Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2005, 12:15

W 80 dni dookoła świata z francuskim wydawcą

Najnowsza propozycja firmy Frogwares’ – Around the World in 80 Days (W 80 Dni Dookoła Świata) ma już wydawcę, na razie jednak tylko na terytorium Francji. Został nim koncern Focus Home Interactive. Gra trafi na tamtejszy rynek pod koniec bieżącego roku.

Najnowsza propozycja firmy Frogwares’Around the World in 80 Days (W 80 Dni Dookoła Świata) ma już wydawcę, na razie jednak tylko na terytorium Francji. Został nim koncern Focus Home Interactive. Gra trafi na tamtejszy rynek pod koniec bieżącego roku.

Around the World in 80 Days to gra, której fabuła luźno nawiązuje do popularnej powieści Juliusa Verne’a. Gracz wcieli się w rolę młodego podróżnika Olivera, który postanawia dokonać niebywałej rzeczy – okrążyć glob na pokładzie latającej machiny w ciągu osiemdziesięciu dni. Wszystko w imię zakładu i uratowania honoru wujka, konstruktora maszyny. W trakcie eskapady koniecznie będzie zbieranie charakterystycznych przedmiotów z różnych zakątków świata, potwierdzających to, że Oliver faktycznie tam przebywał. Program doskonale łączy żywiołowość gry akcji z tradycyjną „przygodówką”. Podczas zabawy będziemy nie tylko latać, ale również korzystać z usług naziemnych wehikułów i olbrzymich zwierząt.

Poniżej znajdziesz kilka screenshotów z tej ciekawie zapowiadającej się produkcji:

W 80 dni dookoła świata z francuskim wydawcą - ilustracja #1
W 80 dni dookoła świata z francuskim wydawcą - ilustracja #2
W 80 dni dookoła świata z francuskim wydawcą - ilustracja #3