Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieX360
Okładka Lips (X360)
OkładkaLips (X360)

Lips X360

Lips to wyprodukowana przez studio iNiS gra muzyczna, w której gracze mogą sprawdzić swoje umiejętności wokalne. Ścieżka dźwiękowa tytułu oferuje bogatą kolekcję utworów z różnych gatunków muzycznych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by uzupełnić ją o własne piosenki.

Towarzyskie | muzyczne | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lips Premiera X360

18listopada2008

pudełko PL

21listopada2008

producent: iNiS wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios wydawca PL: Microsoft sp. z o.o. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Lips to niezbyt skomplikowana gra muzyczna, pod wieloma względami nawiązująca do konkurencyjnej serii SingStar. Gracz staje przed szansą poddania ocenie swoich umiejętności wokalnych, wykorzystując zawarte w grze piosenki lub własne utwory. Opisywana produkcja jest dziełem firmy iNiS, czyli autorów dość popularnej gry Elite Beat Agents. Lips przygotowano wyłącznie z myślą o użytkownikach konsoli Xbox 360.

Podstawowym elementem odróżniającym opisywaną grę od osiągnięć konkurencji jest usprawnione sterowanie. Lips oferuje pełne wsparcie dla dwóch bezprzewodowych mikrofonów z wbudowanymi czujnikami ruchu. Pozwala to na dodanie akompaniamentu w postaci perkusji. Co ciekawe, rolę tę mogą też pełnić standardowe kontrolery konsoli Xbox. Zabawa w dalszym ciągu opiera się jednak na formie rozrywki określanej mianem karaoke, czyli śpiewaniu popularnych piosenek z wykorzystaniem podpowiedzi w formie tekstu.

Omawiany produkt ma do zaoferowania bogatą kolekcję utworów, reprezentujących takie gatunki muzyczne jak pop czy dance. Lista piosenek obejmuje między innymi klasyki pokroju „Bust a Move” w wykonaniu Young MC, jak i bardziej współczesne brzmienia – „Mercy” (Duffy) czy „Young Folks” (Peter Bjorn and John). Autorzy przewidzieli ponadto możliwość pobierania nowych utworów z serwisu Xbox LIVE Marketplace oraz tworzenia własnej i łatwo dostępnej kolekcji.

Oprawa wizualna Lips prezentuje zbliżony poziom wykonania do innych gier z tego gatunku. W tle wyświetlany jest teledysk danego utworu lub materiał filmowy wybrany ze specjalnej listy. W centralnej części ekranu pojawia się natomiast tekst. Widoczne są tu też wskazówki odnośnie prawidłowej metody zaśpiewania danego fragmentu melodii. Po każdorazowym zakończeniu zabawy można liczyć na wyświetlenie szczegółowego podsumowania. Zawiera ono liczbę punktów oraz informację na temat zdobytych medali. Gra sukcesywnie nagradza gracza za jego osiągnięcia, odblokowując dostęp do nowych opcji.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.0 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Lips cena w dniu premiery: 199 PLN

Klasyfikacja PEGI Lips

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Lips Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • mikrofony
  • Xbox Live