Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 kwietnia 2005

Sony zapowiada kontynuacje swoich bestsellerów

Elrond, 12 kwietnia 2005, 15:50

Firma Sony poinformowała o trwających pracach nad kontynuacjami dwóch swoich bestsellerowych serii - mowa o Ratchet & Clank oraz Sly. Z Ratchetem oraz Clankiem spotkamy się po raz czwarty w grze zatytułowanej Ratchet: Deadlocked, natomiast Sly zagości na naszych ekranach w trzeciej odsłonie cyklu, Sly 3: Honor Among Thieves.

Poradnik: Augustus: W służbie Cezara

Redakcja GRYOnline.pl, 12 kwietnia 2005, 15:50

Poradnik przeznaczony dla ludzi, którzy przygodę z Augustusem dopiero zaczynają oraz dla tych którzy podczas swojej przygody utknęli i nie mogą posunąć akcji do przodu. Zawiera kilka wskazówek, opisy broni oraz kompletny opis przejścia wszystkich misji.

Praca twórcza w GRY-OnLine zarobki do 10000 pln rocznie.

Soulcatcher, 12 kwietnia 2005, 14:50

Szukamy nowych autorów poradników do gier publikowanych na GRY-OnLine. Praca jest poważna (to nie jest zabawa), pracujesz u siebie w domu, zatrudnienie na podstawie umowy o dzieło, zarobki do 10 000 pln rocznie.

Mithis Interactive oficjalnie zapowiada Joint Task Force
Mithis Interactive oficjalnie zapowiada Joint Task Force

Krystian Smoszna, 12 kwietnia 2005, 14:40

Pierwszego kwietnia bieżącego roku informowaliśmy Was o rewelacjach belgijskiego magazynu PC GamePlay, który poinformował o pracach nad nową grą strategiczną, rozgrywaną w czasie rzeczywistym, zatytułowaną Joint Task Force. W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy od firmy Mithis Interactive oświadczenie w tej sprawie, w którym oficjalnie zapowiedziano ten tytuł.

Zapowiedziano Lock 'n Load: Band of Heroes

Elrond, 12 kwietnia 2005, 14:25

Firma Matrix Games poinformowała, iż Mark Walker, utalentowany twórca wielokrotnie nagradzanych gier planszowych z serii Lock 'n Load, zgodził się współpracować z tym wydawcą przy tworzeniu gry Lock 'n Load: Band of Heroes. Wszyscy fani zaznajomieni z systemem Lock 'n Load zostaną tym razem rzuceni na fronty II Wojny Światowej. Premiera gry przewidziana została na lato tego roku.

Złota edycja Painkillera w sklepach za oceanem
Złota edycja Painkillera w sklepach za oceanem

Cisek, 12 kwietnia 2005, 13:46

Painkiller jest obecnie chyba najbardziej znaną polską elektroniczną marką za oceanem. Chwalony, nagradzany na festiwalach, kandydujący do miana gry roku. Na forach dyskusyjnych amerykańscy gracze nie mogli się nadziwić, jak to możliwe, że u nich Painkiller kosztuje $50, a w Polsce $5. teraz to my możemy im zazdrościć.

NCAA wyłącznie od Electronic Arts

Elrond, 12 kwietnia 2005, 12:30

Krótko trwała "żałoba" w szeregach Elektroników, którzy nie zdołali zapewnić sobie wyłączności na tworzenie gier z logo NBA w tytule (patrz Pięć firm zje tort z logiem NBA). Kierownictwo firmy powetowało sobie to niepowodzenie podpisaniem 6-cio letniej umowy wyłącznościowej z NCAA (National Collegiate Athletic Association), o czym poinformowała prasa branżowa.

Sukcesy i porażki antyterrorystów cz.2
Sukcesy i porażki antyterrorystów cz.2

Kull, 12 kwietnia 2005, 12:02

Dokładnie w połowie miesiąca na półki sklepowe trafi kolejna część serii SWAT tym razem oznaczona cyfrą 4... Miłośnicy tego gatunku gier ponownie będą mieli okazję na dokładne zaplanowanie i przeprowadzenie najtrudniejszych operacji... Dlatego też jeszcze przed premierą tej gry postanowiliśmy przypomnieć kilka słynnych wydarzeń z udziałem antyterrorystów, które rzeczywiście miały miejsce w historii. Wydarzeń, które nie zawsze miały szczęśliwe zakończenie...

Nowa gra z Hellboy'em w roli głównej
Nowa gra z Hellboy'em w roli głównej

ComCo, 12 kwietnia 2005, 11:56

Czerwony demon Hellboy, komiksowa postać wykreowana przez uznanego rysownika Mike'a Mignola, po raz trzeci pojawi się w produkcji elektroniczno-rozrywkowej. O ile pierwsze dwa tytuły (jeden na konsole PlayStation, drugi na PeCety) z jego udziałem obeszły się bez większego echa (zadecydowało o tym słabe wykonanie), o tyle tym razem Hellboy ma pokazać się graczom z lepszej strony.

Nowe sposoby zarabiania pieniędzy dzięki Project Entropia

Elrond, 12 kwietnia 2005, 10:59

Fanom gier z rodzaju MMO, znana jest z pewnością nazwa Project Entropia. Tytuł ten wyróżnia się spośród innych reprezentantów swojego gatunku głównie tym, iż gracze mogą swobodnie wymieniać walutę obowiązującą w grze (PED) na "żywą" gotówkę a dodatkowo system ten działa w drugą stronę - dolary możemy zamieniać na PEDy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwy był zakup wirtualnej wyspy ze świata gry...

