Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2005, 14:41

autor: Elrond

Codemasters na E3 - w jakim celu?

Wczoraj informowaliśmy Was, iż na zbliżających się targach Electronic Entertainment Expo zabraknie stoiska Codemasters, jednak przedstawiciele firmy pojawią się na nich osobiście, nie wiadomo tylko w jakim celu. Dzisiaj cel ten jest już znany. Prezes firmy Codemasters, David Darling, wygospodarował wielomilionowy fundusz, który zostanie przeznaczony na pozyskanie i finansowanie nowych serii...

Wczoraj informowaliśmy Was, iż na zbliżających się targach Electronic Entertainment Expo zabraknie stoiska Codemasters, jednak przedstawiciele firmy pojawią się na nich osobiście, nie wiadomo tylko w jakim celu. Dzisiaj cel ten jest już znany. Prezes firmy Codemasters, David Darling, wygospodarował wielomilionowy fundusz, który zostanie przeznaczony na pozyskanie i finansowanie nowych serii wydawniczych.

Szefem zespołu "myśliwych", których zadaniem jest wyszukiwanie i pozyskiwanie nowych gier na targach E3, został Peter Zetterberg, którego kariera w branży trwa już ponad 12 lat. Zespół Zetteberga będzie spotykać się ze studiami developerskimi, które poszukują wydawców dla swoich obecnych i przyszłych projektów. Codemasters zainteresowani są grami na konsole obecnej i przyszłej generacji oraz na komputery osobiste (w tym gry online).

"Jeśli tworzycie grę i nie macie jeszcze wydawcy, bądź też nie jesteście zadowoleni z obecnej umowy wydawniczej, chcemy z wami porozmawiać," zachęca Zetteberg. "Bądźcie z nami w kontakcie, spotkamy się na targach i przedyskutujemy opcje wydawnicze, które może wam zaproponować firma Codemasters ."