Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 28 kwietnia 2005

Sean Bean odwiedzi Silent Hill - obsada i nowe zdjęcia
Sean Bean odwiedzi Silent Hill - obsada i nowe zdjęcia

Cisek, 28 kwietnia 2005, 14:48

To niewątpliwie duża radość dla wszystkich wielbicieli serii. Po kilku mniej znanych nazwiskach do projektu dołączyła gwiazda z pierwszej ligi Hollywood - Sean Bean. Aktor, znany z trylogii Władca Pierścieni, Ronina, GoldenEye, Troji, Equilibrium może być dla nas gwarantem niezłego poziomu widowiska.

Garść konkretów i ogólników na temat piątej części cyklu Heroes of Might and Magic

ComCo, 28 kwietnia 2005, 13:53

Od momentu oficjalnej, dość ogólnej zapowiedzi piątej odsłony cyklu Heroes of Might and Magic minęło już trochę czasu, zaś światło dzienne ujrzał szereg bardziej szczegółowych informacji odnośnie przygotowywanej pozycji. Zainteresowanych tym tematem miłośników turowych gier strategicznych (i nie tylko ich) zapraszam do niniejszej wiadomości, gdzie wymieniłem praktycznie wszystkie, znane obecnie doniesienia na temat HoM&M V.

Przemoc naznaczona - polskie wydanie Punishera
Przemoc naznaczona - polskie wydanie Punishera

Łukasz Malik, 28 kwietnia 2005, 13:14

Dzisiejsza premiera polskiej wersji Punishera jest doskonałą okazją aby poruszyć problem oznaczania gier o treści nieodpowiedniej dla młodych graczy. Pomimo, że na niektórych grach wydawanych w naszym kraju znajdujemy oznaczenia PEGI lub ELSPA, to Polska nie znajduje się oficjalnie na liście krajów, w których obowiązuje ogólnoeuropejski system klasyfikacji gier PEGI.

Sunflowers i KOCH Media podpisały kontrakt

Krooliq, 28 kwietnia 2005, 12:49

Dziś firma Sunflowers podała do wiadomości, że jej najnowsze produkcje, czyli gry ANNO 3 oraz Paraworld będą dystrybuowane w niemieckojęzycznych państwach przez KOCH Media, a w pozostałych europejskich krajach firma ta będzie wydawcą w/w tytułów.

Rewelacyjne wyniki sprzedaży Gran Turismo 4

Krooliq, 28 kwietnia 2005, 11:49

Dziś pozostajemy w tematyce wyników finansowych koncernu Sony. Aktualnie firma ogłosiła ogólnoświatowe rezultaty sprzedaży czwartej odsłony popularnej serii wyścigów samochodowych, czyli gry Gran Turismo 4.

Xbox 360 - kompatybilne wstecznie ale co jeszcze?

Elrond, 28 kwietnia 2005, 11:15

Rozgorączkowanie fanów czekających na pojawienie się następcy Xboxa, posiadającego 360 w nazwie sięgnęło już prawie zenitu. Nic więc dziwnego, iż w sieci znaleźć można coraz więcej różnego rodzaju "faktów" o nowej konsoli Microsoftu. Postanowiliśmy po raz kolejny przedstawić Wam nowe rewelacje na jej temat.

200,000 Brytyjczyków „zagrywa się” na Nintendo DS

ComCo, 28 kwietnia 2005, 10:43

Nowa konsola kieszonkowa koncernu Nintendo, tj. Dual Screen, wciąż notuje zaskakująco wysokie wyniki sprzedaży na obszarze Starego Kontynentu. Wspominaliśmy już, że Nintendo DS nabyło już ponad 500,000 Europejczyków, kolejne wieści przybyły zaś z Wielkiej Brytanii. Tam nowa platforma znika ze sklepowych półek najszybciej - ilość sprzedanych egzemplarzy przekroczyła bowiem 200,000.

Kiepskie wyniki sprzedaży Tribes: Vengeance

ComCo, 28 kwietnia 2005, 10:37

Zaprzestanie ulepszania Tribes: Vengeance, o czym informowaliśmy pod koniec marca, okazało się być pierwszym krokiem korporacji Vivendi Universal Games w celu zakończenia ogólnego wspierania opisywanej strzelanki pierwszoosobowej po premierze w październiku ubiegłego roku. Powodem takiego stanu rzeczy były - nikt tego nie ukrywa - kiepskie, wręcz beznadziejne wyniki sprzedaży gry.

Nowy MMORPG od Sony?

