Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 kwietnia 2005

Poradnik: Silent Storm

Redakcja GRYOnline.pl, 21 kwietnia 2005, 17:59

Poradnik do gry Silent Storm przeznaczony dla tych, którzy utknęli gdzieś w walce z siłami Aliantów bądź Osi. Znajdziecie tu kompletny opis przejścia gry po każdej ze stron poprzedzony garścią porad.

W Scarface nie usłyszymy Ala Pacino

Krystian Smoszna, 21 kwietnia 2005, 15:22

Jak donosi popularny magazyn Variety, w najnowszej grze firmy Radical Entertainment o nazwie Scarface, nie usłyszymy Ala Pacino. Aktor nie wyraził zgody na użyczenie swojego głosu na potrzeby programu. Przystał jedynie na stworzenie modelu postaci, która będzie wyglądem przypominać jego samego, sprzed 22 lat.

Namco przeniesie na ekrany komputerów Fistaszki!

Elrond, 21 kwietnia 2005, 12:43

Gdy zobaczyłem w sieci tę informację, w oku zakręciła mi się łza wzruszenia. Będąc małym pacholęciem zaczytywałem się w czarno-białych zeszytach z przygodami Fistaszków (kilka stron własnoręcznie pokolorowałem kredkami świecowymi:) a teraz bohaterowie z dzieciństwa zagoszczą na komputerach.

GTR - FIA GT Racing Game w złocie

Elrond, 21 kwietnia 2005, 12:19

Miesiąc temu informowaliśmy Was, iż SimBin przygotowuje oficjalny dodatek do GTR - FIA GT Racing Game, dzisiaj natomiast dowiedzieliśmy się, iż podstawowa wersja gry wkroczyła w złotą fazę i pojechała do tłoczni (Oczywiście chodzi tu o wersję amerykańską, gdyż europejscy gracze czerpią przyjemność z tej gry już od listopada zeszłego roku). Wiadomość taką podał wydawca gry w USA, Savant Says Media. Półki sklepowe będą uginać się pod ciężarem GTR - FIA GT Racing Game 3 maja.

Squad Assault: Second Wave - niedługo na rynku

Elrond, 21 kwietnia 2005, 10:40

Dla wszystkich fanów strategicznej gry wojennej Squad Assault: West Front, którzy mają za sobą kilka(dziesiąt) nieprzespanych nocy spędzonych z tą pozycją i zaczynają się rozglądać za podobnymi tytułami, mam dobrą wiadomość. Otóż jak poinformowały firmy Got Game Entertainment oraz Merscom, dzięki ich wspólnym staraniom na rynku ukaże się Squad Assault: Second Wave.

Nastoletni superbohaterowie w akcji, czyli Teen Titans w przygotowaniu
Nastoletni superbohaterowie w akcji, czyli Teen Titans w przygotowaniu

ComCo, 21 kwietnia 2005, 10:38

Dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy firmami Warner Bros. i Majesco Entertainment, powstanie gra video traktująca o perypetiach zespołu młodych superbohaterów, pt. Teen Titans. Produkcja będzie bazowała na animowanym serialu o tym samym tytule (emituje go polska edycja programu Cartoon Network) i trafi do posiadaczy konsol: Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox oraz Nintendo GameCube.

Disney wzmacnia swoje studio developerskie

Elrond, 21 kwietnia 2005, 10:03

Oddział firmy Disney, Buena Vista Games, który jak wskazuje sama nazwa, zajmuje się grami komputerowymi, wchłonął studio Avalanche Software (m.in. Rugrats, Tak), tym samym wzmacniając swój developerski potencjał. Ujawniono również, iż pod skrzydłami Disneya powstaje kolejna firma zajmująca się grami komputerowymi, w której zatrudnienie znajdą byli pracownicy Electronic Arts.

Poradnik: Emergency 3

Redakcja GRYOnline.pl, 21 kwietnia 2005, 09:41

Poradnik do gry Emergency 3 zawiera opis zastosowania dostępnych pojazdów i ich wyposażenia, rady sprawdzające się we wszystkich misjach, oraz sposoby przejścia przez kolejne scenariusze kampanii.

Oficjalnie na temat Serious Sam II

eLKaeR, 21 kwietnia 2005, 09:09

Podgrzewa się atmosfera wokół sequela gry typu FPS o nazwie Serious Sam: The First Encounter i The Second Encounter. Najpierw na początku obecnego miesiąca poinformowaliśmy Szanownych Czytelników o szczegółowej zapowiedzi, mającej ukazać się w zachodnim czasopiśmie Computer Games Magazine. Dziś dysponujemy już oficjalnymi wiadomościami od korporacji wydawniczej Take-Two Interactive.

