Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 22 kwietnia 2005

Poradnik: Axis & Allies

Redakcja GRYOnline.pl, 22 kwietnia 2005, 19:41

Poradnik do gry Axis & Allies zawiera szczegółowe wskazówki dotyczące rozgrywania bitew, przegląd umiejętności generałów, uwagi na temat doboru i wykorzystania poszczególnych jednostek oraz opis wszystkich kampanii dostępnych w opcji Campaign.

Bójka Odyseusza z Jazonem i Minotaura ze Sfinksem już blisko
Bójka Odyseusza z Jazonem i Minotaura ze Sfinksem już blisko

eLKaeR, 22 kwietnia 2005, 15:15

Krwiożerczy cyklop imieniem Polifem został oślepiony przez przebiegłego Odyseusza, powracającego ze zburzonej Troi do Itaki. Jednak obu tych postaci nigdy nie spotkał Jazon, przewodzący słynnej wyprawie Argonautów po legendarne złote runo. Inaczej sprawę widzą autorzy z firmy Vermillion Entertainment, przygotowujący nową PeCetową grę walki, nawiązującą do greckiej mitologii. Wkrótce ujrzymy demo.

American Conquest: Divided Nation - garść szczegółów

ComCo, 22 kwietnia 2005, 14:47

O tym, że powstaje druga część strategii czasu rzeczywistego American Conquest i ochrzczono ją podtytułem Divided Nation, mogliście przeczytać w pierwszej z dzisiejszych wiadomości, dotyczącej gier, jakie firma CDV pokaże na majowych targach E3. Najwyższa jednak pora na bliższe przyjrzenie się tej produkcji, która powstaje w siedzibie ukraińskiego zespołu developerskiego GSC GameWorld (twórcy dwóch dotychczasowych odsłon cyklu Cossacks).

Wieloosobowe turnieje w Armies of Exigo

Elrond, 22 kwietnia 2005, 13:44

Firma Black Hole Entertainment oraz serwis AOX Tactics pragną połączyć swoje siły i dać w ręce fanów Armies of Exigo możliwość rozgrywania wieloosobowych, sieciowych turniejów. AOX Tactics już wcześniej korzystała z wieloosobowego dema Armies of Exigo do przeprowadzania turniejów, teraz jednak będą się one odbywać na większą skalę.

Uzbrojone ciężarówki z Rosji z nowymi tablicami rejestracyjnymi
Uzbrojone ciężarówki z Rosji z nowymi tablicami rejestracyjnymi

eLKaeR, 22 kwietnia 2005, 12:55

Ponad dwieście lat po straszliwym planetarnym kataklizmie toczyć się będzie akcja nowej trójwymiarowej gry dla PC, szykowanej przez pracowników rosyjskiej firmy Targem. Pierwotnie dzieło naszych wschodnich sąsiadów nosiło nazwę ExMachina, ale teraz developerzy postanowili dokonać zmiany.

Electronic Arts oskarżone o oszustwa giełdowe

Łosiu, 22 kwietnia 2005, 11:20

Pod koniec ubiegłego roku świat obiegła informacja o złożeniu pozwu sądowego przez pracowników koncernu EA, skierowanego właśnie przeciwko Electronic Arts, związanego ze złym traktowaniem i nie wypłacaniem wynagrodzenia za nadgodziny. Dziś EA znowu stanęło w obliczu sprawy sądowej, lecz tym razem dużo poważniejszej, dotyczącej domniemanych, nielegalnych machinacji giełdowych kierownictwa firmy.

Powstaje sequel gry przygodowej pt. Conspiracies

eLKaeR, 22 kwietnia 2005, 10:10

Gry wirtualne rodem z Grecji jawią się Polakowi, jako temat cokolwiek egzotyczny. Niemniej jednak właśnie w ojczyźnie demokracji powstała przygodówka o nazwie Conspiracies, wydana pierwotnie dwa lata temu i mająca być wprowadzona nad Wisłę dzięki firmie PLAY w połowie przyszłego miesiąca (sugerowana cena detaliczna wyniesie 19 PLN). Tymczasem studio developerskie Anima-PPD szykuje już sequel.

