Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Dofus (PC)

Dofus PC

Dofus to produkcja z gatunku MMOcRPG stworzona we francuskim studiu programistycznym Ankama. Przenosi ona graczy do baśniowego świata zrealizowanego przy użyciu ładnej i bardzo barwnej grafiki 2D.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | MMO

PC Windows
Okładka Dofus (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1września2005

Dofus to produkcja z gatunku MMOcRPG stworzona we francuskim studiu programistycznym Ankama. Przenosi ona graczy do baśniowego świata zrealizowanego przy użyciu ładnej i bardzo barwnej grafiki 2D. Większość elementów jakie widzimy na ekranie zostało ręcznie narysowanych, a całość stylem wykonania przywołuje skojarzenia z dalekowschodnią mangą skrzyżowaną z charakterystycznym francuskim, mocno bajkowym, fantasy. Tradycyjnie dla tego typu produkcji, tłem dla przygód jakie przeżywają gracze, jest walka pomiędzy dobrem a złem.

Kraina jaką zaoferowali nam autorzy jest bardzo zróżnicowana i rozległa. Składa się z 17 sporych rozmiarów stref, z których każda odznacza się odmiennym ukształtowaniem terenu, florą i fauną. Znajdziemy wśród nich m.in.: dwa, nastawione wrogo względem siebie, miasta Bonta i Brakmar, wyspę stworków nazywanych Wabbitami czy też osadę na wodzie – Suffokię. Przemierzając je natrafimy na całą gamę przeróżnych monstrów, począwszy od zwykłych golemów i minotaurów a na zabójczych i wrednych smokach skończywszy. Tworząc swojego bohatera, możemy wybierać spośród 11 klas postaci (w tym wojownik, łotrzyk, uzdrowiciel czy mag specjalizujący się w czarach wpływających na pogodę) oraz 30 profesji, dzięki którym spełnimy się jako wytwórca broni, handlarz czy zbieracz ziół. Warto dodać, że ilość zaklęć jakie mogą rzucać nasi awatarzy jest całkiem spora i przekracza liczbę 360.

Na nudę w DOFUSie narzekać nie można, bowiem poza odkrywaniem jeszcze nie widzianych obszarów, czeka na nas pokaźna ilość questów do wykonania. Na dodatek tytuł ten pozwala nie tylko na walki z potworami (PvE), ale także z innymi graczami (PvP). Pomimo tego, iż rozgrywka przebiega w czasie rzeczywistym, to potyczki toczą się w systemie turowym. Dużą przyjemnością dla poszczególnych osób jest także pozyskiwanie nowego, lepszego ekwipunku oraz współdziałanie z innymi graczami (wspólne wyprawy, gildie etc).

Gra wymaga uiszczania comiesięcznych opłat abonamentowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 245 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dofus

odpowiednia dla każdego wieku

Dofus Touch - nadchodzi mobilna wersja klasycznego pecetowego MMORPG Dofus
Dofus Touch - nadchodzi mobilna wersja klasycznego pecetowego MMORPG Dofus

wiadomość14 czerwca 2016

Studio Ankama Games rozpoczęło w kanadzie testy Dofus Touch, czyli mobilnej wersji klasycznego pecetowego MMORPG Dofus, które jest regularnie rozwijane od 2004 roku. Tytuł dostępny będzie w modelu free-to-play.

Gra MMO Dofus z 30 milionami zarejestrowanych kont
Gra MMO Dofus z 30 milionami zarejestrowanych kont

wiadomość20 kwietnia 2010

Gra o tytule Dofus – obecnie jedna z najpopularniejszych produkcji MMO – pokonała kolejną istotną granicę. Mianowicie, firma Ankama Games ujawniła w trakcie paryskiej konferencji Ankama Convention, że w ramach wykreowanego przez nią uniwersum gracze z całego świata założyli już ponad 30 milionów kont.

Slage – hack'n'slash w świecie Dofus i Wakfu
Slage – hack'n'slash w świecie Dofus i Wakfu

wiadomość11 kwietnia 2010

Francuska firma Ankama Studio, która miłośnikom gatunku MMOcRPG kojarzy się z grami Dofus i Wakfu, ujawniła prace nad utrzymanym w podobnym klimacie hack'n'slashem. Póki co wiadomo niewiele ponad to, że gra zatytułowana Slage ukaże się w wersji na komputery PC. Więcej szczegółów na temat tej produkcji poznamy za tydzień.

Wieści ze świata (Bayonetta, Quake III Arena, Tales of Monkey Island) 4/12/09
Wieści ze świata (Bayonetta, Quake III Arena, Tales of Monkey Island) 4/12/09

wiadomość4 grudnia 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowa odsłona muzycznego Lips, demo Bayonetty, premiera DOFUS 2.0, 10 lat Quake III Arena i 15 lat PlayStation, 6 milionów Wii w Wielkiej Brytanii i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (16 marca 2009)

wiadomość16 marca 2009

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: DLC Toy Soldiers także dla PC, 10-dniowy trial Dungeons and Dragons Online, Media Molecule pracuje nad nową grą, zapowiedź Crysis Maximum Edition, Dofus bije rekordy i inne. Życzymy miłej lektury.