Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2005, 09:49

autor: ComCo

Fund4Games przejmuje prawa do gier z dawnego katalogu wydawniczego Acclaim

Fund4Games, firma która była i jest głównym sponsorem powstania Juiced, a także współpracuje z wieloma innymi, małymi studiami developerskimi, wykupiła prawa do dwóch tytułów, za których przygotowanie odpowiadał upadły już teraz koncern Acclaim. Mowa tu o następujących pozycjach: Interview With A Made Man oraz ATV: Quad Power Racing 3. Wspomniana spółka rozpoczęła poszukiwania chętnych wydawców.

Fund4Games, firma która była i jest głównym sponsorem powstania Juiced, a także współpracuje z wieloma innymi, małymi studiami developerskimi, wykupiła prawa do dwóch tytułów, za których przygotowanie odpowiadał upadły już teraz koncern Acclaim. Mowa tu o następujących pozycjach: Interview With A Made Man oraz ATV: Quad Power Racing 3. Wspomniana spółka rozpoczęła też poszukiwania chętnych wydawców.

Interview with a Made Man będzie dynamiczną grą akcji, opartą ponoć na prawdziwych wydarzeniach. Graczom przypadnie rola niejakiego Joey'a Verola, którego życiowym celem jest wspinanie się po szczeblach mafijnej organizacji przestępczej (walka na ulicach, napady, zabójstwa czy porwania to chleb powszedni w tym tytule). W Interview with a Made Man nie zabraknie walki wręcz, licznych wymian ognia (25 broni) oraz używania przeciwników jako tzw. „żywej tarczy”.

Z kolei ATV: Quad Power Racing 3 to kolejna odsłona serii, w której grający ścigają się prowadząc tytułowe quady (coś jakby motocykle motocrossowe na czterech kółkach). Producent zapowiada 25 pojazdów do wyboru (nie zabraknie możliwości wprowadzania w nich modyfikacji), sześć trybów gry, wykonywanie efektownych sztuczek w czasie rywalizacji, dopracowaną oprawę audio-wizualną i tryb online.

Obie produkcje powstają wyłącznie na konsole: Sony PlayStation 2 oraz Microsoft Xbox. Ich prezentacja odbędzie się na tegorocznych targach E3 w Los Angeles (pokaz za zamkniętymi drzwiami).

Szefowie Fund4Games oczywiście zdają sobie sprawę, że podjęty przez nich krok był dość ryzykowny. W końcu działania polegające na odgrzebywaniu dawno już pochowanych produkcji „growych” nie należą ani do najprzyjemniejszych, ani do najprostszych. Decyzja była jednak po stokroć przemyślana i w dalszej perspektywie może okazać się istotna dla rozwoju omawianej firmy. Ponadto, Fund4Games zakupiło prawa do jeszcze dwóch tytuł z dawnego katalogu wydawniczego Acclaim, jednak - póki co - przedstawiciele prasowi milczą...