Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2005, 12:43

autor: Elrond

Namco przeniesie na ekrany komputerów Fistaszki!

Gdy zobaczyłem w sieci tę informację, w oku zakręciła mi się łza wzruszenia. Będąc małym pacholęciem zaczytywałem się w czarno-białych zeszytach z przygodami Fistaszków (kilka stron własnoręcznie pokolorowałem kredkami świecowymi:) a teraz bohaterowie z dzieciństwa zagoszczą na komputerach.

Gdy zobaczyłem w sieci tę informację, w oku zakręciła mi się łza wzruszenia. Będąc małym pacholęciem zaczytywałem się w czarno-białych zeszytach z przygodami Fistaszków (kilka stron własnoręcznie pokolorowałem kredkami świecowymi:) a teraz bohaterowie z dzieciństwa zagoszczą na komputerach. Informację o przeniesieniu komiksu opowiadającego o przygodach Fistaszków (oryg. Peanuts) autorstwa Charlesa M. Schulza, podała firma Namco, która podpisała odpowiednią umową z United Media.

Dzięki temu porozumieniu do 2009 roku Namco będzie tworzyć gry, których bohaterami będą znani z Fistaszków Charlie Brown, Snoopy, Peppermint Patty, Linus czy Pigpen. Mimo swego wieku (Fistaszki zadebiutowały w 1950), Charlie Brown i jego banda nadal bawią miliony czytelników (oglądaczy) na całym świecie. W chwili obecnej komiks Peanuts gości na łamach ponad 2400 gazet, w 75 krajach i 21 językach! Więcej informacji na temat gier komputerowych z udziałem Fistaszków powinno pojawić się już niedługo.