Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Dofus (PC)
OkładkaDofus (PC)

Dofus PC

Dofus to produkcja z gatunku MMOcRPG stworzona we francuskim studiu programistycznym Ankama. Przenosi ona graczy do baśniowego świata zrealizowanego przy użyciu ładnej i bardzo barwnej grafiki 2D.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dofus Premiera PC

1września2005

producent: Ankama Studio wydawca: Ankama Studio Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dofus to produkcja z gatunku MMOcRPG stworzona we francuskim studiu programistycznym Ankama. Przenosi ona graczy do baśniowego świata zrealizowanego przy użyciu ładnej i bardzo barwnej grafiki 2D. Większość elementów jakie widzimy na ekranie zostało ręcznie narysowanych, a całość stylem wykonania przywołuje skojarzenia z dalekowschodnią mangą skrzyżowaną z charakterystycznym francuskim, mocno bajkowym, fantasy. Tradycyjnie dla tego typu produkcji, tłem dla przygód jakie przeżywają gracze, jest walka pomiędzy dobrem a złem.

Kraina jaką zaoferowali nam autorzy jest bardzo zróżnicowana i rozległa. Składa się z 17 sporych rozmiarów stref, z których każda odznacza się odmiennym ukształtowaniem terenu, florą i fauną. Znajdziemy wśród nich m.in.: dwa, nastawione wrogo względem siebie, miasta Bonta i Brakmar, wyspę stworków nazywanych Wabbitami czy też osadę na wodzie – Suffokię. Przemierzając je natrafimy na całą gamę przeróżnych monstrów, począwszy od zwykłych golemów i minotaurów a na zabójczych i wrednych smokach skończywszy. Tworząc swojego bohatera, możemy wybierać spośród 11 klas postaci (w tym wojownik, łotrzyk, uzdrowiciel czy mag specjalizujący się w czarach wpływających na pogodę) oraz 30 profesji, dzięki którym spełnimy się jako wytwórca broni, handlarz czy zbieracz ziół. Warto dodać, że ilość zaklęć jakie mogą rzucać nasi awatarzy jest całkiem spora i przekracza liczbę 360.

Na nudę w DOFUSie narzekać nie można, bowiem poza odkrywaniem jeszcze nie widzianych obszarów, czeka na nas pokaźna ilość questów do wykonania. Na dodatek tytuł ten pozwala nie tylko na walki z potworami (PvE), ale także z innymi graczami (PvP). Pomimo tego, iż rozgrywka przebiega w czasie rzeczywistym, to potyczki toczą się w systemie turowym. Dużą przyjemnością dla poszczególnych osób jest także pozyskiwanie nowego, lepszego ekwipunku oraz współdziałanie z innymi graczami (wspólne wyprawy, gildie etc).

Gra wymaga uiszczania comiesięcznych opłat abonamentowych.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 245 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dofus: Odpowiednia dla każdego wieku.