Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Dofus: The Riders of the Dragoturkey (PC)
OkładkaDofus: The Riders of the Dragoturkey (PC)

Dofus: The Riders of the Dragoturkey PC

The Riders of the Dragoturkey to pierwsze, oficjalne rozszerzenie gry z rodzaju MMORPG, Dofus, stworzonej przez francuską firmę deweloperską, Ankama Games.

To jest dodatek do gry Dofus.

RPG | fantasy | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dofus: The Riders of the Dragoturkey Premiera PC

17października2006

producent: Ankama Studio wydawca: Ankama Studio Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Riders of the Dragoturkey to pierwsze, oficjalne rozszerzenie gry z rodzaju MMORPG, Dofus, stworzonej przez francuską firmę deweloperską, Ankama Games. Dodatek wprowadza sporo nowości do rozgrywki, w tym m.in. nowe lokacje, możliwość korzystania z „wierzchowców” (tytułowy Dragonturkey), profesje, przedmioty czy interesujący system anty-botowy.

Podróżników odwiedzających świat Dofusa z pewnością ucieszy możliwość złapania dzikiego Dragonturkey i wykorzystania go jako zwierzęcia wierzchowego. Zwierzaki te możemy następnie hodować w specjalnie w tym celu skonstruowanych padokach, prywatnych (dostępnych jedynie dla członków danej gildii) oraz ogólnie dostępnych. Oprócz zwiększenia szybkości poruszania się po świecie oraz pojemności ekwipunku, wierzchowce oferują szereg innych bonusów, zależnych od rodzaju zwierzaka oraz pożywienia, które przyjmuje. Wpływ na bonusy ma również interakcja z naszymi podopiecznymi oraz trenowanie ich przy wykorzystaniu dostępnych urządzeń. Wiąże się z tym nowa profesja, Handyman, dzięki której właściciele prywatnych padoków mogą nabyć i zamontować w nich różne maszyny „treningowe”.

Kolejną nowością wprowadzoną do świata gry dzięki dodatkowi jest duży obszar nazwany The Koalak's Mountain, zamieszkiwany przez agresywne, koalopodobne stworzenia. Znajdziemy tam takie lokacje jak Wild Canyon, Kaliptus Forest czy Enchanted Lakes, należy jednak wziąć pod uwagę, iż mieszkańcy tych obszarów są dość wymagającymi przeciwnikami, i odwiedzanie tego zakątka w pojedynkę (o ile nie mamy dobrze rozwiniętej postaci) nie jest dobrym pomysłem. O „złej sławie” tego obszaru może świadczyć fakt, iż w kilka dni po wprowadzeniu go do rozgrywki drastycznie wzrosło zapotrzebowanie na eliksiry odnawiające energię. W The Koalak's Mountain możemy znaleźć też sporo biegających na wolności Dragonturkeys i przy odrobinie szczęścia stać się posiadaczem jednego z nich.

Twórcy gry postanowili również odpowiedzieć na apele graczy dotyczące plagi chyba większości gier MMO – botów zbierających surowce. System zwalczający tego rodzaju aktywności oparty został na losowych walkach z tzw. obrońcami zasobów. Jeśli jesteś uczciwym graczem, zwycięstwo zostanie wynagrodzone 50 jednostkami konkretnego surowca, jeśli natomiast używasz jakiegoś makra – no cóż, walka może ciągnąć się dość długo i przeważnie kończy się śmiercią postaci. Funkcjonalnością, która z pewnością ucieszy graczy jest możliwość podejrzenia do wykonania jakiej rzeczy przydatny jest dany przedmiot, bądź też jakie przedmioty musimy skompletować aby wykonać przykładowo płaszcz czy broń.

Zmiany dotknęły także kilku różnych lokacji – na przykład wioska Bworków została poszerzona, dodano kilka dungeonów (w tym specjalnie przeznaczonych dla niskopoziomowych graczy) oraz możliwość wskrzeszania swoich zdechłych zwierząt. Należy jednak dodać iż ta operacja jest dość czasochłonna i do najłatwiejszych nie należy – jednak walka w ciele swojego zwierzaka jest raczej ciekawym przeżyciem. Gracze zauważą z pewnością dodatkowe rynki, na których możemy teraz sprzedawać i kupować m.in. zwierzęta, runy czy zwoje.

The Riders of the Dragoturkey wprowadza także sporo modyfikacji w dziedzinie czarów (np. zasięg, czas działania), zachowania się przeciwników czy też sposobu ich walki. Krótko mówiąc dodatek tchnął nieco świeżego powiewu w kolorowy świat Dofusa.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dofus: The Riders of the Dragoturkey: Odpowiednia dla każdego wieku.