Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Stars! (PC)
OkładkaStars! (PC)

Stars! PC

Gry, które mają rzesze wiernych fanów jeszcze w wiele lat od pojawienia się na rynku na pewno zasługują na uwagę. Jedną z nich jest Stars!.

Strategiczne | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stars! Premiera PC

17marca1995

producent: Mare Crisium wydawca: Empire Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Stars! to kosmiczna strategia typu „budowanie gwiezdnego imperium”, w której szczegółowość opcji związanych z ekonomią i walką jest posunięta niemalże do przesady. Jest to przykład gry, obok której nie sposób przejść obojętnie. Każdy, kto miał okazję ją zobaczyć natychmiast staje się jej zagorzałym zwolennikiem lub (częściej) przeciwnikiem. O dziwo obie grupy zgadzają się raczej co do tego, ze na pierwszy rzut oka Stars! przypomina skrzyżowanie arkusza kalkulacyjnego z programem do grafiki statystycznej (współtwórca gry Jeff McBride był jednym z członków zespołu Excela w firmie Microsoft). Tu właśnie pojawiają się różnice w ocenie gry pomiędzy jej zwolennikami a przeciwnikami. Ci ostatni uważają, że gra jest zbyt skomplikowana i czasochłonna, a do tego marniutka graficznie. Stars! to teoretycznie gra zarówno dla jednego jak i dla wielu graczy, jednak słabe AI komputera powoduje że granie samemu jest nieciekawe, prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero w walce z żywymi przeciwnikami.

Ciekawostki:

  • Niektóre gry multiplayer w Stars! trwają ponad rok, tak że graczy którzy rozegrali „tylko” kilkanaście gier należy uważać za prawdziwych weteranów.
  • Pomimo, że gra jest stareńka to minimalną komfortową rozdzielczością do grania jest 1024x768, a naprawdę dobrze gra się dopiero w rozdzielczości 1600x1200.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,9 / 10 na podstawie 272 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Stars!: Odpowiednia dla każdego wieku.

Stars! Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 75
  • 16 MB RAM
  • rozdzielczość minimum 800x600