Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 1 kwietnia 2005

Najczęściej wyszukiwane tytuły na GOL-u - Marzec 2005

Redakcja GRYOnline.pl, 1 kwietnia 2005, 19:19

W piątym zestawieniu najczęściej wyszukiwanych na Grach-OnLine tytułów gier – za marzec 2005 – wzrosło zainteresowanie grami spod szyldu Gwiezdnych Wojen, za sprawą Republic Commando. Debiut oczekiwanego Driv3ra zepchnął z pozycji lidera GTA, zapewne nie na długo, jako że tytuł ten okazał się wyjątkowo rozczarowujący. Przesunięcie się w górę drugiej części The Sims tłumaczyć należy wydaniem dodatku Na studiach.

Poradnik: Chłopaki nie płaczą

Redakcja GRYOnline.pl, 1 kwietnia 2005, 17:44

Poradnik do, opartej na motywach kultowego filmu, gry Chłopaki nie płaczą zawiera kompletny opis przejścia całego dramatu – zarówno prologu jak i wszystkich trzech aktów.

Desant kolejnej partii pudełek z World of Warcraft na obszarze Starego Kontynentu

ComCo, 1 kwietnia 2005, 14:39

Popularność World of Warcraft na Starym Kontynencie wyraźnie przerosła najśmielsze oczekiwania twórców tego MMORPG-a, tj. firmy Blizzard Entertainment. W związku z tym, producent rozesłał do europejskich sklepów 250 tysięcy dodatkowych egzemplarzy pudełkowej wersji gry, które będą dostępne w sprzedaży od 15 kwietnia.

Freedom Force vs. The Third Reich w przeglądarce stron internetowych
Freedom Force vs. The Third Reich w przeglądarce stron internetowych

Krystian Smoszna, 1 kwietnia 2005, 14:31

Zamieszczony na oficjalnej stronie Freedom Fighters vs. The Third Reich licznik, nieubłaganie wskazuje, ile dni pozostało jeszcze do europejskiej premiery programu. Aby nikomu ten czas się nie dłużył, autorzy z Irrational Games, postanowili umieścić na niej prostą grę nazwaną Fight for Freedom, do której obsługi wystarczy zwykła przeglądarka internetowa.

Tomb Raider: Legend nareszcie oficjalnie

eLKaeR, 1 kwietnia 2005, 13:05

Po wcześniejszych zakulisowych sygnałach (vide news z 29 marca 2005) dotarła wreszcie do nas oficjalna zapowiedź następnej odsłony popularnej serii Tomb Raider. Nowa gra otrzymała podtytuł Legend i jest opracowywana przez korporację developerską Crystal Dynamics, mającą w swoim dorobku np. pamiętny cykl Legacy of Kain.

Powstaje Grandia III
Powstaje Grandia III

eLKaeR, 1 kwietnia 2005, 12:12

W naszej recenzji sprzed prawie dwóch lat PeCetowa wersja Grandia II została podsumowana, jako „(...) gra, przy której można się świetnie bawić.”. Na pewno w przyszłości dokładnie przyjrzymy się trzeciej części cyklu Grandia (jego początek datuje się na 1998 rok), ponieważ koncern Square Enix oficjalnie zapowiedział takową.

PlayStation 3 również korzysta ze skradzionych technologii?

Krooliq, 1 kwietnia 2005, 11:50

W marcu na wewnętrznym spotkaniu zarządu Sony Computer Entertainment z kluczowymi postaciami z firm z całego świata miał odbyć się pokaz konsoli nowej generacji, czyli PlayStation 3. Marzec minął... i cisza – prezentacja PS3 nie odbyła się. Wczoraj natomiast japoński Reuters doniósł, iż SCE oficjalnie podała do wiadomości, że odwołano wcześniej zaplanowaną prezentację.

