Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieX360
Okładka Dance Central 2 (X360)
OkładkaDance Central 2 (X360)

Dance Central 2 X360

Kontynuacja znanej, muzycznej gry tanecznej, autorstwa studia Harmonix. W grze wcielamy się w tancerza, który wykonuje szereg układów tanecznych, celem zdobycia jak najwyższej liczby punktów – a wszystko to przy wykorzystaniu kontrolera Kinect.

Towarzyskie | Kinect | muzyczne | taneczne | kooperacja | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dance Central 2 Premiera X360

25października2011

pudełko PL

28października2011

producent: Harmonix Music Systems wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios wydawca PL: Microsoft sp. z o.o. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dance Central 2 to kontynuacja popularnej gry tanecznej, wydanej jako jeden z tytułów startowych dla kontrolera Kinect. Część druga nie wprowadza zbyt wielu rewolucyjnych zmian do rozgrywki i nadal bazuje na sprawdzonych pomysłach, ale nie brakuje w niej kilku usprawnień, których domagali się fani. Za stworzenie produkcji po raz kolejny odpowiada studio Harmonix, które na rynku gier muzycznych ma duże doświadczenie – wcześniej stworzyło takie tytuły jak Amplitude, Frequency, czy serię Rock Band.

W grze zawarto ponad 40 nowych piosenek, wzbogaconych o kilkadziesiąt utworów dostępnych za pośrednictwem dodatków DLC. Możliwe jest także przeniesienie wszystkich kawałków z pierwowzoru, wiąże się to jednak z koniecznością uiszczenia niewielkiej opłaty. Różnorodność gatunkowa jest bardzo duża, więc coś dla siebie znajdą zarówno fani hip hopu lub rapu, jak i popu czy R&B. W czasie zabawy gracz stara się odtworzyć figury, których symbole przez cały czas wyświetlane są w rogu ekranu. Jeśli udaje się bezbłędnie wykonywać daną choreografię, system nagradza odpowiednio dużą liczbą punktów.

Z myślą o początkujących usprawniono opcję Break It Down, pełniącą funkcję samouczka. Wcześniej mogliśmy w tym miejscu na spokojnie przetestować poszczególne figury, by następnie jak najlepiej je wykonywać. Teraz gra na bieżąco pokazuje popełniane błędy i sugeruje poprawne wykonanie danej sekwencji. Dzięki temu szybko można nauczyć się poprawnego tańczenia i na podstawie udzielanych wskazówek doskonalić tę sztukę.

Niezwykle oczekiwaną nowością w stosunku do poprzedniczki jest pełnoprawny tryb multiplayer. Wprawdzie poprzednio wspólna zabawa także była możliwa, ale gracze musieli na zmianę bawić się przed telewizorem. Teraz możliwe są pojedynki dwóch osób jednocześnie, co jeszcze bardziej wzmaga element rywalizacji i na bieżąco pozwala porównywać swoje dokonania ze znajomym. Co ciekawe, druga osoba może dołączyć nawet w środku trwania piosenki, a Kinect nie ma żadnych problemów z odpowiednim interpretowaniem ruchów.

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 97 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Dance Central 2 cena w dniu premiery: 179,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Dance Central 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Dance Central 2 Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Kinect