Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Gratuitous Space Battles (PC)

Gratuitous Space Battles PC

Gratuitous Space Battles można określić jako grę z rodzaju Tower Defense, osadzoną w kosmosie. Z dostępnych elementów uzbrojenia budujemy statki, wydajemy im rozkazy i obserwujemy zmagania z nieprzyjacielem.

Strategiczne | tower defense | 2D | indie

PC Windows
Okładka Gratuitous Space Battles (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16listopada2009

Gratuitous Space Battles to swego rodzaju hybryda strategii oraz gier z rodzaju Tower Defense. Za jej stworzenie odpowiada firma Positech Games, mająca w swoim dorobku takie produkcje jak Democracy 2 czy Kudos.

Gracz wciela się w dowódcę floty gwiezdnych okrętów, którego zadaniem jest pokonanie przeciwników kierowanych przez sztuczną inteligencję bądź też stworzonych przez innych graczy. Swoją armadę tworzymy od podstaw, projektując statki, ustawiając je w odpowiednim szyku, wydając rozkazy dowódcom okrętów, a następnie oglądając w akcji swoich podopiecznych, roznoszących wroga w pył, bądź też ponoszących sromotną klęskę z powodu złego doboru uzbrojenia lub rozmieszczenia poszczególnych jednostek.

Gracze przyzwyczajeni do strategii czasu rzeczywistego z prawdziwego zdarzenia, mogą mieć spory problem z przystosowaniem się do takiego stylu rozgrywki – tak naprawdę nasza ingerencja w bitwę ma miejsce jeszcze przed jej rozpoczęciem – reszta leży w gestii dowódców poszczególnych statków, którzy podejmują autonomiczne decyzje. Arsenał dostępnego uzbrojenia, zarówno systemów obrony statków, jak i wymiennych broni, jest całkiem spory. To samo tyczy się rodzajów jednostek, z jakich składać się może nasza flotylla.

Gratuitous Space Battles oferuje zmagania w trybie dla jednego gracza (na trzech poziomach trudności), gdzie stawiamy czoła armiom przygotowanym przez twórców gry oraz rozgrywki z innymi graczami. Jednak, jako że nie mamy wpływu na toczącą się walkę, stworzoną przez siebie flotę wysyłamy po prostu do wybranego gracza (pomaga w tym wbudowana w grę wyszukiwarka oponentów). Dla prawdziwych „twardzieli” przygotowano mapy do trybu survival – wiadomo, iż nasza armia w końcu ulegnie przeważającym siłom wroga, jednak celem jest stworzenie takiej armady, aby przetrwała jak najdłużej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Gry podobne do Gratuitous Space Battles

Wymagania wiekowe Gratuitous Space Battles

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Gratuitous Space Battles

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium 4 1.5 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB, 300 MB HDD, Windows XP/Vista
Gratuitous Tank Battles - nowa gra strategiczna typu tower defense

wiadomość13 lipca 2011

Gratuitous Tank Battles to nowa gra strategiczna typu tower defense, którą zapowiedziała firma Positech Games. Tytuł jest kolejnym przedstawicielem produkcji niezależnych.

Wieści ze świata (Alan Wake, Codemasters, Zombie Driver) 1/03/2010
Wieści ze świata (Alan Wake, Codemasters, Zombie Driver) 1/03/2010

wiadomość1 marca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: darmowa ścieżka dźwiękowa do Zombie Driver, spekulacje na temat nowej strzelaniny Codemasters, dodatek DLC do Gratuitous Space Battles i inne. Zapraszamy do lektury.