Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2010, 14:30

Wieści ze świata (Ghost Recon: Future Soldier, Assassin's Creed II, S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci) 15/04/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o dużym rozszerzeniu do Pirates of the Burning Sea, darmowym trialu Global Agenda i mapie multiplayer do S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci, kolejnych problemach Infinity Ward, a także opóźnieniu premiery iPada. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o dużym rozszerzeniu do Pirates of the Burning Sea, darmowym trialu Global Agenda i mapie multiplayer do S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci, kolejnych problemach Infinity Ward, a także opóźnieniu premiery iPada. Zapraszamy do lektury.

Pirates of the Burning Sea

Firma Flying Lab Software podzieliła się szczegółowymi informacjami na temat pierwszego dużego rozszerzenia do gry MMOcRPG Pirates of the Burning Sea. Power & Prestige wprowadzi do gry zmiany w karierze oraz bitwach morskich, a także sześćdziesiąt nowych questów, możliwość przejęcia kontroli nad portem i kilka usprawnień w sferze grafiki (dotyczących przede wszystkim oświetlenia postaci). Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że w niedalekiej przyszłości uruchomione zostaną beta testy dodatku, w których będą mogły wziąć udział osoby posiadające aktywny abonament. Flying Lab przyjmuje już zgłoszenia i zapowiada rychłe ujawnienie daty rozpoczęcia testów.

Global Agenda

W ofercie Steama pojawił się trial szpiegowsko-taktycznej gry MMO Global Agenda, uprawniający do darmowego testowania dzieła Hi-Rez Studios aż do osiągnięcia 15 poziomu doświadczenia. Mechanikę rozgrywki gry możecie sprawdzić wcielając się w ośmiu różnych bohaterów. Plik z grą waży 8.2 GB.

Wieści ze świata (Ghost Recon: Future Soldier, Assassin's Creed II, S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci) 15/04/10 - ilustracja #1

S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci

GSC Game World udostępniło wszystkim posiadaczom pecetowej strzelaniny FPP S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci darmową mapę do starć w trybie multiplayer, noszącą nazwę Close Combat. Możecie ją pobrać bezpośrednio z serwerów ukraińskiego studia.

Infinity Ward

Studio Infinity Ward opuściło kolejnych dwóch producentów, donosi serwis Kotaku. Chodzi o animatorów Marka Grigsby’ego oraz Paula Messerly’ego. W sumie studio odpowiedzialne za wyprodukowanie m.in. podserii Call of Duty: Modern Warfare straciło już trzynastu istotnych pracowników, ze zwolnionymi szefami Vincem Zampellą oraz Jasonem Westem na czele. Dwaj ostatni, usunięci z firmy przez Activision za rzekomą niesubordynację, założyli już studio Respawn Entertainment działające pod egidą Electronic Arts).

Yu-Gi-Oh! 5D's Decade Duels

Jeszcze wiosną do sprzedaży za pośrednictwem serwisu Xbox Live Arcade trafi specjalna edycja karcianki Yu-Gi–Oh!, opracowana przez Konami. Japońska firma zapowiedziała, ze Yu-Gi-Oh! 5D's Decade Duels, inspirowane znanymi na całym świecie anime i mangą, będzie mogło liczyć na regularne wsparcie dodatkami DLC.

Grasshopper Manufacture

Z informacji pozyskanych przez serwis Superannuation wynika, że nowa produkcja studia Grasshopper Manufacture (Killer 7, No More Heroes) będzie nosić nazwę Closer. Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że poznaliśmy w ten sposób tytuł gry z gatunku survival horror, powstającej na bazie silnika Unreal Engine 3 we współpracy z firmą Electronic Arts.

Apple

W związku z olbrzymią popularnością iPada w Stanach Zjednoczonych (500 tysięcy sprzedanych egzemplarzy w pierwszym tygodniu), firma Apple podjęła decyzję o przesunięciu międzynarodowego debiutu tabletu na końcówkę maja. Nowy termin dotyczy Australii, Kanady, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii, Hiszpanii, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii, gdzie iPad miał pierwotnie zadebiutować pod koniec kwietnia. 10 maja mieszkańcy tych państw będą mogli zacząć składać zamówienia przedpremierowe na tablet Apple’a.

Ghost Recon: Future Soldier

Francuski serwis JeuxFrance donosi, że Ghost Recon: Future Soldier w wersji na Xboksa 360 będzie oferować wsparcie dla kontrolera Project Natal. Z plotki wynika, że w grze firmy Ubisoft zawarty zostanie specjalny tryb rozgrywki, w którym będziemy sterować żołnierzami przy użyciu ruchów i gestów. Future Soldier ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

Wieści ze świata (Ghost Recon: Future Soldier, Assassin's Creed II, S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci) 15/04/10 - ilustracja #2

Assassin’s Creed II

Przygodowa gra akcji Assassin’s Creed II autorstwa firmy Ubisoft została uhonorowana wpisem do Księgi Rekordów Guinessa. Produkcja od kwietnia 2009 roku do kwietnia 2010 roku znalazła się na rekordowej liczbie 127 okładek czasopism z 32 krajów świata.

Xbox Live

Koncern Microsoft potwierdził, że zmiany w systemie sprzedaży Microsoft Points pozostaną wdrożone wyłącznie w amerykańskim Xbox Live. Przypominamy, że od kilku dni gracze mieszkający w Stanach Zjednoczonych mogą kupować punkty MS w zestawach po 400 (4,99 dolarów), 800 (9,99 dolarów), 1600 (19,99 dolarów) oraz 4000 (49,99 dolarów). Do tej pory obowiązujące pułapy prezentowały się następująco: 500, 1000, 2000, 5000, co w wielu przypadkach doprowadzało do pozostania na koncie niewielkiej liczby punktów, które bardzo ciężko było wydać na coś opłacalnego.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Air Aces: Pacific

Doctor Who: The Adventure Games

Prince of Persia: Zapomniane Piaski

SBK X: Superbike World Championship PC

SBK X: Superbike World Championship PS3

SBK X: Superbike World Championship X360

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Mytheon - PvP gameplay

SKATE 3 - Z dziennika dewelopera #5

Wyspa Tajemnic

Sam & Max: Season 3 - The Devil’s Playhouse

Gramy w Splinter Cell: Conviction – tryb współpracy

Battle of the Immortals

Split/Second - Z dziennika dewelopera #1

gry