Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Global Agenda (PC)

Global Agenda PC

Szpiegowsko-taktyczny MMORPG wykorzystujący silnik Unreal Engine 3, którego akcja rozgrywa się na Ziemi w XXII wieku. Jako wytrenowani i wyposażeni w najnowsze gadżety specjalni agenci bierzemy udział w różnorodnych misjach.

Akcji | TPP | science fiction | zagraj za darmo | PvP | PvE | MMO

PC Windows
Okładka Global Agenda (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1lutego2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Global Agenda to debiutancka gra niezależnego studia deweloperskiego Hi-Rez Studios. Jest to osadzony w niedalekiej przyszłości szpiegowsko-taktyczny MMORPG wykorzystujący silnik Unreal Engine 3. Twórcy postawili na odejście od tradycyjnych realiów, w których zazwyczaj osadzone są gry MMO (fantasy, kosmos, pole bitwy). Akcja Global Agenda rozgrywa się na Ziemi w XXII wieku. Gracze jako wytrenowani i wyposażeni w najnowsze gadżety specjalni agenci biorą udział w różnorodnych misjach odbywających się w ramach niewidzialnej wojny toczonej na wiedzę i technologię.

Produkcja zawiera w sobie główne elementy charakterystyczne dla gatunku RPG – możliwość kreacji własnej postaci oraz doboru jej cech i umiejętności, które ulegają rozwojowi w trakcie rozgrywki. Stworzony przez nas agent musi chronić swoją sekretną tożsamość, a jednocześnie zdobywać nowe informacje (które w przedstawionym w grze świecie są na wagę złota), zabezpieczać je i rozszerzać swoje wpływy działania.

Możemy również przyłączać się do agencji zrzeszających innych graczy albo tworzyć własne i działać w ich ramach biorąc udział w wyścigu technologicznym po wiedzę umożliwiającą opracowanie jak najbardziej zaawansowanej broni. Działania podejmowane przez agencje wpływają na wydarzenia i lokacje w świecie gry.

Global Agenda zawiera ponadto liczne elementy gry akcji. Możemy uczestniczyć w dynamicznych walkach toczonych na odległość lub w zwarciu, zarówno w ramach misji solowych, jak i tych rozgrywanych w kooperacji. Rywalizować możemy nie tylko z agencjami stworzonymi przez autorów i istniejącymi od początku w świecie gry, lecz także tymi założonymi przez innych graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 145 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Global Agenda

12+

Wymagania sprzętowe Global Agenda

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki GeForce 7800 GT lub lepsza
  • 15 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Studio Hi-Rez zapowiedziało sieciową strzelankę Global Agenda 2
Studio Hi-Rez zapowiedziało sieciową strzelankę Global Agenda 2

wiadomość4 października 2012

Mamy dobre wieści dla fanów gry Global Agenda. Zespół Hi-Rez Studios zapowiedział jej kontynuację. Druga część powstaje z myślą o pecetach i skoncentruje się na aspekcie PvP, czyli na sieciowych pojedynkach pomiędzy graczami.

Wieści ze świata (LEGO Universe, Global Agenda, PlayStation Network) 31/1/12
Wieści ze świata (LEGO Universe, Global Agenda, PlayStation Network) 31/1/12

wiadomość31 stycznia 2012

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o zamknięciu serwerów gry LEGO Universe, nowym projekcie studia Harmonix, dodatkach DLC w usłudze Nintendo Network, a także czasowym wyłączeniu PlayStation Network.

Wieści ze świata (Rage, Global Agenda, Epic Games) 22/09/11

wiadomość22 września 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o ścieżce dźwiękowej do Rage, darmowym rozszerzeniu do Global Agenda, braku planów nt. rozwoju marki Unreal, sądowym starciu Viacom i Harmonix, a także sklepie internetowym studia Reality Pump. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Call of Duty, Deus Ex: Bunt Ludzkości, Playdead) 26/08/11

wiadomość26 sierpnia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o przyszłości Call of Duty, nowej grze twórców Limbo, oficjalnej zapowiedzi wznowienia Sonic CD, łatce do Deus Ex: Bunt Ludzkości na PC, a także upadku Faxion Online. Zapraszamy do lektury.

Darmowa gra Global Agenda osiąga sukcesy

wiadomość5 lipca 2011

Global Agenda, futurystyczna strzelanka multiplayer, odnosi spore sukcesy odkąd stała się darmową grą. Twórcy chwalą się ogromnym wzrostem popularności swojego dzieła i przekonują, że obecnie zarabiają na nim więcej niż kiedykolwiek.