19 kwietnia 2005, 07:33

Chociaż do premiery zapowiadanego wstępnie na lipiec 2006 roku filmu Pirates of The Carribean: Dead Man’s Chest pozostało jeszcze sporo czasu, już teraz w branży elektronicznej rozrywki wydaje się widzieć poruszenie związane z tym tytułem.

LucasArts zaprezentuje Star Wars: Battlefront 2 na targach E3?

Krystian Smoszna, 19 kwietnia 2005, 07:02

Jeśli wierzyć redaktorom serwisu Kotaku, na zbliżających się wielkimi krokami targach E3 (18-20 maj) zostanie oficjalnie zaprezentowana druga odsłona gry Star Wars: Battlefront. Oprócz tego, koncern LucasArts zamierza jeszcze pokazać Star Wars: Empire at War i Star Wars Galaxies: Rage of the Wookies.