Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2005, 13:10

Sony uruchomi wirtualne targowisko dla użytkowników EverQuest II

Stosunkowo niedawno głośno było o procederze sprzedawania wirtualnych przedmiotów z gry World of WarCraft na aukcjach internetowych. Blizzard sumiennie tępi nieuczciwych graczy, blokując im konta. Również włodarze Sony poirytowani obserwują takie historie w przypadku EverQuest II, ale nie posuwają się do aż tak drastycznych metod. Wręcz przeciwnie, panowie postanowili sami wejść do "interesu".

Stosunkowo niedawno głośno było o procederze sprzedawania wirtualnych przedmiotów z gry World of WarCraft na aukcjach internetowych. Firma Blizzard Entertainment sumiennie tępi nieuczciwych jej zdaniem graczy, blokując im konta. Również włodarze Sony Online Entertainment poirytowani obserwują tego typu historie w przypadku EverQuest II, ale nie posuwają się do aż tak drastycznych metod. Wręcz przeciwnie, panowie postanowili sami wejść do „interesu”.

Station Exchange to nowa usługa, która już niedługo zostanie uruchomiona przez firmę Sony Online Entertainment. Będzie ona pełnić rolę wirtualnego targowiska, gdzie wszyscy zainteresowani będą mogli handlować zdobytymi podczas gry dobrami. Szef koncernu – John Smedley – twierdzi, że tylko w ten sposób można wyeliminować proceder oszustw ze strony nieuczciwych kontrahentów, które nagminnie powtarzają się w przypadku niekontrolowanych aukcji. Usługa Station Exchange zadebiutuje pod koniec czerwca i niewykluczone, że w przyszłości przyczyni się do narodzenia osobnego produktu MMO, całkowicie opartego na modelu ekonomicznym.

W ramach usługi Station Exchange będzie można uzyskać nie tylko wirtualną walutę i przedmioty, ale również bohaterów (rzecz dotyczy tylko kilku serwerów). Sony Online Entertainment będzie nadzorować aukcje, nie uczestnicząc bezpośrednio w procesie sprzedaży lub kupna. W najbliższym czasie zostanie uruchomiona specjalna ankieta, w której użytkownicy określą, czy Station Exchange jest im w ogóle potrzebny. Od wyników ankiety uzależniona będzie decyzja o objęciu usługą poszczególnych serwerów.

Więcej informacji na temat EverQuest II uzyskacie z naszej Encyklopedii Gier.