Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2009, 14:55

Wieści ze świata (Final Fantasy XIII, Mythos, The Lord of the Rings Online) 2/12/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: premiera drugiego dodatku do The Lord of the Rings Online, nowe PSP Go z jedną z trzech gier, zmiana modelu płatności w Battlefield Heroes, długość głównego wątku Final Fantasy XIII i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: premiera drugiego dodatku do The Lord of the Rings Online, nowe PSP Go z jedną z trzech gier, zmiana modelu płatności w Battlefield Heroes, długość głównego wątku Final Fantasy XIII i inne. Zapraszamy do lektury.

Backbreaker

Firma NaturalMotion, producent silnika fizycznego Euphoria (wykorzystanego m.in. w Grand Theft Auto IV), poinformowała, że jej pierwsza autorska gra – Backbreaker na Xboksa 360 i PlayStation 3 – zostanie wydana na amerykańskim rynku wiosną 2010 roku przez korporację 505 Games. Produkcja będzie oczywiście symulacją futbolu amerykańskiego – z rozwiniętym systemem sztucznej inteligencji. Odpowiednie wrażenia z rozgrywki zapewni tu także kamera umieszczona za futbolistą kontrolowanym przez gracza oraz intuicyjny system sterowania. Największym atutem ma być jednak tryb rozgrywki sieciowej – w tym opcja, w której o zwycięstwo rywalizować będą dwie jedenastoosobowe ekipy złożone z graczy. W Backbreakerze znajdzie się również edytor, przy pomocy którego będzie można np. zaprojektować stroje drużyny oraz jej logo.

Wieści ze świata (Final Fantasy XIII, Mythos, The Lord of the Rings Online) 2/12/09 - ilustracja #1

Zeno Clash

Chilijska gra akcji Zeno Clash jest dostępna na Steamie w promocyjnej cenie 4,08 euro (66% niższe niż normalnie). Dzieło studia ACE Team możecie nabyć w tym miejscu.

Mythos

Gra MMO Mythos, zaprojektowana pierwotnie przez studio Flagship, a następnie z uwagi na problemy finansowe dewelopera przejęta przez koreańską firmę HanbitSoft, zostanie wydana na rynku amerykańskim. Przyczyni się do tego korporacja Redbana US. Z informacji zawartych na zaktualizowanej stronie internetowej gry wynika, że niedługo powinny wystartować zamknięte beta testy gry w wersji US. Waszej uwadze polecamy nowy zwiastun produkcji.

The Lord of the Rings Online

Firma Turbine udostępniła zapowiadane od dłuższego czasu Siege of Mirkwood – drugie rozszerzenie do produkcji MMORPG The Lord of the Rings Online. Dodatek, uzupełniający grę o nowe tereny do eksploracji, przedmioty oraz podnoszący możliwy do uzyskania poziom doświadczenia (do 65.), można nabyć za równowartość 29,99 dolarów.

PSP Go

Europejczycy, którzy w najbliższych tygodniach zdecydują się na zakup PSP Go będą mogli dobrać do konsoli jedną z trzech darmowych produkcji (pobierając ją do pamięci PSP). Do dostępnego już wcześniej Gran Turismo dołączyły Assassin's Creed: Bloodlines (w Niemczech LittleBigPlanet) oraz MotorStorm: Arctic Edge. Promocja potrwa do 10 stycznia 2010 roku.

Battlefield Heroes

Studio EA DICE zdecydowało się zmodyfikować system płatności obowiązujący w sieciowej strzelaninie Battlefield Heroes. Otóż od teraz kupując dodatkowe przedmioty za prawdziwe pieniądze zapłacimy za nie mniejszą kwotę. Nie dotyczy to niestety wewnętrznej waluty gry, tzw. Valor Point (zdobywamy je zwyciężając w starciach), której wartość została dosyć znacznie obniżona, w związku z czym ceny w VP poszły w górę. Szczegółowy opis zmian znajdziecie na łamach oficjalnego forum gry.

Cities XL

Firma Monte Cristo przedstawiła nowe sposoby na przetestowanie strategii ekonomicznej Cities XL. Mianowicie, gracze mogą wykupić miesięczny dostęp do sieciowego modułu gry za 9,99 euro. Po upłynięciu próbnego okresu będą mogli przedłużyć go maksymalnie o trzy kolejne miesiące, dokupić kampanię singleplayerową bądź nabyć Premium Pack – zestaw oferujący wszystkie atrakcje związane z Cities XL.

Mark Ecko

Mark Echo, popularny projektant odzieży i pomysłodawca Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure, poinformował w rozmowie z redakcją serwisu Destructoid, że faktycznie miał w planach wyprodukowanie gry na podstawie szekspirowskiej sztuki Makbet (plotki na ten temat pojawiły się w sieci przed kilkoma dniami). Z ujawnionych przez niego informacji wynika, że miała to być nowoczesna interpretacja klasycznej już sztuki – pełna brutalnych sytuacji i przeznaczona dla starszego gracza.

Final Fantasy XIII

Ukończenie głównego wątku Final Fantasy XIII zajmie graczom około 50 godzin, oświadczył reżyser gry, Motomu Toriyama. Dodał również, że podjęcie decyzji o wykonaniu części zadań pobocznych powinno wydłużyć ten czas do 60 godzin. Przypominamy, że gra zadebiutuje na japońskim rynku już 17 grudnia. W Europie i Stanach Zjednoczonych zostanie wydana na początku marca 2010 roku.

Wieści ze świata (Final Fantasy XIII, Mythos, The Lord of the Rings Online) 2/12/09 - ilustracja #2

Serious Sam: The First Encounter HD

Pierwszoosobowa strzelanina Serious Sam: The First Encounter HD zadebiutuje na rynku w wersji na konsolę Xbox 360 dopiero w styczniu 2010 roku (pecetowa edycja trafiła do sprzedaży 24 listopada). Powód opóźnienia nie został niestety ujawniony.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Mass Effect 2

Puzzle Chronicles DS

Puzzle Chronicles PC

Puzzle Chronicles PSP

All Star 5-A-Side Football

Puzzle Quest 2

Brink

Gratuitous Space Battles

Sonic & Sega All-Stars Racing DS

Sonic & Sega All-Stars Racing Wii

Sonic & Sega All-Stars Racing PS3

The Monkey King: The Legend Begins

Prison Break: The Conspiracy

East India Company: Battle of Trafalgar

Metro 2033

Hellion: The Mystery of Inquisition

FIFA 10

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Gwiazdkowe Zakupy - Playstation 3 video felieton

MY_Gracze - te nudne znajdźki video felieton

Mass Effect 2

Blur

Dark Void

The Lord of the Rings Online: Siege of Mirkwood

Vancouver 2010

East India Company: Battle of Trafalgar

gry