Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka East India Company: Battle of Trafalgar (PC)

East India Company: Battle of Trafalgar PC

East India Company: Battle of Trafalgar to drugi oficjalny dodatek do wydanej w 2009 roku strategii ekonomicznej East India Company.

Strategiczne | ekonomiczne | statki | XVIII wiek

PC Windows
Okładka East India Company: Battle of Trafalgar (PC)

producent: Nitro Games

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8grudnia2009

18marca2010

pudełko PL

Battle of Trafalgar to drugi dodatek do wydanej w lipcu 2009 roku gry East India Company, w której gracze wcielali się w XVIII-wiecznych kupców przewożących swoje towary drogą morską. O ile wersja podstawowa umożliwiała zarówno handel jak i branie udziału w bitwach morskich, tak Bitwa pod Trafalgarem koncentruje się wyłącznie na drugim z tych elementów. Produkcja z pietyzmem odtwarza przebieg jednego z największych i najważniejszych dla historii świata starć morskich, które zapoczątkowało hegemonię Brytyjczyków na światowych wodacj. W trakcie bitwy flota francusko-hiszpańska straciła 22 statki. Jednocześnie nie udało jej się zatopić nawet jednego z tych pod dowództwem admirała Horatio Nelsona, który zwycięstwo przypłacił własnym życiem.

Dodatek kompletnie rezygnuje z handlowego aspektu wersji podstawowej. Zamiast tego cała uwaga skupiona jest na potyczkach morskich. Rozszerzenie pozwala objąć dowodzenie zarówno nad flotą brytyjską jako i połączoną flotą francusko-hiszpańską. Twórcy odtworzyli dokładnie statki wszystkich trzech morskich potęg. W grze znajdzie się pięć historycznych dowódców, wliczając w to Admirałów Nelsona, Villeneuve i Federico Gravine. Znaczne zmiany i usprawnienia zaszły w mechanice samych bitew, czyniąc je bardziej skomplikowanymi i realistycznymi w porównaniu do tego, co oferował poprzednik. Dobrym przykładem jest tu sztuczna inteligencja, która została zaprogramowana tak, by odtwarzać autentyczną taktykę stosowaną w tamtym okresie.

Battle of Trafalgar wymaga do działanie wersji podstawowej East India Company.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Gry podobne do East India Company: Battle of Trafalgar

Klasyfikacja PEGI East India Company: Battle of Trafalgar

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe East India Company: Battle of Trafalgar

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Premiery gier w Polsce (15-21 marca)
Premiery gier w Polsce (15-21 marca)

wiadomość22 marca 2010

To był udany tydzień dla graczy. Do polskich sklepów trafiło bowiem kilka długo oczekiwanych nowości – m.in. brutalny God of War III, klimatyczne Metro 2033 oraz wypatrywane przez fanów cRPG pierwsze rozszerzenie do Dragon Age’a. Oto pełna lista tytułów, które znalazły się w sprzedaży w ciągu minionych siedmiu dni.