Juiced - drugie demo w drodze, start nowej witryny
Juiced - drugie demo w drodze, start nowej witryny

ComCo, 21 kwietnia 2005, 08:56

W maju powinna nastąpić premiera długo oczekiwanej „ścigałki” o nazwie Juiced, która w moim przekonaniu, po wydaniu Need For Speed: Underground 2 i Midnight Club 3: DUB Edition, jest obecnie najbardziej wypatrywaną produkcją w gronie miłośników wirtualnych, niekoniecznie legalnych wyścigów ulicznych. Zanim całość trafi na sklepowe półki, korporacja THQ uraczy jednak graczy drugim, w pełni grywalnym demem.

Nowa gra RTS twórców Warhammer 40,000: Dawn of War

eLKaeR, 21 kwietnia 2005, 08:55

Dnia 9 maja 2005 hucznie obchodzona będzie sześćdziesiąta rocznica Dnia Zwycięstwa, uznawanego nie tylko w Rosji za moment zakończenia II Wojny Światowej w Europie. Działań militarnych z lat 1939-1945 dotyczyć ma również nowa gra z gatunku RTS, przygotowywana przez ojców Warhammer 40,000: Dawn of War i serii Homeworld.

Star Wars: Battlefront II - screenshoty i nowe wiadomości
Star Wars: Battlefront II - screenshoty i nowe wiadomości

eLKaeR, 21 kwietnia 2005, 08:44

Wczoraj po południu zaprezentowaliśmy Wam szereg nowych wiadomości nt. nadchodzącej strategii czasu rzeczywistego o nazwie Star Wars: Empire at War, a tekst ubarwiliśmy garścią świeżych zrzutów ekranowych. Dzisiaj chcielibyśmy uczynić analogiczny krok w kontekście innej gry, powstającej w oparciu o uniwersum Gwiezdnych Wojen, czyli drugiej części Star Wars: Battlefront.

Wyznaczono datę debiutu Imperial Glory na Starym Kontynencie
Wyznaczono datę debiutu Imperial Glory na Starym Kontynencie

ComCo, 21 kwietnia 2005, 08:37

Już niedługo, miłośnicy rozbudowanych strategii czasu rzeczywistego w stylu cyklu Total War będą mieli kolejny powód do radości. Na 20 maja bieżącego roku Eidos wyznaczył bowiem datę europejskiej premiery najnowszego, RTS-owego tytułu zespołu developerskiego Pyro Studios (twórcy Preatorians, czy serii Commandos), zatytułowanego Imperial Glory.

Stronghold 2 w sklepach
Stronghold 2 w sklepach

Krystian Smoszna, 21 kwietnia 2005, 08:36

Zgodnie w wcześniejszymi zapowiedziami, firma 2K Games (będąca pododdziałem koncernu Take 2 Interactive) wprowadziła wczoraj na amerykański rynek elektronicznej rozrywki drugą odsłonę popularnej gry o nazwie Stronghold. Mieszkańcy Starego Kontynentu nie będą musieli długo czekać na swoją wersję gry – ta pojawi się w sklepach już jutro (w naszym kraju premiera najprawdopodobniej w maju).

Akella na E3

Krystian Smoszna, 21 kwietnia 2005, 08:15

Co roku, na długo przed rozpoczęciem targów E3, wydawcy gier prześcigają się w ogłaszaniu list tytułów, które zamierzają zaprezentować podczas wspomnianej wyżej imprezy. Dzisiaj przyjrzymy się ofercie firmy Akella, jak zwykle koncentrującej się na programach o tematyce marynistycznej.

Top 10 gier w US (21/04/05)

Krystian Smoszna, 21 kwietnia 2005, 07:57

Przedstawiamy czternaste notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 3 do 9 kwietnia.

Take 2 Interactive potwierdza, że trwają prace nad Prey

Krystian Smoszna, 21 kwietnia 2005, 07:35

Informacje o wznowieniu prac nad grą Prey wywołały spore poruszenie wśród fanów elektronicznej rozrywki. Ów produkt został po raz pierwszy zapowiedziany w 1997 roku, później prace nad nim anulowano, by ostatecznie powrócić do tematu właśnie teraz. Bo co do tego, że Prey faktycznie powstanie, nie ma już żadnych wątpliwości, przynajmniej według przedstawicieli Take 2 Interactive.