Elrond, 28 kwietnia 2005, 10:35

Jak informuje serwis CNN, gigant rynku komputerowego, Sony, zamierza przestać kojarzyć się sieciowym graczom jedynie ze światem EverQuest przepełnionym magią, w którym walka odbywa się "średniowiecznymi" metodami. W związku z tym firma planuje zaistnienie w nowej konwencji, gdzie bitwy rozgrywane będą przy użyciu bardziej nowoczesnych środków zagłady.

Czwarty kwartał rozliczeniowy Sony w liczbach

Krooliq, 28 kwietnia 2005, 10:21

Koncern Sony opublikował właśnie swoje wyniki sprzedaży, jakie zostały osiągnięte w czwartym kwartale rozliczeniowym, który zakończył się 31 marca bieżącego roku. Liczby te nie są zbyt optymistyczne dla Sony.

Blizzard banuje konta, gracze sami odchodzą z World of Warcraft

Elrond, 28 kwietnia 2005, 10:16

Firma Blizzard już niejednokrotnie udowadniała, iż nie będzie tolerować żadnych przejawów nieuczciwej gry w swoim sztandarowym obecnie produkcie, World of Warcraft (Nieuczciwi gracze, Nielegalni handlarze). I tym razem karząca ręka sprawiedliwości dosięgła kolejnych oszustów.

Diablo III w produkcji?

Elrond, 28 kwietnia 2005, 09:58

Tak drodzy Czytelnicy, wzrok Was nie myli a nam nie pokręciły się daty - to nie jest prima aprilis. Istnieją przesłanki aby sądzić, iż 3 część hitu ze stajni Blizzarda ujrzy światło dzienne!

Remake Total Annihilation już w sieci!
Remake Total Annihilation już w sieci!

Krystian Smoszna, 28 kwietnia 2005, 09:48

Do dzisiaj uważana jest za najlepszą strategię czasu rzeczywistego w historii komputerowej rozrywki, co potwierdził w lutym ubiegłego roku popularny magazyn GameSpy, umieszczając ją na pierwszym miejscu listy RTS-ów wszechczasów. Mowa oczywiście o Total Annihilation, programie firmy Cavedog z 1997 roku, który trwale zapisał się w świadomości graczy jako produkt niemal doskonały.

Atari Flashback ponownie na rynku

Krystian Smoszna, 28 kwietnia 2005, 08:46

22 listopada ubiegłego roku, na amerykańskim rynku pojawiła się konsola Atari Flashback, która oferowała możliwość zabawy dwudziestoma klasycznymi hitami, cieszącymi się dużą popularnością kilkanaście lat temu. Biorąc pod uwagę ogromny sukces komercyjny tego przedsięwzięcia (sprzedano ponad 550 tysięcy urządzeń), koncern Atari zdecydował się pójść za ciosem i stworzyć kolejną konsolę.

Szczegóły europejskiej edycji Classic Gaming Expo

Krystian Smoszna, 28 kwietnia 2005, 07:52

13 sierpnia 2005 roku w brytyjskim mieście Croydon po raz kolejny odbędzie europejska edycja CGE – imprezy w całości poświęconej klasyce elektronicznej rozrywki. Organizatorzy tych specyficznych w branży „targów” opublikowali wczoraj oficjalne oświadczenie prasowe, w którym zapowiedziano liczne atrakcje, a także obecność najznamienitszych postaci, na stałe wpisanych do historii gier.

S.T.A.L.K.E.R. dopiero w grudniu?

Krystian Smoszna, 28 kwietnia 2005, 07:10

Dawno nie pisaliśmy nic o ukraińskim zespole GSC Game World oraz powstającej w wielkich bólach grze, zatytułowanej S.T.A.L.K.E.R. Pomijając dziewiętnastą rocznicę awarii w Czarnobylu, którą w krótkiej nocie uczczono na oficjalnej stronie programu, w sieci pojawiła się kolejna wskazówka odnośnie premiery tej wielce wyczekiwanej strzelaniny.

Pariah w "złocie"

Krystian Smoszna, 28 kwietnia 2005, 06:45

Pariah w tłoczni! Takie oto wieści napłynęły wczoraj z obozu Groove Games, wydawcy nowej strzelaniny przygotowanej przez studio Digital Extremes. Gra osiągnęła tym samym status „gold” i zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, trafi na rynek już w poniedziałek, 2 maja.

Top 10 gier w US (28/04/05)

Krystian Smoszna, 28 kwietnia 2005, 06:33

Przedstawiamy piętnaste notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 10 do 16 kwietnia.