500 000 sztuk Nintendo DS znalazło już nabywców w Europie

Cisek, 1 kwietnia 2005, 11:31

Sukces najnowszej konsoli Nintendo w Europie nadal trwa. Po spektakularnej premierze o której pisaliśmy już kilkakrotnie przyszła kolej na dane dotyczące sprzedaży od dnia debiutu na rynku (11 marca) do soboty wielkanocnej. Tak więc konsolę DS posiada obecnie w swoich domach 500 000 Europejczyków.

Joint Task Force - nowy RTS

Kull, 1 kwietnia 2005, 10:16

W październiku ubiegłego roku informowaliśmy o tajemniczym projekcie, jaki miał powstać za inicjatywą holenderskiego wydawcy HD Interactive i programistów ze studia Mithis Interactive. Od tego momentu słuch o enigmatycznym programie zaginął. Tymczasem, belgijski magazyn o grach komputerowych „PC GamePlay” opublikował kilka konkretnych informacji dotyczących nowego tytułu od HD Interactive.

Wygraj wybory parlamentarne w Polsce!
Wygraj wybory parlamentarne w Polsce!

Michał Bobrowski, 1 kwietnia 2005, 10:11

Kancelaria Sejmu nie zgodziła się na objęcie patronatu nad nową produkcją wrocławskich programistów z Magic Software. W dniu dzisiejszym opublikowany został pierwszy oficjalny press release dotyczący gry strategicznej pt. „Grupa Trzymająca Władzę”.

Top 10 gier w US (01/04/05)

Krystian Smoszna, 1 kwietnia 2005, 09:40

Przedstawiamy jedenaste notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 13 do 19 marca.

Still Life w "złocie"

Krystian Smoszna, 1 kwietnia 2005, 09:24

Mimo obaw związanych z wykupieniem przez UbiSoft kanadyjskiego oddziału firmy Microids, tej ostatniej bez problemów udało się dotrzymać terminu wydania przygodówki o nazwie Still Life. Gra osiągnęła właśnie „złoty” status i zgodnie z planem, trafi na amerykański rynek już za dwa tygodnie.

Historia lubi się powtarzać: Doom 3 na konsolę Xbox już w rękach piratów

Krystian Smoszna, 1 kwietnia 2005, 09:00

O dużym pechu może mówić firma id Software i koncern Activision. Już od kilku dni bez większych problemów dostępna jest w sieci nielegalna wersja gry Doom 3, przeznaczona na konsolę Xbox. Tym samym powtórzyła się sytuacja z sierpnia ubiegłego roku, kiedy na kilka dni przed premierą PeCetowej edycji programu, również ona wyciekła do Internetu.

Pierwszy dodatek do Half-Life 2 oficjalnie zapowiedziany
Pierwszy dodatek do Half-Life 2 oficjalnie zapowiedziany

Krystian Smoszna, 1 kwietnia 2005, 08:41

Nie trzeba parać się magią, aby przewidzieć, że Half-Life 2 musi doczekać się oficjalnego dodatku. O różnych plotkach związanych z pierwszym rozszerzeniem do tego produktu, pisaliśmy na łamach naszego serwisu wielokrotnie. Dzisiaj możemy udzielić wreszcie konkretów: add-on jest już w trakcie produkcji i zadebiutuje na rynku w drugiej połowie bieżącego roku.

Po Battlefield 2 czas na Battlefield Purple Heart z udziałem Lenny'ego Kravitza
Po Battlefield 2 czas na Battlefield Purple Heart z udziałem Lenny'ego Kravitza

eLKaeR, 1 kwietnia 2005, 07:07

Wraz z początkiem tegorocznych wakacji powinna pojawić się w sklepach interesująco zapowiadająca się gra Battlefield 2. Nowa odsłona flagowej elektroniczno-rozrywkowej marki szwedzkiej firmy Digital Illusions traktować ma o operacjach militarnych z przełomu XX i XXI wieku. Znacznie szerszy zakres tematyczny poruszy natomiast następny przedstawiciel serii Battlefield, noszący podtytuł Purple Heart.