Valve Software o Half-Life 2: Aftermath, dodatku The Lost Coast i wersji konsolowej

eLKaeR, 22 kwietnia 2005, 09:09

Posiadacze PeCetowej edycji Half-Life 2 z całą pewnością nie mogą się już doczekać komercyjnej premiery pierwszego oficjalnego rozszerzenia tej bestsellerowej pozycji, noszącego podtytuł Aftermath i krótko opisywanego przez nas m.in. trzy dni temu. Na temat omawianego dodatku wypowiedział się właśnie Doug Lombardi, czyli dyrektor marketingu z firmy Valve Software.

Activision na E3

Krystian Smoszna, 22 kwietnia 2005, 09:03

Do koncernów, które zaprezentowały już swoją ofertę na rozpoczynające się w maju targi E3, dołączył kolejny gigant – firma Activision. W tym roku jej stoisko zapowiada się niezwykle ciekawie, a to za sprawą nowej odsłony Quake’a oraz Call of Duty.

Scarface: The World is Yours trafi na PC, obejrzyjcie pierwsze screenshoty!
Scarface: The World is Yours trafi na PC, obejrzyjcie pierwsze screenshoty!

ComCo, 22 kwietnia 2005, 08:58

O tym, że w grze Scarface nie usłyszymy głosu Ala Pacino informowaliśmy wczoraj. Niemal tuż po tamtej wiadomości, pojawiły się pierwsze screenshoty, bliżej prezentujące opracowywaną grę akcji/TPP. Najważniejszy jest jednak w tym momencie fakt, że oprócz wydań konsolowych (Sony PlayStation 2 oraz Microsoft Xbox), opisywana produkcja doczeka się również wersji na komputery klasy PC!

Prace nad Duke Nukem Forever na ukończeniu

Krystian Smoszna, 22 kwietnia 2005, 08:16

W czerwcowym numerze popularnego magazynu PC Gamer opublikowano bogatą zapowiedź gry Prey – tytułu, o którym po kilku latach przerwy znowu zrobiło się głośno w branży elektronicznej rozrywki. Nie to jednak jest najistotniejsze z punktu widzenia naszej informacji. Otóż, pod koniec artykułu, redaktorzy serwisu przyznali, iż widzieli działającą wersję Duke Nukem Forever.

Sekret twórców serii Max Payne

eLKaeR, 22 kwietnia 2005, 08:08

Procesory graficzne ze stajni korporacji ATI Technologies posłużą podczas majowych targów E3 2005 do prezentacji nowej gry, tworzonej w głębokiej tajemnicy przez ojców bestsellerowego cyklu Max Payne. Wstępnie pisaliśmy już o tym przed dwoma dniami, a dzisiaj powracamy do tematu z uwagi na pojawienie się kolejnych informacji.

Guild Wars – status GOLD
Guild Wars – status GOLD

ComCo, 22 kwietnia 2005, 08:07

Zgodnie z planem i wcześniejszymi zapowiedziami, firma ArenaNet podała informacje o zakończeniu developingu (status „gold”) swojej najnowszej gry multiplayer online action-RPG z akcją osadzoną w fantastycznym świecie, tj. Guild Wars. Omawiany tytuł trafi do sklepów na zachodzie dokładnie 28 kwietnia. O premierze w Polsce jeszcze nic nie wiemy.

Doom 3 na konsolę Xbox komercyjnym sukcesem

Krystian Smoszna, 22 kwietnia 2005, 07:52

Brytyjski oddział koncernu Activision jest bardzo zadowolony z wyników sprzedaży Doom 3 na konsole Xbox. Mimo ośmiomiesięcznego spóźnienia w stosunku do edycji PC, program na Wyspach rozchodzi się jak ciepłe bułeczki.

CDV Software na E3

Krystian Smoszna, 22 kwietnia 2005, 07:04

Do grona wystawców na majowych targach E3, które odbędą się w Los Angeles, dołącza również niemiecki koncern CDV Software. Poniżej znajdziesz listę gier, jakie firma zamierza pokazać w trakcie trzydniowej imprezy. Większość z nich koncentruje się wokół tematyki II wojny światowej.