Zapowiedź Commandos Strike Force w Hyde Parku

Redakcja GRYOnline.pl, 12 kwietnia 2005, 10:51

W dziale Hyde Park opublikowaliśmy zapowiedź oczekiwanych Commandos Strike Force. Tekst jest autorstwa jednego z naszych czytelników – serdecznie zapraszamy do lektury.

A Vampyre Story – premiera przesunięta
A Vampyre Story – premiera przesunięta

Krooliq, 12 kwietnia 2005, 10:49

Niezbyt optymistyczne wiadomości mamy dziś dla wszystkich oczekujących na premierę gry przygodowej pt. A Vampyre Story. Aktualnie producent tego tytułu, czyli zespół developerski Autumn Moon Entertainment podał do wiadomości, że zerwał umowę z niemieckim wydawcą Bad Brain Entertainment i w związku z tym premiera A Vampyre Story będzie opóźniona.

Yu-Gi-Oh! Online czeka na miłośników gry karcianej
Yu-Gi-Oh! Online czeka na miłośników gry karcianej

ComCo, 12 kwietnia 2005, 10:42

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w Japonii, Stanach Zjednoczonych oraz na kontynencie europejskim wystartowała nowa, wieloosobowa produkcja online, tym razem bezpośrednio związana z grą karcianą Yu-Gi-Oh!. Yu-Gi-Oh! Online, bo tak brzmi nazwa programu, pozwala miłośnikom tejże karcianki na dowolną wymianę wirtualnych kart i toczenie pojedynków (tzw. dueli) z innymi użytkownikami podczas przebywania w Sieci.

Upadek brytyjskich imprez branżowych

Łosiu, 12 kwietnia 2005, 10:29

Przyznam szczerze, że pierwszego kwietnia, kiedy zobaczyłem nieoficjalne doniesienia związane z odwołaniem kilku brytyjskich imprez branżowych, tj. Game Zone Live (dawniej Game Star Live), ECTS, SCoRE oraz Game Developers Conference Europe, wziąłem to za zwykły dowcip. Jednak wczoraj wieczorem wszelkie wątpliwości związane z tą informacją rozwiały brytyjskie serwisy informacyjne (m.in. Gamesindustry czy MCV), podając do wiadomości, że grupa CMP, odpowiedzialna za te imprezy, oficjalnie potwierdziła wcześniejsze doniesienia.

Zimowemu białemu szaleństwu nie koniec, bo nadciąga SSX 4

eLKaeR, 12 kwietnia 2005, 10:10

Zima wprawdzie już za nami, ale fani szalonej jazdy na snowboardzie nie powinni się wcale tym martwić, ponieważ zbliża się moment premiery czwartej części popularnego cyklu gier pt. SSX. Ludzie z koncernu Electronic Arts ujawnili właśnie pierwsze precyzyjne informacje tekstowe, dotyczące nadchodzącego produktu.

Nie będzie Ghost Recon 2 na PC

ComCo, 12 kwietnia 2005, 09:36

Tytuł niniejszej wiadomości mówi chyba (niestety) wszystko. UbiSoft i członkowie studia Red Storm anulowali prace nad PeCetową wersją taktycznej gry akcji, pt. Tom Clancy's Ghost Recon 2. Owa informacja została podana w formie oświadczenia na oficjalnej witrynie drugiej części serii.

Demise na sprzedaż

Krystian Smoszna, 12 kwietnia 2005, 09:18

Wydany przeszło pięć lat temu komputerowy RPG o nazwie Demise jest na sprzedaż. I nie chodzi tu wcale o kolejne kopie wiekowej gry, ale o wszystko co związane jest ze wspomnianym tytułem: własność intelektualną, kod źródłowy, oficjalna strona programu, forum i baza użytkowników, którzy zakupili ów produkt. Takie oto rewelacje napłynęły do nas z obozu Pharaoh Productions.

Nowa gra ojca serii Dark Fall

eLKaeR, 12 kwietnia 2005, 09:09

Ostatnie trzy lata przyniosły entuzjastom gier przygodowych dwie części serii Dark Fall, czyli The Journal i Lights Out. Obie pozycje zostały zaprojektowane przez developera (Jonathan Boakes), przygotowującego teraz kolejny interesujący produkt elektroniczno-rozrywkowy dla komputerów osobistych klasy PC o tytule The Lost Crown: A Warning to the Curious.

Top 10 gier na PC w UK (12/04/05)

Krystian Smoszna, 12 kwietnia 2005, 08:57

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na PC w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest czternastą w tym roku i obejmuje okres od 3 do 9 kwietnia.

Crytek pracuje nad czymś dużym i ujawnia datę premiery Far Cry Instincts

ComCo, 12 kwietnia 2005, 08:25

Po wydaniu Far Cry, pracownicy zespołu developerskiego Crytek Studios wcale nie złożyli broni. Oprócz prac nad konsolową wersją swojego hitu, tj. Far Cry Instincts, udało im się także podpisać porozumienie z branżowym gigantem wydawniczym, korporacją Electronic Arts, na mocy którego pracują obecnie nad zupełnie nowym tytułem.