Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3X360
Okładka Backbreaker (PS3)

Backbreaker

Symulator futbolu amerykańskiego, w którym szczególny nacisk położono na ukazanie efektów brutalnych szarż ze strony poszczególnych zawodników.

Sportowe | futbol amerykański

Okładka Backbreaker (PS3)

data premiery gry:

1cze2010

PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Backbreaker jest grą sportową podejmującą tematykę futbolu amerykańskiego. Nie charakteryzuje jednak realistycznym ujęciem tej dyscypliny, tak jak chociażby wydawana przez koncern Electronic Arts seria Madden NFL. Backbreaker oferuje bowiem bardziej zręcznościowe podejście do rozgrywki, ale z zachowaniem wszystkich zasad tego sportu. Producent włożył większość wysiłku w ukazanie ogromnej brutalności futbolu amerykańskiego.

Backbreaker jest debiutanckim projektem studia NaturalMotion, które do tej pory zajmowało się jedynie dostarczaniem narzędzi oraz engine’ów służących do animowania pojawiających się na ekranie postaci. Z usług tej firmy skorzystali między innymi tacy giganci branży elektronicznej jak Rockstar Games czy BioWare. Opisywany produkt powstał z myślą o posiadaczach dwóch różnych konsol – Xbox 360 oraz PlayStation 3. Obie wersje gry prezentują bardzo zbliżony poziom wykonania.

Głównym atutem omawianej produkcji jest zastosowanie wyjątkowo złożonych modułów odpowiedzialnych za symulowanie animacji biorących udział w zawodach graczy. Mowa tu przede wszystkim o szarżach oraz chwytach z udziałem sportowców. Użyta w grze technologia sprawia, iż każda akcja wygląda nieco inaczej. Ciała zawodników realistycznie zachowują się zarówno w pojedynkę, jak i w momencie kontaktu z innymi graczami.

Opisywany produkt wyraźnie stawia na konieczność podejmowania tego typu ryzykownych akcji. Jak już zostało powiedziane, Backbreaker oferuje arcade’owy charakter rozgrywki. W rezultacie można skupić się właśnie na wykonywaniu brutalnych szarż. Ponadto w nieznacznym stopniu zwiększono ogólne tempo rozgrywki.

Backbreaker do zaoferowania ma dość standardowy wachlarz trybów zabawy. Możemy bawić się zarówno w pojedynkę (uczestnicząc w mistrzostwach lub dowolnych zmaganiach), jak i z innymi graczami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 5 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,7 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Gry podobne do Backbreaker

Klasyfikacja PEGI Backbreaker

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Icebreaker – powstaje nowa gra dla fanów hokeja na lodzie
Icebreaker – powstaje nowa gra dla fanów hokeja na lodzie

wiadomość10 października 2010

Choć ostatnie wielkie sukcesy w hokeju na lodzie Brytyjczycy odnosili blisko 80 lat temu, nie przeszkadza im to w pracach nad grą poświęconą tej dyscyplinie sportów zimowych. Produkcją Icebreakera zajmuje się oksfordzkie studio NaturalMotion znane dotąd głównie z nowatorskich technologii animacyjnych zastosowanych m.in. w Star Wars: The Force Unleashed, Grand Theft Auto IV i Red Dead Redemption.

Wieści ze świata (Final Fantasy XIII, Mythos, The Lord of the Rings Online) 2/12/09
Wieści ze świata (Final Fantasy XIII, Mythos, The Lord of the Rings Online) 2/12/09

wiadomość2 grudnia 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: premiera drugiego dodatku do The Lord of the Rings Online, nowe PSP Go z jedną z trzech gier, zmiana modelu płatności w Battlefield Heroes, długość głównego wątku Final Fantasy XIII i inne. Zapraszamy do lektury.

Backbreaker wykorzysta technologię AGEIA PhysX
Backbreaker wykorzysta technologię AGEIA PhysX

wiadomość10 stycznia 2008

Produkcja gry Backbreaker, symulatora futbolu amerykańskiego, nabiera tempa. Twórcy, firma NaturalMotion, ogłosili bowiem, iż ich najnowsze dzieło wykorzystywać będzie nowoczesną technologię AGEIA PhysX – którą także użyli m.in. producenci przygotowujący Unreal Tournament III.

Twórcy technologii euphoria zapowiadają grę Backbreaker
Twórcy technologii euphoria zapowiadają grę Backbreaker

wiadomość28 sierpnia 2007

NaturalMotion, grupa odpowiedzialna za stworzenie silnika euphoria poinformowała, że jej sztandarowe narzędzie do animacji trójwymiarowych obiektów zostanie użyte w dedykowanej next-genom grze sportowej Backbreaker. Dzięki wprowadzeniu nowoczesnej technologii, traktująca o futbolu amerykańskim pozycja zaoferuje nam niespotykane dotąd wrażenia w dziedzinie fizyki.

PS3
X360