Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2012, 14:10

autor: Sarge

Wieści ze świata (LEGO Universe, Global Agenda, PlayStation Network) 31/1/12

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o zamknięciu serwerów gry LEGO Universe, nowym projekcie studia Harmonix, dodatkach DLC w usłudze Nintendo Network, a także czasowym wyłączeniu PlayStation Network.

Glowfish

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Glowfish. Dzieło studia Mumbo Jumbo możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 2,49 euro (ok. 11 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Global Agenda

Jutro miną dwa lata od premiery gry MMO Global Agenda. Z tej okazji zespół Hi-Rez Studios udostępni graczom m.in. darmowego zwierzaka oraz nagrodę dla uczestników turnieju PvP. Produkcja może się pochwalić milionem zarejestrowanych użytkowników.

LEGO Universe

Zgodnie z zeszłorocznymi zapowiedziami, z końcem stycznia zamknięto serwery gry LEGO Universe. Produkcja studia Net Devil okazała się finansowym niewypałem – głównie przez wzgląd na konstrukcję wirtualnego świata, którego niektóre rejony pozostawały darmowe (pozostałe wymagały opłacania abonamentu). Wielu graczy przebywało tylko w bezpłatnych miejscach, a brak opcji mikropłatności stanowił swoisty gwóźdź do trumny dla tego tytułu.

Wieści ze świata (LEGO Universe, Global Agenda, PlayStation Network) 31/1/12 - ilustracja #1

Harmonix

Studio Harmonix pracuje nad nową grą na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz Facebooka. Taka informacja pojawiłą się w życiorysie Briana Chana, który zajmuje stanowisko czołowego projektanta przy „niezapowiedzianym tytule”. Deweloper potwierdził serwisowi Shacknews, że przygotowywanych jest kilka produkcji, a więcej informacji poznamy wkrótce. Przypomnijmy, że zespół Harmonix stoi m.in. za serią Rock Band oraz Dance Central.

Nintendo Network

Satoru Iwata wyjaśnił, że firma Nintendo nie zamierza w żaden sposób ograniczać deweloperów w kwestii zawartości dodatków DLC, których wsparcie zaoferuje nadchodząca usługa Nintendo Network. O ile produkcje wydawane przez giganta z Kyoto mają być „kompletnym doświadczeniem” bez wyciętych elementów, tak inne studia będą miały pełną dowolność w tym zakresie. Oznacza to, że również w serwisie Nintendo Network będziemy mogli natrafić na kontrowersyjne DLC, których nie brakuje na łamach Xbox Live czy PlayStation Network.

PlayStation Network

2 lutego o godzinie 14:00 rozpoczną się prace konserwacyjne w serwisie PlayStation Network, które potrwają do 3 lutego o godzinie 8:00. Niestety, nie uściślono o jaką strefę czasową chodzi. W trakcie przerwy wyłączone będą usługi PlayStation Store oraz PlayStation Home, a także opcja konfiguracji konta i rejestracji. Osoby, które zalogują się do sieci przed rozpoczęciem prac, będą mogły pozostać online do momentu wyłączenia konsoli.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Elemental: Fallen Enchantress

Yesterday

Hard Reset

Inversion

SSX

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

King Arthur II – zwiastun na premierę

Mass Effect 3 – Special Forces Multiplayer

Aliens: Colonial Marines – trailer #2

Kingdoms of Amalur: Reckoning – kulisy produkcji #10 nowy świat do zbadania (PL)

Blacklight Retribution – Heavy Weapons

SSX – Uber Monday: Kaori Nishidake

Final Fantasy XIII-2 – trailer #5

FIFA Street (2012) – trailer #2

Gotham City Impostors – trailer #3

LittleBigPlanet 2 – The Muppets – trailer #1

Prototype 2 – Pre-Order Exclusive

Sanctum – trailer #1

Soulcalibur V – Algol, Edgemaster & Soul of Devil Jin

SSX – Own the Planet: Patagonia

Grand Slam Tennis 2 – kulisy produkcji #1 pro AI

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – Cinematic Trailer #2

Warlock: Master of the Arcane – trailer #2

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - gameplay