Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieX360
Okładka Lips (X360)

Lips X360

Lips to wyprodukowana przez studio iNiS gra muzyczna, w której gracze mogą sprawdzić swoje umiejętności wokalne. Ścieżka dźwiękowa tytułu oferuje bogatą kolekcję utworów z różnych gatunków muzycznych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by uzupełnić ją o własne piosenki.

Towarzyskie | muzyczne | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Lips (X360)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

18listopada2008

21listopada2008

pudełko PL

Lips to niezbyt skomplikowana gra muzyczna, pod wieloma względami nawiązująca do konkurencyjnej serii SingStar. Gracz staje przed szansą poddania ocenie swoich umiejętności wokalnych, wykorzystując zawarte w grze piosenki lub własne utwory. Opisywana produkcja jest dziełem firmy iNiS, czyli autorów dość popularnej gry Elite Beat Agents. Lips przygotowano wyłącznie z myślą o użytkownikach konsoli Xbox 360.

Podstawowym elementem odróżniającym opisywaną grę od osiągnięć konkurencji jest usprawnione sterowanie. Lips oferuje pełne wsparcie dla dwóch bezprzewodowych mikrofonów z wbudowanymi czujnikami ruchu. Pozwala to na dodanie akompaniamentu w postaci perkusji. Co ciekawe, rolę tę mogą też pełnić standardowe kontrolery konsoli Xbox. Zabawa w dalszym ciągu opiera się jednak na formie rozrywki określanej mianem karaoke, czyli śpiewaniu popularnych piosenek z wykorzystaniem podpowiedzi w formie tekstu.

Omawiany produkt ma do zaoferowania bogatą kolekcję utworów, reprezentujących takie gatunki muzyczne jak pop czy dance. Lista piosenek obejmuje między innymi klasyki pokroju „Bust a Move” w wykonaniu Young MC, jak i bardziej współczesne brzmienia – „Mercy” (Duffy) czy „Young Folks” (Peter Bjorn and John). Autorzy przewidzieli ponadto możliwość pobierania nowych utworów z serwisu Xbox LIVE Marketplace oraz tworzenia własnej i łatwo dostępnej kolekcji.

Oprawa wizualna Lips prezentuje zbliżony poziom wykonania do innych gier z tego gatunku. W tle wyświetlany jest teledysk danego utworu lub materiał filmowy wybrany ze specjalnej listy. W centralnej części ekranu pojawia się natomiast tekst. Widoczne są tu też wskazówki odnośnie prawidłowej metody zaśpiewania danego fragmentu melodii. Po każdorazowym zakończeniu zabawy można liczyć na wyświetlenie szczegółowego podsumowania. Zawiera ono liczbę punktów oraz informację na temat zdobytych medali. Gra sukcesywnie nagradza gracza za jego osiągnięcia, odblokowując dostęp do nowych opcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.0 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199 PLN

Wymagania sprzętowe Lips

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • mikrofony
  • Xbox Live
Wieści ze świata (Bayonetta, Quake III Arena, Tales of Monkey Island) 4/12/09
Wieści ze świata (Bayonetta, Quake III Arena, Tales of Monkey Island) 4/12/09

wiadomość4 grudnia 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowa odsłona muzycznego Lips, demo Bayonetty, premiera DOFUS 2.0, 10 lat Quake III Arena i 15 lat PlayStation, 6 milionów Wii w Wielkiej Brytanii i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Killzone 2, BioShock, Castlevania) 28/05/09

wiadomość28 maja 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: EA i Activision z listami wydawniczymi na E3, prezentacja MAG na E3, adaptacja filmowa Castlevania podobno skasowana, Echoes of War ponownie w sprzedaży i inne. Zapraszamy do lektury.

Mikrofon z Lips w innych grach muzycznych
Mikrofon z Lips w innych grach muzycznych

wiadomość6 kwietnia 2009

Karaoke na Xboksie 360, czyli Lips, jakie jest, każdy widzi – jednym do gustu przypadło bardziej, innym mniej. Czego by jednak nie powiedzieć o grze, to należy przyznać, że bezprzewodowy mikrofon wchodzący w skład zestawu cechuje się naprawdę wysoką jakością wykonania. Dotąd jednak nie mogliśmy skorzystać z jego możliwości w innych grach. Sytuacja ta uległa na szczęście zmianie.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (13 lutego 2009)

wiadomość13 lutego 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Lemmy w Guitar Hero: Metallica, majowa premiera Pokemon Platinum, opóźnienie Dragon Quest IX, Walentynki w Lips i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (16 stycznia 2009)

wiadomość16 stycznia 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: niemal wykupiony Eidos, limitowana edycja Resident Evil 5, Persona na PSP, nowe artworki z Heavy Rain, chwila wytchnienia dla Midwaya, ścieżka dźwiękowa z Halo Wars i inne ciekawostki. Zapraszamy do lektury.