Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Gratuitous Space Battles (PC)
OkładkaGratuitous Space Battles (PC)

Gratuitous Space Battles PC

Gratuitous Space Battles można określić jako grę z rodzaju Tower Defense, osadzoną w kosmosie. Z dostępnych elementów uzbrojenia budujemy statki, wydajemy im rozkazy i obserwujemy zmagania z nieprzyjacielem.

Strategiczne | tower defense | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gratuitous Space Battles Premiera PC

16listopada2009

producent: Positech Games wydawca: Positech Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Gratuitous Space Battles

Stars!

Starship Corporation

Sol Survivor

Gratuitous Space Battles to swego rodzaju hybryda strategii oraz gier z rodzaju Tower Defense. Za jej stworzenie odpowiada firma Positech Games, mająca w swoim dorobku takie produkcje jak Democracy 2 czy Kudos.

Gracz wciela się w dowódcę floty gwiezdnych okrętów, którego zadaniem jest pokonanie przeciwników kierowanych przez sztuczną inteligencję bądź też stworzonych przez innych graczy. Swoją armadę tworzymy od podstaw, projektując statki, ustawiając je w odpowiednim szyku, wydając rozkazy dowódcom okrętów, a następnie oglądając w akcji swoich podopiecznych, roznoszących wroga w pył, bądź też ponoszących sromotną klęskę z powodu złego doboru uzbrojenia lub rozmieszczenia poszczególnych jednostek.

Gracze przyzwyczajeni do strategii czasu rzeczywistego z prawdziwego zdarzenia, mogą mieć spory problem z przystosowaniem się do takiego stylu rozgrywki – tak naprawdę nasza ingerencja w bitwę ma miejsce jeszcze przed jej rozpoczęciem – reszta leży w gestii dowódców poszczególnych statków, którzy podejmują autonomiczne decyzje. Arsenał dostępnego uzbrojenia, zarówno systemów obrony statków, jak i wymiennych broni, jest całkiem spory. To samo tyczy się rodzajów jednostek, z jakich składać się może nasza flotylla.

Gratuitous Space Battles oferuje zmagania w trybie dla jednego gracza (na trzech poziomach trudności), gdzie stawiamy czoła armiom przygotowanym przez twórców gry oraz rozgrywki z innymi graczami. Jednak, jako że nie mamy wpływu na toczącą się walkę, stworzoną przez siebie flotę wysyłamy po prostu do wybranego gracza (pomaga w tym wbudowana w grę wyszukiwarka oponentów). Dla prawdziwych „twardzieli” przygotowano mapy do trybu survival – wiadomo, iż nasza armia w końcu ulegnie przeważającym siłom wroga, jednak celem jest stworzenie takiej armady, aby przetrwała jak najdłużej.

Ostatnia modyfikacja 5 stycznia 2010

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Gratuitous Space Battles: Odpowiednia dla każdego wieku.

Gratuitous Space Battles Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB
  • 300 MB HDD
  • Windows XP/Vista