Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2009, 13:10

autor: Jiker

Wieści ze świata (Bayonetta, Quake III Arena, Tales of Monkey Island) 4/12/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowa odsłona muzycznego Lips, demo Bayonetty, premiera DOFUS 2.0, 10 lat Quake III Arena i 15 lat PlayStation, 6 milionów Wii w Wielkiej Brytanii i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowa odsłona muzycznego Lips, demo Bayonetty, premiera DOFUS 2.0, 10 lat Quake III Arena i 15 lat PlayStation, 6 milionów Wii w Wielkiej Brytanii i inne. Zapraszamy do lektury.

Lips

Microsoft Game Studios poinformowało, że wiosną 2010 roku do sprzedaży trafi nowa odsłona gry muzycznej LipsLips: Party Classics (X360). W zestawie znajdzie się czterdzieści skocznych utworów, w tym: Love Shack The B-52, Tubthumping Chumbawamby, I Will Survive Glorii Gaynor, Rock And Roll All Nite KISS, Wannabe Spice Girls, I Think We're Alone Now Tiffany oraz Y.M.C.A. Village People. To jednak nie koniec informacji na temat Lips.W tym miesiącu dojdzie bowiem do publikacji kolejnych DLC do oryginalnego Lips, w ramach których zaoferowane zostaną nowe piosenki. Z kolei już teraz użytkownicy Facebooka mogą skorzystać z aplikacji Lips Jukebox (wymagane posiadanie kamerki internetowej).

inFamous

Na łamach oficjalnego bloga PlayStation opublikowana została informacja o rychłej publikacji darmowego DLC do gry akcji inFamous na PlayStation 3, autorstwa studia Sucker Punch. Dodatek Gigawatt Blades zapewnia Cole’owi, głównemu bohaterowi gry, dostęp do specjalnych, elektrycznych ostrzy, przy pomocy których momentalnie jest on w stanie zlikwidować każdego słabszego przeciwnika. Premiera DLC odbędzie się 10 (USA) i 15 grudnia (UE). Sony Computer Entertainment podjęło jednocześnie decyzję o obniżeniu sugerowanej ceny gry do 39,99 dolarów/euro. Przypominamy, że przygody Cole’a zostały dotąd zakupione przez ponad milion posiadaczy PS3 i zdobyły bardzo wysokie noty w branżowych mediach.

Stany Zjednoczone

Z badań amerykańskiej grupy NPD wynika, że aż 82% spośród amerykańskich dzieci w wieku 2-17 lat, czyli około 55 milionów osób, regularnie gra w gry komputerowe i konsolowe (z tego około 51% w produkcje sieciowe). Najwięcej młodocianych graczy jest przedziale wiekowym 9-11 lat – około 12,5 milionów.

Bayonetta

Wersja demonstracyjna przygód wiedźmy Bayonetty została udostępniona w ramach serwisów Xbox Live i PlayStation Network. Europejska premiera bardzo dobrze ocenianego dzieła studia PlatinumGames (40/40 w Famitsu) odbędzie się 8 stycznia 2010 roku.

Tales of Monkey Island

Studio Telltale Games poinformowało, że premiera piątego, ostatniego rozdziału pecetowej przygodówki Tales of Monkey Island odbędzie się 8 grudnia. Więcej informacji na jego temat, w tym zestaw screenshotów oraz zwiastun, znajdziecie na łamach oficjalnej strony internetowej gry.

DOFUS

Firma ANKAMA udostępniła nową wersję darmowego MMORPG o tytule DOFUS, mającego podobno już ponad 25 milionów zarejestrowanych kont. Do edycji 2.0, funkcjonującej na odrębnych serwerach, mogą póki co dołączyć jedynie nowi gracze – możliwość migracji uczestników dotychczasowych wersji gry zostanie uruchomiona w najbliższym czasie. Szerszy opis tej kwestii znajdziecie na łamach oficjalnego forum gry. Przy okazji ANKAMA oświadczyła, że do 16 grudnia obowiązywać będzie dwutygodniowy okres, w trakcie którego zdobyte punkty doświadczenia będą liczone podwójnie.

Wieści ze świata (Bayonetta, Quake III Arena, Tales of Monkey Island) 4/12/09 - ilustracja #1

Terminal Reality

Studio Terminal Reality pracuje na wysokobudżetową produkcją na Xboksa 360, robiącą użytek z kontrolera Project Natal – tak wynika z ogłoszenia o pracę, zamieszonego na łamach platformy JobSeeker serwisu Gamasutra. Przypominamy, że studio zasłynęło z wyprodukowania takich gier, jak Ghostbusters: The Video Game bądź też serii Bloodrayne.

Quake III Arena

Przed dwoma dniami wszyscy fani sieciowej zabawy spod znaku Quake III Arena rozpoczęli wielkie świętowanie. Z jakiego powodu? Otóż, dzieło id Software, będące jedną z najpopularniejszych multiplayerowych strzelanin w historii, obchodziło 2 grudnia dziesiąte urodziny. Wszystkiego najlepszego.

PlayStation

PlayStation – pierwsza konsola japońskiego koncernu Sony – obchodzi piętnastolecie istnienia. 3 grudnia 1994 roku ogłoszona została rewolucja. 32-bitowa konsola pozostawiła w pokonanym polu wszystkich dotychczasowych liderów rynku, prezentując trójwymiarowe gry, bijące pod względem jakości dotychczasowe produkcje na głowę. Zapoczątkowała również okres dynamicznego rozwoju rynku elektronicznej rozrywki. W ciągu 15 lat gracze na całym świecie zakupili grubo ponad 100 milionów egzemplarzy tej platformy.

Nintendo Wii

Nintendo Wii w ciągu trzech lat obecności na brytyjskim rynku znalazło sześć milionów nabywców. Konsola została tym samym najszybciej sprzedającą się platformą w historii rynku Wielkiej Brytanii.

Smith & Tinker

Firma Smith & Tinker, założona w 2007 roku przez Jordana Weismana (wcześniej właściciel FASA Studios), zwolniła 30% załogi. Przedstawiciele przedsiębiorstwa poinformowali, że zmniejszenie liczby zatrudnionych wyniknęło z chęci powrotu do normalnego rozmiaru studia. Dodatkowi pracownicy zostali zatrudnieniu w związku z chęcią dokończenia w terminie sieciowej produkcji o tytule Nanovor. Przypominamy, że Smith & Tinker posiada prawa do takich marek, jak MechWarrior, Shadowrun oraz Crimson Skies.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Backbreaker

Vancouver 2010 X360

Vancouver 2010 PS3

Metro 2033

Might and Magic: Clash of Heroes

Avatar: The Game

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Blade & Soul

Tekken 6

Zombie Driver

Gramy w The Saboteur Gramy!

Gramy w DiRT 2 na PC Gramy!

Gwiazdkowe Zakupy - Nintendo video felieton

Avatar: The Game

Silent Hill: Shattered Memories

Star Trek Online

gry