Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2005, 09:54

autor: Elrond

Firma Take Two podana do sądu za sprzedaż "nie swojej" gry

Niewielka firma wydawnicza Ideas From the Deep, zorientowana na gry rodzinne, pozwała do sądu giganta rynku branżowego, Take Two Interactive. Przedstawiciele IFD twierdzą, iż Take Two wydaje i sprzedaje kopie gry, do której wszelkie prawa licencyjne posiada właśnie IFD. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, iż IFD nie mając odpowiednich funduszy na wytoczenie batalii sądowych poinformowała ...

Niewielka firma wydawnicza Ideas From the Deep, zorientowana na gry rodzinne, pozwała do sądu giganta rynku branżowego, Take Two Interactive. Przedstawiciele IFD twierdzą, iż Take Two wydaje i sprzedaje kopie gry, do której wszelkie prawa licencyjne posiada właśnie IFD. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, iż IFD nie mając odpowiednich funduszy na wytoczenie batalii sądowych poinformowała o wszystkim ... FBI.

Jak dowiedzieli się redaktorzy serwisu GameDaily.biz, prezes IFD skontaktował się z wydziałem przestępstw intelektualnych FBI gdzie złożył doniesienie na Take Two na temat nielegalnej sprzedaży gry Bugdom, która od stycznia 2002 znajduje się w serii Global Star firmowanej przez tego wydawcę. W chwili obecnej nie wiadomo jeszcze jak cała ta sprawa się rozwinie ani jaki będzie jej finał, jednak jest to chyba pierwszy wypadek w branży, który rozwiązywany jest przy "pomocy" FBI.

A winna całemu zamieszaniu jest wspomniana już gra Bugdom. Została ona stworzona w 1999 przez Pangea Software a prawa do przeniesienia jej na platformę PC rok później wykupiła firma Gathering of Developers. Niedługo później GOD przejęta została przez Take Two, ale z powodu niewywiązania się z płatności, licencja na Bugdom została stracona. W roku 2002, założyciele IFD, Lane Roathe oraz John Romero (tak, ten od Dooma:), postanowili zakupić prawa do gry. Z niewiadomych przyczyn, Take Two nadal sprzedaje Bugdom bez odpowiednich licencji co spowodowało podjęcie tak drastycznych kroków przez IFD.

Więcej o Bugdom znajdziecie na jej oficjalnej stronie.